ПАОК на Десподов с минимална загуба в Брюж

• лига на конференциите-
  • резултати

Астън Вила победи с 2:1 френския Лил

Белгийският гранд Клуб Брюж победи с минималното 1:0 гръцкия ПАОК като домакин в среща от четвъртфиналите в Лига на конференциите, предаде Фокус.

Двубоят се игра на стадион "Ян Брейдел" в Брюж.

Единственото попадение в мача отбеляза норвежкият халф Хюго Ветлесен в 6-ата минута след асистенция на испанеца Феран Жутгла.

За домакините жълт картон получи бившия нападател на българския шампион Лудогорец - Игор Тиаго и той ще пропусне реванша. Това се случи в 25-ата минута. В 78-ата минута той можеше да покачи за 2:0, но пропусна се разпише от дузпа.

За гостите от ПАОК игра като резерва капитанът на националния отбор и футболист номер 1 на България за миналата година Кирил Десподов.Той се включи в игра в 62-ата минута, на мястото на Янис Константелиас.

Реваншът е след седмица в Солун.

Английският Астън Вила победи с 2:1 френския Лил като домакин в среща от четвъртфиналите на Лига на конференциите.

Двубоят се игра на "Вила Парк" в Бирмингам.

Единственото попадение през първата част отбеляза Оли Уоткинс в 28-ата минута. Асистенцията беше на шотландския халф Джон МакГин.

Самият МакГин покачи на 2:0 в 56-ата след пас на Лиън Бейли.

Гол за гостите на Габриел Гудмундсон в 64-ата беше отменен от ВАР поради засада.

Въпреки това Лил стигнаха до редовно попадение. Това се случи чрез Бафоде Диаките в 84-ата минута.