Израелското правителство одобри днес единодушно признаването на арменския геноцид - термин, който Анкара отхвърля, съобщи в изявление израелското външно министерство, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
"Едно историческо решение: израелското правителство одобри единодушно предложението на външния министър Гидеон Саар за признаване на арменския геноцид", се посочва в изявлението.
Това решение, което идва в период на силно напрежение между Турция и Израел, остава да бъде одобрено от парламента.
Поставете оценка:
Оценка 3.4 от 17 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Браво
Коментиран от #7, #9, #26, #33
17:25 28.06.2026
2 Османлиите
Коментиран от #6, #8, #48
17:26 28.06.2026
3 Питам
17:27 28.06.2026
4 К.О.Т.а.р.А.К 🐱
17:28 28.06.2026
5 Виждащ
Коментиран от #36
17:29 28.06.2026
6 Гост
До коментар #2 от "Османлиите":
Т.н. "Възродителен процес" може да се разбере само ако се разглежда през призмата на Студената война и турския неоосманизъм.Коментиран от #24, #38
17:29 28.06.2026
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Било
До коментар #2 от "Османлиите":
Истината е, че никой не ги е гонил. Обратно канеха, молеха ги да останат. Тогава се поддадоха на провокациите на исламисткия свят.Но през 1913 турските воиски са дали 24 часа на българите от Одринско да напуснат къщите си под смъртна заплаха.
Българите натоварили на волски каруци имущество и се се отравили към България. Преди 1989 ние искахме репарации за престъпни действия, но остана глас в пустиня.
17:30 28.06.2026
9 Ма наф
До коментар #1 от "Браво":
1 милион българи не работят, а чакат някой да им поднесе наготово, я подяние, я репарации.Както казва Козлодуйския........ Време му е вече.
17:31 28.06.2026
10 лицемери
Коментиран от #17, #32
17:31 28.06.2026
11 Презвитер Козма
17:32 28.06.2026
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Наблюдател
17:35 28.06.2026
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Митю
17:40 28.06.2026
20 Акт на отчаяние
17:47 28.06.2026
21 Наблюдател
17:48 28.06.2026
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Също както може
До коментар #6 от "Гост":
Да се разбере т. нар. арменски геноцид само ако се гледа през призмата на ПСВ.17:50 28.06.2026
25 Читател
17:50 28.06.2026
26 Приспадни си репарациите
До коментар #1 от "Браво":
От таксата която дължиш за демографския принос 😉17:53 28.06.2026
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 Тургут
Коментиран от #34
17:56 28.06.2026
30 Режим който в момента е осъден
17:57 28.06.2026
31 Преди
Коментиран от #37
18:02 28.06.2026
32 Всъщност,
До коментар #10 от "лицемери":
Израел защищаваше християните и друзите в Ливан от наглите ислямисти, докато лицемерният "Запад" си затваряше очите...Коментиран от #44
18:12 28.06.2026
33 Соваж бейби
До коментар #1 от "Браво":
Много ми харесва тези двамата как се хванаха за гушите и още истина ще излезе на белият свят.Не мога да разбера обаче цял живот от как съм жива и си знаем историята ,защо България не е предприела искане за плащане на репарации за България те са правили геноцид и с българите реално погледнато добре че не е имало дронаве и бомби както днес щяха да са същите като Израел.18:12 28.06.2026
34 Факти:
До коментар #29 от "Тургут":
Турците са световни шампиони по наглост(гьонсуратлък). Техният бивш президент Тургут Йозал твърдеше, че Омир бил турчин-Омур, а пък Агамемнон - Ага Мемнун...Коментиран от #56
18:15 28.06.2026
35 Когато Османската империя
Англичани и американцифвъоръжават арменците които започват да избиват турци.
Ленин и Сталин дават оръжие и пари на Кемал Ататюрк, който избива една гръцка армия и създава Турция като република.
Министър на МВР е Таллаат паша който заттпочва да избива арменци поголовно.
Но първите убийства са от арменци на турци..
Коментиран от #50
18:17 28.06.2026
36 Факти
До коментар #5 от "Виждащ":
Ердоганчо се изживява като новия халиф на мюсюлманския свят, но на евреите не им пука нито от Иран нито от Турция.18:18 28.06.2026
37 Соваж бейби
До коментар #31 от "Преди":
А защо в България ги държите на власт турска партия бях по млада и не гледах политика, не знам кой разреши ама това е предателство и унижение към българите в собствената им държава според мен ?Днес може новото поколение да са по добри и не виновни за деянията на дедите си но не е нормално такова нещо ,махайте ги .И тези изгонените потурчени българи които се правят на турци защо идват да гласуват в България на изборите в държавата ми това е ненормално,да си живеят там нали се турчеят да си гласуват в Турция.Коментиран от #53, #57
18:23 28.06.2026
38 Виц:
До коментар #6 от "Гост":
Зa учacтиe в кoнфeрeнция пътувaли в eдин caмoлeт Рeйгън, Гoрбaчoв, Митeрaн, Живкoв и Тургут Йoзaл. Пилoтът cъoбщaвa, чe caмoлeтът губи виcoчинa и трябвa дa ce изхвърли чacт oт тoвaрa ! Рeйгън кaзaл, чe взeл зa пoчeрпкa кaca уиcки, нo тъй кaтo в Aмeрикa имaлo мнoгo уиcки гo изхвърлил. Cъc cъщoтo oбяcнeниe Гoрбaчoв изхвърлил кaca вoдкa, Митeрaн кaca кoняк, Йoзaл кaca бaклaвa. Кoгaтo дoшъл рeдa нa Живкoв, тoй cтaнaл и изхвърлил Йoзaл oт caмoлeтa, кaтo кaзaл, чe в Бългaрия турци имa прeдocтaтъчнo...18:29 28.06.2026
39 Софиянец
18:34 28.06.2026
40 Ивелин Михайлов
18:34 28.06.2026
41 Троянец
18:35 28.06.2026
42 Какво признава или гласува едно правител
18:37 28.06.2026
43 Троянец
18:39 28.06.2026
44 лицемер си и ти
До коментар #32 от "Всъщност,":
Как ги защитава? Като поругава християнски символи и ги прогонва от домовете им ли? По същия начин действат и в Израел.Коментиран от #45
18:40 28.06.2026
45 Истината
До коментар #44 от "лицемер си и ти":
Израелците не са Християни!Кой предаде Исус?!18:42 28.06.2026
46 Ако ще всички правителства по света
18:47 28.06.2026
47 Троянец
18:50 28.06.2026
48 Българските турци
До коментар #2 от "Османлиите":
Възродителният процес е реален факт с живи потърпевши и свидетели а арменския геноцид е политическа измислица без доказателства с която се манипулира срещу Турция !18:54 28.06.2026
49 Джъстин Маккарти
18:54 28.06.2026
50 Троянец
До коментар #35 от "Когато Османската империя":
Тук си много прав!Браво за коментара,но едва ли ще те разберат.....БРАВО!Това е самата ИСТИНА!Коментиран от #54
18:55 28.06.2026
51 смях в залата
Дай газ на Ганя да полечава безкраен оргазъмммм
18:55 28.06.2026
52 Този коментар е премахнат от модератор.
53 Хан Аспарух
До коментар #37 от "Соваж бейби":
Ти къв 6 оклук си? Ало българката, като си голям патриот що си се писал с чужди имена. Какво е това соваж бейби бе предател и родоостъпник? Доколкото знам и не си в България. Турците живеещи в България са по-българи от такива пишман патриоти като вас и все още говорят езика на на хан Аспарух. Марш оттукаКоментиран от #55
19:14 28.06.2026
54 И арменците
До коментар #50 от "Троянец":
Що избиват турци? Щото са видели само хубаво от османската империя и са неблагодарни ли? Ами тия въстания в България, Гърция, Босна... от не благодарност ли са? Виж от време Оно има правило, въстаниците трябва да пролет кръв, даже на невинни но от вражеската вяра или народност, причини много. империята е низ от простото и беззаконие! Беззаконието тежи много. Допускане на банди с хиляди от всякаква паплач, тия черкези, арнаути и българи и цигани, Шибил е циганин и не е герой! И арапи и всякакви боклуци от империята да скитат по нашите земи. Квото и да говорят тия са ни върнали векове назад, то в Европа когато е имало банки и търговеца от Истанбул да ги изтегли в Пловдив, примерно, то трепери и ги крие на невероятни места за да оцелее. Важи и за османлии и другите.19:27 28.06.2026
55 Соваж бейби
До коментар #53 от "Хан Аспарух":
Като са по бълтари Т.Живков защо им показа пътя ?Голямата екскурзия ,спомням си я бях малка но свидетел ,после пак се надигаха срещу българите в Пловдив ?Имаш късмет че не те знам кой си щях те съдя и да ти докажа кой по българин !19:30 28.06.2026
56 Стига бе
До коментар #34 от "Факти:":
Ам Бойко как е бил19:35 28.06.2026
57 А ти
До коментар #37 от "Соваж бейби":
Какво направи ма бейби? Нъл си българка? И кои ние ги държим тия предните ДПС на агент Сава? Голяма част от турците разбраха, какво зло са но в техните села не можеш да Гъкнеш. Всички правиха съюзи с тях. Гласувал не гласувал, все тая. Ся са други . урвu...Коментиран от #58, #59
19:45 28.06.2026
58 Соваж бейби
До коментар #57 от "А ти":
Моето нямо нищо общо с тези българи които доброволно са си сменили вярата и излязоха срущу сънародниците си в България!Това че не са християни не ги прави турци първо ,второ аз съм кръстена в бг.църква имам свидетелство и от църквата не съм си сменяла религията просто живея на 3 хил.километра по далеко това е .Пазя си и българският паспорт до ден днешен го сменям с нов кога ми свърши дата и децата са с двойно гражданство полага им се по закон ,не съм се отрекла от България и не живея с мъж българин на чужда територия с чуждо гражданство се правя на чужденка като други българи ,никога не съм крила че съм българка ,никога не съм плюла по българите като цяло или желала злото ,само политиката не ми харесва в държавата и шуробадженащината за високи постове и в музика по телевизея...,знам си историята и не мога си затворя очите пред това което са ни причинили турците трябва да иска и България репарации това е !Моето няма нищо общо с предателство и родоотсъпник онази канадката на Кирето и тя ли е предател на държавата си като живее с Кирчо в България и децата и учат в България ,работи в България и има и бг.паспорт?моя случай е същият !20:03 28.06.2026
59 Абе кво се занимаваш
До коментар #57 от "А ти":
С тоя ол иго френ...20:04 28.06.2026