• победа

Каталунците победиха с класическото 3:0

Барселона разби закъсалия Селта - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Барселона се върна към изразителните победи и в първия мач след победата в Ел Класико преди няколко дни спечели при гостуването на Селта с 3:0.

Алексис Санчес показа, че този сезон е в страхотна форма и откри резултата още в 9-ата минута. В началото на второто полувреме каталунците оформиха и класически успех. В 48-ата мин. Йоел си вкара автогол, а в 54-ата Сеск Фабрегас реализира за 3:0.

С успеха Барса си гарантира първото място в Ла Лига и след края на този 11-и кръг. "Блаугранас” вече са 31 точки, а следващият Атлетико (Мадрид) е с 27. Селта остава на 16-а позиция с 9 точки.

В друга среща от кръга Еспаньол и Малага направиха равенство 0:0.