• 4-та поредна загуба-
  • еврокъп

Българите са последни в групата си

Лукойл с 4-та поредна загуба в ЕвроКъп - 1

Баскетшампионът на България Лукойл Академик допусна четвърта поредна загуба в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже ЕвроКъп.

Възпитаниците на Оливер Костич отстъпиха като домакин пред Игокеа (Босна и Херцеговина) с 61:70 точки след слаба игра в последните 10 минути.

Лукойл все още е без победа в групата и заема последно място в класирането, а за Игокеа това бе първи успех.

За Лукойл Академик с 14 точки и 8 борби завърши Филип Виденов, а Дейвин Уайт добави 12 точки.

За Игокеа 19 точки и 10 борби се отличи Урош Николич, 11 точки вкара Теди Джипсън, а с 10 точки се отчете Горан Гайович.

Двубоят се игра пред близо 1000 зрители в зала "Универсиада" в София.

Следващата седмица Лукойл Академик гостува на Асесофт Плоещ (Румъния).

В друг мач от тази група Химки (Русия) се наложи над Пинар Кършияка (Турция) с 80:66 (15:23, 22:11, 15:17, 28:15).