16 Януари, 2014 13:09 692 1

Григор минава леко и през втория кръг в Мелбърн

• григор димитров-
  • йен-сун лу

В следващия кръг Гришо ще срещне победителя от двойката Милош Раонич - Виктор Ханеску

Григор минава леко и през втория кръг в Мелбърн - 1
Снимка: БТА

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров продължава с отличното си представяне в Откритото първенство на Австралия.

Българинът се разправи с Йен-Сун Лу и след 3:0 щродължава уверено в третия кръг на надпреварата.

Двубоят между поставения под №22 в схемата българин и тайванеца бе прекъснат заради дъжд при в резултат 6:3, 6:3, 2:1 и 40:40 при сервис на азиатеца в четвъртия гейм на третия сет.

При подновяването сета влезе в драматияен тайбрек, който Гришо спечели с 13:11, а така затвори и мача в своя полза.

Срещата първоначално се забави пък заради горещото време в Мелбърн. Мачът трябваше да започне около 6,00 българско време, но жегите накараха организаторите да спрат срещите и двубоят на Григор започна малко след 9,00 часа наше време.

Все пак фактът е, че Григор изигра пореден силен мач и в следващият кръг на турнира ще се изправи срещу победителя от двойката Милош Раонич - Виктор Ханеску.