Грузия, Полша и Украйна ликуват във футбола

Драми в баражите за Европейското първенство в Германия

Грузия, Полша и Украйна ликуват във футбола - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Грузия се класира за първи път в историята си за Европейско футболно първенство. Във финален плейоф грузинците завършиха наравно 0:0 с Гърция в редовното време и продълженията, но спечелиха с 4:2 след дузпи в Тбилиси.

Полша се класира по подобен начин. В решителен плейоф в Кардиф "дружина полска" отстрани домакина Уелс след победа с 5:4 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията двата отбора направиха равенство 0:0.

Украйна пък победи с 2:1 Исландия в бараж в Полша. Украинците изоставаха до почивката, но ликуваха с голове през втората част. Така селекционерът Ребров и компания се класираха за форума.

За поляците титуляр беше Пьотровски от Лудогорец.