• гран при на испания

На финала италианецът изпревари Ефрен Васкес

Фенати триумфира в Гран при на Испания - 1
Снимка: БТА

Романо Фенати спечели състезанието за Гран при на Испания на пистата в Херес. Италианецът завърши състезанието с време 41:28.584 минути, като на финала изпревари Ефрен Васкес от отбора на Хонда.

По този начин Фенати се доближи до лидерската позиция в клас Moto3 на световния шампионат по мотоциклетизъм.

Алекс Ринс, съотборник на Васкес в Хонда, пък завърши почти на една линия с двамата лидери, но едва за третото място.

Джак Милър, който остана четвърти в Испания, продължава да води в генералното класиране. Австралийският пилот на КТМ има актив от 79 точки и води с пет пред Фенати.