Най-интересното на мача между Малмьо и Копенхаген не бе на терена

6 Август, 2025 09:29 1 501 4

  • малмьо-
  • фк копенхаген-
  • футбол-
  • шампионска лига-
  • фенове

Гостите от Дания имаха леко предимство през цялата среща

Най-интересното на мача между Малмьо и Копенхаген не бе на терена - 1

Малмьо и ФК Копенхаген завършиха наравно 0:0 в първия мач от сблъсъка им от третия предварителен кръг на квалификациите в Шампионската лига. Реваншът между двата тима ще се играе след седмица в датската столица.

Гостите от Дания имаха леко предимство през цялата среща, но така и не успяха да го материализират в попадение. Двата отбора на практика предложиха много битка, но малко реални голови положения, като по този начин оправдаха и нулевото равенство в края на срещата.

Най-сериозно напрежение, свързано със срещата, се получи преди двубоя, когато 29 фена на ФК Копенхаген бяха отпратени да преминат обратно пътя за дома по добре познатия мост между двата града, тъй като са проявявали агресия и местните власти са се притеснявали, че ако бъдат допуснати на стадиона, могат да създадат сериозни проблеми.

Разстоянието между шведския град Малмьо и датската столица Копенхаген е под 50 километра, а двата града са свързани от много популярен мост.


Поставете оценка:
Оценка 5 от 4 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 604

    4 2 Отговор
    2009 живеех в Малмьо....всички вяха изпердашили ....
  • 3 редник

    4 1 Отговор
    Мостът "Йоресунд" свързва Дания и Швеция - конкретно Копенхаген и Малмьо. Границата е по средата, но проверки няма. По моста се движат автомобили и влакове. На летището на Копенхаген може да си купите билет за 24 ч. и с него да ползвате метрото до Копенхаген, да се прекачвате на трамваи и автобуси, да се върнете на летището и да се качите на някой от многото влакове и да отидете по моста в Малмьо, където билетът също важи до изтичане на времето. Има различни билети - например семеен със значителна отстъпка, има и за 3 и за 7 дни, има и месечни карти.
    Преди няколко години имаше добър датско-шведски сериал Bron, Broen или The Bridge, в които част от сцените бяха заснети на моста...
  • 4 0123

    2 0 Отговор
    За първи път минах по моста с влака до Малмъо през 2000г. Току що го бяха открили. Ех луди млади години.