• димитър бербатов

ПСЖ е лидер в класирането с 5 точки пред Монако

Бербатов дебютира за Монако, дербито завърши наравно - 1
Снимка: БТА/ AP

Димитър Бербатов направи своя дебют с екипа на Монако в дербито от 24-ия кръг на френската Лига 1 между „монегаските” и Пари Сен-Жермен. Двубоят на „Стад Луи ll” завърши при равенство 1:1, а българинът се появи в игра в 64-ата минута.

Столичани започнаха по-добре срещата и откриха резултата още в 8-ата минута с гол на Пасторе. През второто полувреме обаче възпитаниците на Клаудио Раниери наложиха натиск, което доведе до автогол на Силва четвърт час преди края. Резултатът се запази и до последния съдийски сигнал, което е добре дошло за парижани.

Те са лидери във временното класиране с актив от 55 точки, следвани от Монако с 50 и Лил с 44.

Българският нападател премина в княжеството от състава на Фулъм.