Индиана Пейсърс победи Ню Йорк Никс и изравни серията на 3:3

• баскет

Предстои решителен седми двубой за определянето на финалиста

Индиана Пейсърс победи Ню Йорк Никс и изравни серията на 3:3 - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Индиана Пейсърс победи Ню Йорк Никс със 116:103 (29:30, 32:21, 27:24, 28:28) в шестия мач между двата отбора от полуфиналната серия в Източната конференция в НБА. По този начин "пешеходците" изравниха на 3:3 победи и предстои решителен седми двубой за определянето на финалиста. Той ще се проведе утре (19 май) от 22:30 българско време в "Медисън Скуеър Гардън" в Ню Йорк, пише blitz.bg.

Срещата в Индианаполис протичаше равностойно до средата на втората четвърт, когато домакините влязоха в серия и натрупаха преднина от 10 точки. Авансът на Индиана се увеличи и в трета част, като Паскал Сиакам и компания ликуваха в края. Той поведе Индиана към успеха с 25 точки, а Майлс Търнър добави 17. Тимъти Макконъл, Тайрийз Халибъртън и Андрю Нембърд вкараха по 15 за победителите.

За Ню Йорк Никс най-резултатен беше Джейлън Брънсън с 31 точки.

Както е известно, крайният победител ще срещне Бостън Селтикс на финала на Изток.