• баскетбол-
  • нба-
  • сакраменто кингс

Везенков реализира 3 точки и 1 борба за 6 минути на терена

Цял свят знае кой е Александър Везенков - ето какво се случи на мача на Сакраменто - 1

Александър Везенков и неговият тим Сакраменто Кингс победиха Финикс Сънс със 120:105 (35:30, 30:24, 38:30, 17:21) като домакини в двубой от редовния сезон на НБА.

Везенков реализира 3 точки и 1 борба за 6 минути на терена. Той бе точен при единствената си стрелба от далечна дистанция.

Това се случи във втората четвърт, когато българинът се появи в игра за първи път в мача, но националът не получи много шансове за изява от старши треньора Майк Браун.

Бразилският футболист - Винисиус Жуниор, присъства на срещата в компанията на баскетболната легенда Владе Дивац.

Звездата на Реал Мадрид бе облечен с екип на Александър Везенков с номер 7. Футболистът носи същия номер в испанския гранд.