България загуби от Чехия и се сбогува със Световното

• чехия-
  • световно първенство

В другата среща от нашата група Дания разгроми Малта

България загуби от Чехия и се сбогува със Световното - 1

Пред близо 30 хиляди души на Националния стадион „Васил Левски” България загуби от Чехия с 0:1 в последния си мач от квалификационния цикъл за класиране на Световното първенство по футбол в Бразилия догодина. Трикольорите завършиха на четвърто място в групата и не успяха да се класират за баражите.

След четвърт час игра Либор Козак се озова сам срещу вратаря след несполучлив опит на защитниците ни за изкуствена засада, но стреля над вратата. В 27-ата минута чехите можеха да открият резултата, но Ирачек, отново очи в очи със Стоянов, не успя да реализира. Въпреки териториалното превъзходство на българите, гостите имаха по-чистите положения за гол. В последните секунди на първото полувреме Козак засече центриране от фланга, но топката се удари в лявата греда.

В 50-ата минута на срещата Рангелов отправи силен удар към Чех, но вратарят изби топката. При последвалия корнер Манолев стреля с глава, но кълбото излезе в аут. В 52-ата минута Чехия откри резултата след грешка на защитниците ни. Докал бе оставен непокрит и с изстрел от далечно разстояние преодоля Стоянов. „Лъвовете” отговориха с няколко далечни удара, но топката така и не влизаше във вратата на Петър Чех. В 75-ата минута Петър Занев си изкара нелеп втори жълт картон и остави България с човек по-малко. До края на двубоя резултатът остана непроменен.

В другата среща от нашата група Дания разгроми очаквано Малта у дома със 6:0.