Ривър Плейт с една от най-лудите си победи срещу Бока Хуниорс

• ривър плейт-
  • бока хуниорс-

Ривър Плейт с една от най-лудите си победи срещу Бока Хуниорс - 1

Отборът на Ривър Плейт спечели една от най-лудите си победи срещу вечния си съперник Бока Хуниорс. Победата дойде с минималното 1:0 в среща от 15-ия кръг на аржентинската Лига Професионал, а единственото попадение падна след спорна дузпа, реализирана от Мигел Борха (90' + 4').

Победата затвърди Ривър Плейт като едноличен лидер в аржентинския шампионат, докато Бока Хуниорс е в средата на таблицата на 13-о място.

Иначе Супекласикото се проведе за първи път на обновения “Монументал”, който стана най-големият стадион в Южна Америка след реконструкцията си, и събра над 83 хиляди запалянковци.

Срещата вървеше към нулево равенство, когато в добавеното време на мача страстите се нажежиха до краен предел и съдията даде последния си сигнал повече от 20 минути след края на редовното време. В 92-ата минута Августин Сандес влезе остро в краката на свой съперник и реферът посочи бялата точка.

А това беше само началото. Дузпата бе реализирана от Мигел Борха, а това взриви препълнения “Монументал”. На терена обаче също бе запален фитилът и настана истинско меле, в което бяха активни и двата щаба, като се включиха резервни играчи като Пауло Диас и Маркос Рохо, които се включиха директно от резервната скамейка за боя.

Всичко това се случи, докато голмайсторът Борха показваше фланелка в знак на почит към Бог, празнувайки дузпата. После резервата на Ривър Плейт - Палавечино, изкрещя към щаба на Бока и това провокира скандала, който доведе до спирането на играта за цели 16 минути.

Съдията показа цели 7 червени картона - четири за полеви играчи и три за хора от скамейките.