Националният отбор на България по мини футбол остана на косъм от първия си голям трофей

• мини футбол-
  • национален отбор по мини футбол-
  • лига на нациите по мини футбол

Редовното време завърши 1:1, а при ударите от бялата точка пропуск за "лъвовете" направи Неделиан Костадинов

Националният отбор на България по мини футбол загуби с дузпи от домакина Словакия във финала на турнира Лига на нациите и остана на косъм от първия си голям трофей. Редовното време завърши 1:1, а при ударите от бялата точка пропуск за "лъвовете" направи Неделиан Костадинов.

Възпитаниците на селекционера Николай Михов стигнаха до финала, след като завършиха втори в групата заради по-добрата си голова разлика. Нашите момчета показаха невероятен характер и в последната си среща от турнира, като изоставаха в голяма част от мача, за да се стигне до 49-ата минута, когато дебютантът Добрин Петров от малък ъгъл матира съперника за 1:1.

При дузпите Любомир Генчев бе точен за България, а малшанс при бялата точка имаше Неделиан Костадинов. Съперникът вкара и при трите си изпълнения и ликува с трофея.

"Въпреки загубата във финала, можем да сме само горди с нашите "лъвове", които в пореден турнир показват най-доброто от себе си! Приказката продължава! Сърце, душа, за България!", написаха от Българската асоциация по мини футбол в каналите си в социалните мрежи.