• ивелин

Дебют за "червените" от Бистрица записа ганайският десен бек Кристофър Ачеампонг

Ботев (Пд) излъга ЦСКА1948 в Бистрица - 1
Снимка: ПФК Ботев (Пд)

Ботев (Пд) спечели с 1:0 гостуването си на ЦСКА 1948 в Бистрица. Резервата Алекса Мараш вкара гол в 84-ата минута. Дебют за "червените" от Бистрица записа ганайският десен бек Кристофър Ачеампонг, който до момента имаше мачове само за дубъла на клуба, предава sportal.bg.

Преди първия съдийски сигнал новият председател на ЦСКА 1948 адвокат Стефан Сотиров връчи плакет и фланелка в рамка на досегашния такъв Добрин Гьонов. Както е известно, преди няколко Общото събрание на "червените" прие оставката на бившия фехтовач, който беше шеф в клуба от 2017 година насам.

В 18-ата минута украинският централен нападател на домакините Евгений Сердюк беше изведен сам срещу вратаря на "канарчетата" Ханс Бернат. Последва удар и страхотно спасяване с една ръка на датския страж. Последваха доста скучни минути на игрището в Бистрица, за да дойде изстрел на Ехидже Укаки от границата на наказателното поле, но топката премина покрай рамката на ЦСКА 1948.

Емил Ценов пробва мерника си в средата на втората част, но топката мина встрани от целта. В 71-ата минута резервата в тима на Ботев Алекса Мараш от намери мрежата зад Петър Маринов, но главният съдия Васил Минев отмени попадението заради засада. Повторенията показаха, че действително Ехидже Укаки е с малко зад бранителите на „червените“.

В 84-ата минута скучният двубой в Бистрица "роди" своя най-интересен момент. Ивелин Попов намери с отличен пас Алекса Мараш, черногорецът напредна и простреля Петър Маринов - 1:0 за "канарчетата".