• баскетбол

Баскетболна България вече не е основен фактор при дамите в Европа

Белгия е шампион, България се срина - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Националният отбор на Белгия спечели Европейското първенство по баскетбол за жени за първи път в историята си. Белгийките победиха четирикратния шампион Испания с 64:58 (13:17, 12:15, 18:16, 21:10) във финала на турнира в Любляна.

Шампионатът се проведе в Израел и Словения.

Тимът на Франция зае третото място след успех над Унгария в спора за бронзовите медали.

България има 1 златен медал, 5 сребърни медала и 4 бронзови от Европейски първенства по баскетбол за жени.

В квалификациите за Евро 2023 "лъвиците" записаха 4 загуби от 4 мача и точкова разлика −84.

Едва ли дамите ни са чак толкова по-малко талантливи на баскетбол, в сравнение с предходни поколения. Интересува ли се държавата ни от женския баскетбол сега? Въпросът може да бъде приет и като риторичен от мнозина.