• първенство

Двата тима са без победа от началото на сезона

Пирин и Ботев Пловдив не си вкараха гол - 1
Снимка: БГНЕС/Архив

Пирин и Ботев (Пд) продължават да бъдат без победа през новия сезон в българската футболна efbet Лига, след като завършиха наравно 0:0 в мач от третия кръг.

Първата опасност бе за Ботев, след като в 6-ата минута Янис Карабельов стреля над вратата с глава. След половин час игра и Мартин Секулич бе неточен пак с глава, а скоро след това "канарчетата" създадоха най-чистото си положение. Самюел Акере отне топката, влезе в наказателното поле и стреля неточно, въпреки че Уме Емануел бе напълно свободен пред празна врата, предава БТА.

Акере се реваншира в края на полувремето, когато получи подаване от Красиан Колев, нахлу отново отдясно и този път преодоля Максим Ковальов от малък ъгъл за 1:0. Попадението обаче бе отменено след видеоповторение, което откри нарушение близо до центъра на терена.

Борис Тютюков не успя да се разпише в началото на второто полувреме за домакините от Пирин, а след час игра Ковальов отрази още един удар на Акере, който падаше под напречната греда.