От днес латвийската армия въвежда нова двустепенна система за предупреждения по мобилните телефони ("Жълт" и "Оранжев" код).
Това се прави с цел по-добра подготовка на населението при бъдещи прелитания на безпилотни апарати.
Латвия и съседните балтийски държави обясняват зачестилите случаи с украински дронове, изпращани да атакуват петролни рафинерии в Северозападна Русия, със заглушавани и отклонявани от курса им от руските системи за електронна война.
На 21 май, когато неидентифициран дрон навлезе от Беларус в посока Краслава. Това наложи вдигането на изтребители на НАТО и активиране на въздушна тревога за гражданите в източните региони.
Националните въоръжени сили съобщиха на 22 май, че апаратът е изчезнал от радарите – или е напуснал страната, или се е разбил в безлюдна зона.Нова система за ранно известяване:
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Браво
05:48 23.05.2026
2 хехе
05:49 23.05.2026
3 хехе
05:52 23.05.2026
4 дядото
задължително са руски,но още не са ги разнесли за снимки
06:17 23.05.2026
5 Ролята на Балтика
По аналогия. Една малко известна причина за ВСВ е провокативния и самонадеян и надменен отказ тогава на Полша да откаже на хитлерова Германия проход през Данцинг до Кьонисберг (днешния Калинингард).
Лондон подстрекаваше Полша за това. Полша се надяваше ахгличаните да спазят обещанието и да защити от Англия и да се включи във войната веднага, а не след 5 години.
Имаше неотадавна полски филм затова по националните ТВ по случай Деня на Победата. Войнчетата , полските казваха, да издържим 12 часа срещу немците, докато дойдат съюзниците. Добре почакаха. Пак чак след години Русия ги освободи от нацистите.
Англия и сега насъсква и окуражава Прибалтийските страни за активни дейтвия срещу Русия, без ясно ангажиране за защита при сериозни усложнения.
Сега Литва прави нещо подобно провокативно насъскван от Англия. Това е вероятна причина за Трета СВ.
06:19 23.05.2026