• реал мадрид-
  • контрола-
  • манчестър юнайтед

Кралете" се наложиха с 2:0

Реал Мадрид удари Ман Юнайтед с дебютен гол на Белингам и шедьовър на Хоселу (ВИДЕО) - 1

Две от новите попълнения на Реал Мадрид донесоха победата срещу Манчестър Юнайтед в контрола, играна в Хюстън. "Кралете" се наложиха с 2:0, а попаденията бяха дело на Джуд Белингам и Хоселу. Белингам откри резултата в 6-ата минута след пас на Антонио Рюдигер, а Хоселу се разписа малко преди края с превъзходна задна ножица.

Реал започна турнето си в САЩ с драматичен успех срещу Милан (3:2), а днес повали друг от грандовете на европейския футбол. За Юнайтед това беше втора поредна загуба в проверките след тази срещу Рексъм вчера, когато Ерик тен Хаг заложи изцяло на футболисти от втория отбор и младежката академия.

Над 67 000 зрители по трибуните станаха свидетели на красив мач, в който на моменти прехвърчаха искри. Андре Онана дебютира на вратата на "червените дяволи", а младата надежда Коби Мейну се контузи още в началото и беше заменен от Кристиан Ериксен. Лошите новини за Юнайтед продължиха и в 6-ата минута Белингам прати топката във вратата на английския тим след подаване на Рюдигер и майсторски прехвърлящ удар.