• реми

Египтянинът се разписа в самия край на мача за 2:2

Салах донесе точка на Ливърпул срещу Арсенал - 1
Снимка: БГНЕС/Архив

Арсенал и Ливърпул направиха зрелищно равенство 2:2 в дербито на 9-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци не успяха да си върнат върха в първенството и към момента остават на второто място с актив от 22 пункта. Манчестър Сити има точка повече. "Артилеристите" пък са трети с 18 точки, предава gong.bg.

Иначе срещата започна отлично за домакините, които поведоха с гол на Букайо Сака в 9-ата минута. След това Върджил Ван Дайк изравни, а в края на първата част Микел Мерино даде нов аванс на лондончани, които се прибраха с аванс на почивката.

През втората част тима на Микел Артета се прибра малко по малко и остави мърсисйадци да владеят повече топката. В 81-ата минута пък Мохамед Салах изравни и така оформи крайния резултат.