Кардиф уволни треньора си Малки Макай, потвърдиха от уелския клуб на официалния си сайт. Новината идва ден след поражението на тима у дома от Саутхемптън във Висшата лига на Англия.
Една от основните причини е разразилият се наскоро скандал между мениджъра на тима и собственика Винсънт Тан. На 16 декември милиардерът поиска от Макай да си подаде оставката, заплашвайки го с уволнение. Освен това Тан обвини наставника в „голям преразход” на трансферния пазар и заяви, че няма да отпусне пари за януарския прозорец.
41-годишният шотландец отказа да си подаде оставката и изведе тима в мачовете срещу Ливърпул и Саутхемптън. Макай бе начело на тима от юни 2011 година, а най-големият му успех е промоцията във Висшата лига, спечелена след убедителна кампания през миналия сезон в Чемпиъншип. Клубът се завърна сред най-добрите на Острова след 52-годишно изгнание по долните дивизии.
Очаква се новият мениджър да бъде назначен в близките дни. Кардиф е на 17-а позиция във временното класиране, а утре ще се изправи срещу Съндърланд в изключително важен двубой.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА