Finito! Серията на Рома приключи в Торино

• серия а-
  • рома-
  • торино

Възпитаниците на Джанпиеро Вентура бяха пределно мотивирани и заслужено спечелиха точка

Finito! Серията на Рома приключи в Торино - 1
Снимка: ЕПА/ БГНЕС

Торино спря победната серия от десет поредни успеха на гостуващия Рома, завършвайки 1:1 на „Стадио Олимпико” в мач от 11-ия кръг на италианската Серия „А”. Преди този мач „вълците” имаха десет поредни победи с голова разлика 24:1. Възпитаниците на Джанпиеро Вентура обаче бяха пределно мотивирани и заслужено спечелиха точка, а можеха да вземат и три.

Първата по-сериозна опасност в срещата бе създадена пред вратата на гостите в 19-ата минута. Ел Кадури стреля от границата на наказателното поле, но ударът му излезе в аут. Рома също отговори с удар от далечно разстояние. В 25-ата минута Флоренци получи кълбото след изпълнен корнер, но не намери очертанията на вратата.

Две минути по-късно „вълците” откриха резултата. След изпълнен корнер топката попадна в Пянич, който от фланга центрира към Стротман, а последният отигра хладнокръвно и даде преднина на тима си. В 36-ата минута Черчи стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри над горната греда. „Биковете” наложиха натиск, но не успяха да изравнят до края на първото полувреме.

Десет минути след началото на втората част Меджорини отправи топовен удар от воле, но Де Санктис спаси изстрела по невероятен начин и запази мрежата си суха. 36-годишният вратар обаче нямаше какво да направи секунди по-късно, когато Черчи бе изведен на метър от вратата му от Меджорини и изравни резултата. След попадението торинци приеха играта в своята половина, разчитайки предимно на скоростни контраатаки. „Джалоросите" обаче не успяха да вкарат второ попадение до края.

Утре вечер Болоня и Киево закриват 11-ия кръг на Серия „А”. Рома е водач с 31 точки, следван от Наполи и Юве с по 28. Торино има 12 спечелени точки.