2 Ноември, 2023 19:58 1 298 5

Лудогорец не се затрудни срещу Славия

• лудогорец-
  • славия-

И двете попадения на стадион „Александър Шаламанов“ паднаха през втората част, когато се разписа влезлият от резервната скамейка Квадво Дуа в 68-ата и 77-ата минута

Българският шампион Лудогорец постигна втора поредна победа в efbet Лига, след като надделя с комфортното 2:0 като гост на Славия в отложен двубой от третия кръг на първенството. И двете попадения на стадион „Александър Шаламанов“ паднаха през втората част, когато се разписа влезлият от резервната скамейка Квадво Дуа в 68-ата и 77-ата минута.

Наставникът на Славия – Златомир Загорчич, трябваше да изтърпи и втория си мач наказание от предишния си престой в „Овча купел“, като в негово отсъствие „белите“ бяха водени от Мартин Кушев. На вратата се завърна Светослав Вуцов, а капитанът Галин Иванов е наказан за натрупани картони. В защитата действаха Ертан Томбак, Мартин Георгиев, Виктор Генев и Венцислав Керчев. Опорни халфове бяха Велко Йеленкович и Кристиян Стоянов. По фланговете бяха разположени Тони Тасев и Сибири Кейта, а капитанът Иван Минчев действаше зад Емил Стоев, който водеше атаката.

Старши треньорът на Лудогорец – Георги Дерменджиев, заложи на Симон Слуга на вратата, а пред него в защита бяха Аслак Фон Витри, Франко Русо и Оливие Вердон, които действаха в центъра на отбраната в отсъствието на Ноа Сонко Сундбург, както и капитанът Антон Недялков. В халфовата линия оперираха Якуб Пьотровски и Клод Гонсалвеш, а Бърнард Текрпетей и Рик Джонатан бяха разположени по крилата. Тодор Неделев отново пък беше титуляр, както и срещу Хебър Пазарджик, като действаше зад централния нападател Руан Круз.

Срещата стартира спокойно без реални голови ситуации, като Лудогорец държеше контрола върху топката. В третата минута капитанът Антон Недялков намери Рик Джонатан отляво, който центрира в наказателното поле, а там Руан Круз стреля от въздуха, но високо над вратата.

Десет минути след това отново комбинация между Рик и Круз отляво в наказателното поле завърши с удар на последния, който обаче бе доста неточен.

Гостите бяха близо до откриването на резултата в 16-ата минута. Якуб Пьотровски получи на десния фланг и отправи ниско центриране към границата на вратарското поле, където Мартин Георгиев изпусна Руан Круз, който засече топката от около два метра пред вратата, която обаче се отби от напречната греда.

120 секунди по-късно Круз получи на дъгата пред наказателното поле, обърна се, задържа добре топката и стреля по тревата, но слабо и Светослав Вуцов улови.

В 19-ата минута пред разградчани се откри още една възможност, когато Бърнард Текпетей намери Тодор Неделев отдясно в наказателното поле, а халфът се обърна и шутира, но слабо и неточно. Десет минути след това Круз стреля за пореден път, но след рикошет топката излезе в корнер.

Пет минути преди края на първата част Аслак Фон Витри центрира отдясно към Руан Круз в наказателното поле, но бразилецът стреля неточно с глава покрай лявата греда на Вуцов.

Натискът на Лудогорец продължи и след почивката, като в 53-ата минута Пьотровски центрира опасно успоредно по земя, но няколко футболисти на гостите се разминаха с топката. Тя бе догонена и последва ново подаване, този път на Рик към Текпетей, но ганаецът стреля с глава в аут.

След продължителния натиск шампионите все пак стигнаха до преднина в резултата в 68-ата минута. Тогава капитанът Недялков подаде за Клод Гонсалвеш отляво, който пък много технично с пета изведе в наказателното поле Квадво Дуа, а нападателят промуши елегантно топката между краката на Вуцов и реализира за 0:1.

Лудогорец вкара втория гол на успокоението в 77-ата минута. Резервата Кайо Видал получи топката пред наказателното поле, влезе в него отдясно и центрира отлично към далечната греда, като топката прехвърли Виктор Генев и Мартин Георгиев, а оставен непокрит Дуа заби с глава второто си попадение в двубоя – 0:2.

Единадесет минути преди края на редовното време Якуб Пьотровски пробва изстрел от дистанция, но стреля много неточно. В 83-ата минута и Текпетей отправи силен изстрел по земя, но право в ръцете на Вуцов, който улови без проблеми.

Две минути след това Кайо Видал също пробва да се разпише, но отново Вуцов спаси. Това бе 15-и изстрел за Лудогорец срещу нито един за „белите“.

СЛАВИЯ – ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Квадво Дуа 68'

0:2 Квадво Дуа 77'