• лудогорец-
  • динамо загреб

В другата среща от нашата група холандският ПСВ победи Черноморец (Одеса)

Лудогорец разгроми хърватския шампион - 1

Българският шампион Лудогорец разгроми Динамо (Загреб) с 3:0 в София и постигна втора победа в груповата фаза на Лига Европа.

„Зелените” поведоха още в 12-ата минута, когато Жуниньо Кишеда бе оставен непокрит в наказателното на гостите и от няколко метра вкара с глава. В 21-ата минута хърватите разиграха добре на границата на наказателното поле на разградчани и отправиха удар чрез Соудани, но Владислав Стоянов изби в корнер. В 34-ата минута Зеленика сгреши при изнасянето на топката и „подаде” на Върджил Мисиджан, който с фалцов удар намери горния ляв ъгъл на опразнената хърватската врата – 2:0 за разградчани.

В началото на втората част хърватите имаха възможност да върнат едно попадение, но Владислав Стоянов за пореден път се оказа непреодолима пречка за гостите. В 61-ата минута Лудогорец направи резултата класически с първия гол на Светослав Дяков в евротунирите. Динамо отново не успя да изнесе топката, която попадна в капитана на „зелените” – 3:0. Гостите от Загреб не успяха да отговорят на удара до края и заслужено загубиха срещата.

Секторът за гости на Националния стадион „Васил Левски” остана празен. Официалната причина не е известна. Възможно е ултрасите да не са допуснати до съоръжението заради безредиците по-рано през деня, при които бяха задържани хърватски фенове. Другата версия е, че крайните привърженици от „Bad Blue Boys” бойкотират тима и ръководството.

В другата среща от нашата група холандският ПСВ победи Черноморец (Одеса) като гост с 2:0 и взе първи точки. В следващия кръг Лудогорец гостува на Черноморец, а Динамо приема ПСВ.

Вижте всички резултати от изиграните днес срещи от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа: