• псж-
  • купата

Единсон Кавани вкара двата гола за своите и с тях реши и целия мач

ПСЖ срази Лион и си заслужи Купата - 1

Отборът на Пари Сен Жермен спечели Купата на лигата във Франция, след като на финала надделя над Лион с 2:1 на "Стад дьо Франс".

Така парижани си отмъстиха за загубата от този съперник в първенството само преди седмица.

Героят в мача тази вечер бе Единсон Кавани, който реализира и двата гола за ПСЖ в 4-ата и 32-ата минута от дузпа.

Почетното попадение за Лион пък се бе дело на Александре Лаказет в 56-ата минута.

Силите на "хлапетата" обаче не стигнаха за нищо повече и парижани заслужено триумфираха с Купата на страната.