Авиокомпанията „Катай Пасифик“ (Cathay Pacific) съобщи, че на 10 декември пътник на полет от Бостън до Хонконг е направил опит да отвори врата на самолета по време на полета, предава Ройтерс, цитирана от БТА.
По данни на компанията няма пострадали сред пътниците или екипажа, а самолетът е кацнал безпроблемно в Хонконг. Случаят в момента се разглежда от градската полиция. От полицейските служби все още не са предоставили официален коментар.
От авиокомпанията уточняват, че кабинният екипаж е реагирал незабавно - проверил е вратата, за да се увери, че остава заключена, и е уведомил съответните власти. Представителите на „Катай Пасифик“ подчертават, че безопасността на пасажерите и служителите е основен приоритет при всяко тяхно решение.
Според изданието South China Morning Post пътникът е идентифициран като 20-годишен мъж от континентален Китай. Ройтерс отбелязва, че не е успял да потвърди самоличността му чрез независими източници.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Всичко точно
08:12 12.12.2025
2 Д.Б.Купър
08:18 12.12.2025
3 Според мен
08:20 12.12.2025
4 Йеронимус БОШ
08:24 12.12.2025
5 Смех, бате
08:30 12.12.2025
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Този коментар е премахнат от модератор.