Левски с класическа победа в контрола, "сините" биха Струмска слава

• струмска слава-

Андриан Краев от дузпа, Марин Петков и Калоян Стрински ноят успеха с 3:0

Левски с класическа победа в контрола, "сините" биха Струмска слава - 1
Снимка:

Левски победи Струмска слава с 3:0 в контролата между двата тима в София. Андриан Краев откри от дузпа в последната минута на първата част. В 49-ата минута Марин Петков удвои преднината на домакините. Две минути преди края на редовното време Калоян Стрински направи резултата 3:0. Двубоят статрира в 14:00 часа на втория помощен терен на "Герена".

Часове преди двубоя наставникът Станимир Стоилов обяви 11-те, които ще стартират срещу "славата". Впечатление направи, че хасковският специалист залага на доста юноши на тима и играчи, които се ползват на ротационен принцип.

В първите няколко минути Левски се настани в половината на своя противник, но при първата си атака към вратата на „сините”, гостите от Радомир стигнаха до два поредни корнера пред Пламен Андреев. Стражът на Левски обаче не бе затруднен след центриранията в наказателното поле.

Домакините отговориха също с два поредни ъглови удара, като при втория „сините” бяха много близо до откриването на резултата. След центрирането на Галчев отдясно, Ван дер Каап се извиси над всички в наказателното поле и стреля с глава, но Мицаков бе на точното място и изби от голлинията.

В 25-ата минута Левски стигна до пряк свободен удар пред наказателното поле на Струмска слава. Асен Митков центрира много добре, но Кристиан Димитров не успя да стреля, след като защитник на гостите успя да изчисти в точния момент.

В последната минута на първата част Левски стигна до дузпа. Преслав Бачев бе съборен в наказателното поле на Струмска слава, а главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана рожденикът Андриан Краев, който бе точен за 1:0. Краев прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Драгомир Петков. Секунди по-късно съдията свири край на първата част.

На почивката Станимир Стоилов направи само една промяна в състава си, като тя бе на вратата. На мястото на Пламен Андреев се появи Иван Андонов.

Левски започна по-настоятелно втората част и само четири минути след подновяването на играта, „сините” реализираха втория си гол в мача, който дойде от статично положение. Асен Митков центрира от корнер на близката греда, където Кристиян Димитров отклони леко с глава, а Марин Петков, който бе оставен непокрит във вратарското поле, от близка дистанция порази целта.

Антоан Стоянов можеше да направи резултата класически малко след втория гол на Левски, но вратарят на Струмска слава плонжира и спаси.

Само в рамките на близо минута късметът покри вратаря на „сините” Иван Андонов. Последователни удари на Георги Станимиров и Златков срещнаха левия страничен стълб на вратата на домакините. В 88-а минута Антоний Иванов бе прекрасно изведен сам срещу вратаря, който първоначално успя да отрази, но впоследствие Калоян Стрински направи хубава добавка на опразнената врата, за да направи резултата 3:0 за Левски.