Президентът на САЩ Доналд Тръмп е разочарован от руския президент Владимир Путин и може да се откаже от "споразуменията от Анкъридж“. Това съобщава Axios, позовавайки се на двама длъжностни лица, които са присъствали на срещата на "Голямата седморка“ миналата седмица, пише Фокус.
Според източниците на медията, по време на срещата на Г-7 Тръмп е признал, че Украйна "се справя нелошо“ във войната. Сега обаче президентът на САЩ не е сигурен, че Русия ще успее да победи Украйна.
"Тръмп се отнасяше скептично към всичко, свързано с Путин, и говореше за натиск върху Русия, но другите лидери не вярват, че той наистина ще направи нещо в тази насока“, заявява пред журналистите едно от длъжностните лица.
Американският портал припомня, че в рамките на така наречените "споразумения от Анкъридж“ САЩ се съгласиха с искането на Русия тя да контролира Донбас в рамките на всяко мирно споразумение. Засилването обаче на ударите на Украйна срещу Русия принуди Тръмп да промени оценката си за силите на Москва.
В публикацията се добавя, че засега някои анализатори се съмняват, че засилването на ударите срещу Русия ще даде тласък на мирните преговори. Според тях съществува голяма вероятност това да затвърди в Русия мнението, че с Украйна трябва да се води война и тя трябва да бъде победена.
Между Тръмп и Путин не е имало никакви споразумения в Аляска
По-рано държавният секретар на САЩ Марко Рубио заяви, че по време на срещата на президента на САЩ Доналд Тръмп с президента на Русия Владимир Путин в Аляска, която се състоя на 15 август миналата година, не е било постигнато никакво споразумение относно Украйна.
Рубио отбеляза, че в Аляска е било отправено предложение. Въпреки това не става дума за никакви споразумения.
Най-малко двама души бяха ранени при снощното руско нападение срещу украинската столица Киев, съобщи градската военна администрация, малко след като бе обявена тревога за атака с балистични ракети, предаде Франс прес.
Според разкази на журналисти от АФП, в столицата са отекнали взривове, а в небето са се виждали проблясъци.
"По последни данни броят на ранените при снощната атака е нараснал на двама", посочи в Телеграм ръководителят на областната военна администрация Тимур Ткаченко. Преди това той съобщи, че при атаката в Дарницки район са избухнали няколко пожара.
"Горят пламъци край жилищна сграда, а на друг адрес се е възпламенил автосервиз. Гори и сграда, която не е жилищна", каза той. Засега няма яснота дали огънят на тези места е загасен.
Вчера при руски удари в Днепропетровска област в централната част на Източна Украйна и в Сумска област в Северна Украйна бяха убити двама души.
Русия обстрелва Украйна почти ежедневно, откакто предприе пълномащабното си нахлуване през 2022 г., най-кръвопролитния конфликт в Европа от Втората световна война.
Вчера Киев предприе атаки срещу Волгоград и Белгород в руския Югозапад и срещу Горловка и Донецка област, които се намират в Украйна, но са контролирани от Русия.
Трима души бяха убити при тези нападения, съобщиха регионалните власти.
През последните месеци и Украйна засили ударите си, които тя определя като ответни, по Русия и окупираните от Москва от територии.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Ха ХаХа
Коментиран от #15
15:26 28.06.2026
2 Овчар
Коментиран от #69, #83
15:27 28.06.2026
3 Родина
има още ? То , ще излезе по скъпо и от
войната с Иран .
15:29 28.06.2026
4 нату са терористи
Коментиран от #13
15:29 28.06.2026
5 Ще,ще
15:29 28.06.2026
6 Значи
15:31 28.06.2026
7 Швейк
До капитулацията на фашистка Русия остават 37 дни.
Коментиран от #86
15:32 28.06.2026
8 Жица
Коментиран от #99, #123
15:32 28.06.2026
9 Гражданин
Коментиран от #67
15:33 28.06.2026
10 Историята се повтаря
Коментиран от #53, #58
15:33 28.06.2026
11 Бай ДОНЧО
И без него, Зеленски ше затрие.. монгольята и у йло!
Хихихихихи
Коментиран от #16
15:34 28.06.2026
12 Дзак
15:34 28.06.2026
13 Гражданин
До коментар #4 от "нату са терористи":
Русия я управляват евреи от 1917 годинаКоментиран от #17, #102
15:34 28.06.2026
14 поредните кьор фишеци
да зарадват цъкачите на хейт и бълнуващите за копейки
Коментиран от #43
15:35 28.06.2026
15 Чиниш ми се
До коментар #1 от "Ха ХаХа":
мине дчия.15:35 28.06.2026
16 Жица
До коментар #11 от "Бай ДОНЧО":
Мечтиии....15:35 28.06.2026
17 пък такива заблудени граждани кат теб
До коментар #13 от "Гражданин":
ги управляват тикви крадливи от 20г15:37 28.06.2026
18 Крим.Кримски мост
15:37 28.06.2026
19 Сирски
Коментиран от #93
15:38 28.06.2026
20 име
Коментиран от #85, #96, #104
15:38 28.06.2026
21 Гресирана ватенка
Коментиран от #63
15:38 28.06.2026
22 Тома
Коментиран от #33
15:39 28.06.2026
23 Тая статия е от рода
Коментиран от #36
15:39 28.06.2026
24 Ддд
Коментиран от #68
15:39 28.06.2026
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Хахаха!🎺🥳😀
Преговорите с Вашингтон са като игра на комар. Печели винаги САЩ. Затуй никакво губене на време с преговори, а укрепване на ядрения щит и удари, които да разтресат цялата земя.
15:39 28.06.2026
27 Истината
15:41 28.06.2026
28 Тц,тц,тц 😂😂😂
15:41 28.06.2026
29 ОБРАТНОТО БРОЕНЕ
Всичко кошмарно за У йло и фашистката Секта в кремля.. тепърва предстои!
Единствено самоу б ийството е спасение за Фюрера педофил
Хихихихихи
15:42 28.06.2026
30 РУСИЯ Е БИТА КАРТА,
15:43 28.06.2026
31 Тиква
15:43 28.06.2026
32 Стигa
15:44 28.06.2026
33 Като си разочарован следвай инструкциите
До коментар #22 от "Тома":
Отиваш в левчето.Купуваш си въже за простор.Отиваш в гората и търсиш по-здрав клон.15:44 28.06.2026
34 Как и на какво
15:45 28.06.2026
35 В.В.Путин
15:45 28.06.2026
36 Последния софиянец
До коментар #23 от "Тая статия е от рода":
Границите на СССР и Соц Лагера? Монголско правителство в КИЕВ? Денацификация , демилитаризация и ху йло Герой?Хахахаха
Коментиран от #40
15:46 28.06.2026
37 НАТО мощ и сила
Коментиран от #42
15:47 28.06.2026
38 Величко
15:48 28.06.2026
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Ктитик
Коментиран от #60
15:52 28.06.2026
42 Така е
До коментар #37 от "НАТО мощ и сила":
НАТО струва на България милиарди, а на света войни и раздори!Коментиран от #44
15:53 28.06.2026
43 Бай Араб
До коментар #14 от "поредните кьор фишеци":
Фишееееци ,фишеци госпожа Пеева,големи фишеци, ама работа стана - извади фишека да - ръдна .15:54 28.06.2026
44 Бай Араб
До коментар #42 от "Така е":
Урсула победи Путин.Коментиран от #46, #47, #48, #105, #119
15:55 28.06.2026
45 Град Козлодуй
До коментар #40 от "Не глупав":
Така е приятел.Руската пропаганда е само за глупаци.Коментиран от #50
15:56 28.06.2026
46 Така е
До коментар #44 от "Бай Араб":
Натъпкаха си сметките урсулите с някой милион, че източват Европа посока САЩ! Ама ти троли. Ко ти дреме за Европа!15:57 28.06.2026
47 Яхнала го
До коментар #44 от "Бай Араб":
И сега ще ражда 8- мо чеве от него.15:57 28.06.2026
48 Ми не баш
До коментар #44 от "Бай Араб":
Тръмпоча ще смени власта в Кремъл.Стой и гледай сеири и московски циркове.15:57 28.06.2026
49 Е, той Тръмп нали победи Иран
15:58 28.06.2026
50 Този коментар е премахнат от модератор.
51 Ето и Тръмп се ориентира към победителяи
Коментиран от #54
16:00 28.06.2026
52 Гресирана ватенка
До коментар #40 от "Не глупав":
Слагай повече грес и ще ти бъде още по-забавно😁😁😁Коментиран от #57
16:00 28.06.2026
53 Вижда се, че пак си
До коментар #10 от "Историята се повтаря":
спрял да си приемаш лекарствата.16:00 28.06.2026
54 И браво на нашият примиер
До коментар #51 от "Ето и Тръмп се ориентира към победителяи":
че не е като предишните национални предатели!16:01 28.06.2026
55 Православие сър
16:01 28.06.2026
56 Пътник е
Коментиран от #61
16:01 28.06.2026
57 Ами свиквай
До коментар #52 от "Гресирана ватенка":
С тъпота и тролене, цял живот грес ще ти трябва. Аз нямам вина, че някой е евтин глупав и продаден като сардина!Коментиран от #72
16:02 28.06.2026
58 Мишел
До коментар #10 от "Историята се повтаря":
Фантазираш. Китай не е взел и 1 кв.см.руска земя.През 2023г. Русия и Китай подписаха междуправителствен протокол, че са решени всички териториални въпроси между двете държави.
Трите ядрени сили Китай, Русия и Северна Корея са съюзници в единствения глобален световен съюз и между тях няма нерешени проблеми.
Коментиран от #66, #70
16:02 28.06.2026
59 Владимир Путин, президент
Украйна и г-н Зеленски се справят Невероятно ☝️
Бих искал да се извиня на украинския народ за Киев за Два дня, Терпи моя Красавице, 404 и т.н, щото и най-кухия pycoпитек видя, че всичко това се отнася за скапаната, фашиска ру3ка пeдepaция !!! Спасиба за вниманието таваришчи.
16:03 28.06.2026
60 Това е безспорен
До коментар #41 от "Ктитик":
Факт.16:03 28.06.2026
61 Браво
До коментар #56 от "Пътник е":
Поне върви, че глупака троляк колко пъти го уби! 😄16:04 28.06.2026
62 Киро Софрата
Пич КИН няма ли да вземе поне 1 танкер на Краснов , е така от кумова срама?
Ние си знаем че ху йло е трус и пе дал
16:04 28.06.2026
63 МОТИКАТА
До коментар #21 от "Гресирана ватенка":
"...Бай Дончо гресира Путин.."Направо го омаза и разсипа с генетичен материал 👈😆😆
16:05 28.06.2026
64 Дедо Дониии
16:05 28.06.2026
65 ВВ Путя
16:06 28.06.2026
66 Дей тъй
До коментар #58 от "Мишел":
разбива глупавите опопрки на тролещите глупаци. Те така се кефят като лазят!16:08 28.06.2026
67 Хаха
До коментар #9 от "Гражданин":
Извратено, педроханоепщайнско съзнание! Как щял Тръмп да "сваля гащите" на Путин!?По същото време една празнуваща 250 от своето създамане държава е закономерно попиляна в Персийския залив от държава с около 2700 годишна история....
16:09 28.06.2026
68 Атина Палада
До коментар #24 от "Ддд":
Нито Русия воюва с Украйна,нито САЩ воюват с Иран! Врага,срещу когото воюват е друг и за сега се справят успешно!Коментиран от #126
16:09 28.06.2026
69 хех
До коментар #2 от "Овчар":
Както вървят нещата, май ще са Китай и Украйна. : )))Коментиран от #77, #79
16:10 28.06.2026
70 Този коментар е премахнат от модератор.
71 Джо Бързака
16:11 28.06.2026
72 Град Козлодуй
До коментар #57 от "Ами свиквай":
Господине желаете ли да ми подух ате малко?Плащам си.Коментиран от #75, #122
16:11 28.06.2026
73 Верно било
До коментар #70 от "Ту пой, ДА? ))))":
Пропагандата винаги уцелвала глупака!16:11 28.06.2026
74 откази
16:12 28.06.2026
75 Този коментар е премахнат от модератор.
76 Атина Палада
Коментиран от #80, #82, #141
16:12 28.06.2026
77 ФАКТ
До коментар #69 от "хех":
Европейският съюз и ПОДНЕБЕСНАТА ще имат ОБЩА ГРАНИЦА!Скоро
16:13 28.06.2026
78 Позора на Русия
Коментиран от #92
16:13 28.06.2026
79 То трпленето
До коментар #69 от "хех":
и реалността са две противоположности! Троленето е за отпадъка и глупака.16:14 28.06.2026
80 Когато...
До коментар #76 от "Атина Палада":
Напикаващия се педофил върне границите на СССР и Соц ЛагераХахаха
Коментиран от #84
16:15 28.06.2026
81 Майор Деянов, на всеки километър
Еманацията, основата, фундамента са 140млн неуки, про3ди като калоши, елементарни татаро-манголи живеещи в 1240 година га потурчиха Русията. Ами как един народ, който 80 години не може сглоби автомобил, пералня, микровълнова да пабеди, че и да избере умен президент ги управлява ?!! Стадо барани да хванеш и то е по-умно и избира най-силния, можещ, а не най-плешивия с токчета 👴👈
Коментиран от #87, #97
16:15 28.06.2026
82 Този коментар е премахнат от модератор.
83 Този коментар е премахнат от модератор.
84 Това са безспорни
До коментар #80 от "Когато...":
Факти.16:16 28.06.2026
85 Хм Хм
До коментар #20 от "име":
Нали знаеш (или по-скоро не), че глупавите хора нямат достатъчно капацитет да разберат, че са глупави? За сметка на това си мислят, че са едва ли не гении. Един куп хора се изредиха да твърдят, че са по-умни от Николай Денков, който е в топ 1% най-високо IQ на планетата. Още толкова се наредиха да са по-умни от дипломираните в Харвард, само защото са научили таблицата за умножение. Аграрно самочувствие, което спихва много бързо в градска среда.16:16 28.06.2026
86 Европа смелите..
До коментар #7 от "Швейк":
Много добър ник -храбрия европейски войник, любител на биричката и лакардиите..37 дена викаш..?
Може, поживем, увидим, ако даде Бог!
16:16 28.06.2026
87 Този коментар е премахнат от модератор.
88 Този коментар е премахнат от модератор.
89 Този коментар е премахнат от модератор.
90 Този коментар е премахнат от модератор.
91 Тръмп
Украйна взема всичко на юг от Москва до Урал. Финландия взема всичко на север от Ленинград. Кавказ получава независимост. Отвъд Урал е територия на Китай, Якутия ставя незавесима. Сахалин е Япония.
16:20 28.06.2026
92 по традиция
До коментар #78 от "Позора на Русия":
При новия император ще бъде звучно оплют настоящия император, но едва след публикуване снимката му с лента на първа страница в печата.16:20 28.06.2026
93 Миролюб Войнов, военен аналитик
До коментар #19 от "Сирски":
От 2014 до 2022г Украйна се въоръжаваше, Путин яздеше гол на кон !!! От 2022г до сега Украйна се развиваше, превъоръжи с нови оръжия и технологии, Путин целуваше Корана и лапаше мухи !!! Развръзката е логична ☝️16:20 28.06.2026
94 Този коментар е премахнат от модератор.
95 Този коментар е премахнат от модератор.
96 Бръмз
До коментар #20 от "име":
Я пак? Я пак? Кой вися по колесниците на самолетите?Коментиран от #110
16:22 28.06.2026
97 Обикновен човек
До коментар #81 от "Майор Деянов, на всеки километър":
Всеки ден благодаря на съдбата,че не съм руснак.Коментиран от #100, #106, #107, #112
16:23 28.06.2026
98 Хи хи
16:23 28.06.2026
99 Този коментар е премахнат от модератор.
100 Този коментар е премахнат от модератор.
101 АБВ
В същото време Украйна е на минус три броя МИГ. А не са сваляли руски самолет от миналата година.
Коментиран от #108, #113
16:24 28.06.2026
102 Точно така
До коментар #13 от "Гражданин":
Евреи убиха Царя немец и взеха властта, както в българия евреи убиха Луков и доведоха Болшевишката армия.16:25 28.06.2026
103 Нали знаеш
До коментар #94 от "Ето го типичен ман-го":
Че си бавно развиващ?Коментиран от #120
16:25 28.06.2026
104 Руснаците
До коментар #20 от "име":
се евакуираха от Афганистан първи , още по горбачово време след човекозагуби.Хамериканците търсеха Бин Ладен в афганистанската пещера Бора Бора, но го намериха в Пакистан.
Коментиран от #111, #121, #135
16:26 28.06.2026
105 Този коментар е премахнат от модератор.
106 АБВ
До коментар #97 от "Обикновен човек":
"Всеки ден благодаря на съдбата,че не съм руснак. "Твоите родители също не благодарят на съдбата си.
16:26 28.06.2026
107 Този коментар е премахнат от модератор.
108 Как върви евакуацията на Крим?А?
До коментар #101 от "АБВ":
Бензинец има ли или ватенките се омитат пешком?А?Коментиран от #114, #128, #134
16:27 28.06.2026
109 Малката Мута
16:28 28.06.2026
110 Ето пак :
До коментар #96 от "Бръмз":
По колесниците на самолетите висяха американските рейнджъри,подгонени от афганистанските козари,с тоягите...!Има и видеа!
Аре със здраве!
16:28 28.06.2026
111 Този коментар е премахнат от модератор.
112 Този коментар е премахнат от модератор.
113 Бегай на сянка!
До коментар #101 от "АБВ":
Въшлю.Коментиран от #116
16:29 28.06.2026
114 Този коментар е премахнат от модератор.
115 Смотаняху
До коментар #99 от "Ток":
Върви се прегледай, бе ! По укро- настроен сайт няма16:30 28.06.2026
116 Амион бягай
До коментар #113 от "Бегай на сянка!":
От тролиш и показваш трагедията си. Зарзават ли си? Да не говорим да показваш падението на запада да опре до глупак да троили.Коментиран от #125
16:30 28.06.2026
117 асенчо
16:30 28.06.2026
118 Ха-ха
16:31 28.06.2026
119 Урсула фон дер Лайен, председател
До коментар #44 от "Бай Араб":
"..Урсула победи Путин..Не само Путин.
Победих цялата фашистко-монгольяк пeдepaция !!! На Путин само се изкaкax на фейса 💩
Друг път да внимава кви ги плещи за Германия ☝️
Коментиран от #130
16:32 28.06.2026
120 За съжаление
До коментар #103 от "Нали знаеш":
това не оправдава тъпотията на глупака да троли евтини лъжи срещу Русия и глупава пропаганда и да показва падението на запада!16:32 28.06.2026
121 Само,че с една малка разлика!
До коментар #104 от "Руснаците":
Руснаците се изтеглиха нормално от Афганистан с техниката и оръжията си...!А САЩ,в паниката си,зарязаха техника и оръжие и в свински тръс ,бегом към колесника на самолета,подгонени от афганистанските козари...!
16:33 28.06.2026
122 Този коментар е премахнат от модератор.
123 Град Козлодуй
До коментар #8 от "Жица":
Грешиш приятел. Русия, освен да унищожи сама себе си, нищо друго не може да направи.Коментиран от #127
16:35 28.06.2026
124 Този коментар е премахнат от модератор.
125 Град Козлодуй
До коментар #116 от "Амион бягай":
Господине пиян ли сте или сте обикновен простак?Коментиран от #131, #132, #138
16:36 28.06.2026
126 Този коментар е премахнат от модератор.
127 Този коментар е премахнат от модератор.
128 Е ти какво против имаш
До коментар #108 от "Как върви евакуацията на Крим?А?":
хората да се евакуират? Това не е за радост бе глу.... Утре може и теб във война да те вкара САЩ!16:36 28.06.2026
129 Този коментар е премахнат от модератор.
130 Това са безспорни
До коментар #119 от "Урсула фон дер Лайен, председател":
Факти16:37 28.06.2026
131 Този коментар е премахнат от модератор.
132 Този коментар е премахнат от модератор.
133 иво христов Пуловера
16:39 28.06.2026
134 име
До коментар #108 от "Как върви евакуацията на Крим?А?":
Цензинец се намира от време на време, важното е че армията има. Я ти ми кажи бензиностанции в 404 останаха ли?16:39 28.06.2026
135 Ами те руснаците
До коментар #104 от "Руснаците":
бяха в Афганистан в помощ на правителството, срещу Муджахидините спонсорирани от САЩ. Виждаш ли как САЩ унищожава народи. А сега има глупаци да са им фенове, а те унищожават Европа. А кажи що за глупак се радва.16:39 28.06.2026
136 ВВП
16:39 28.06.2026
137 ВВП
16:40 28.06.2026
138 По скоро простак
До коментар #125 от "Град Козлодуй":
Само простак може да е тролей и да не го е срам, че лази и го ползва пропадналият запад за циганин.16:40 28.06.2026
139 Град Козлодуй
До коментар #131 от "По скоро просстак":
Може би съм простак,но ако ми по духаш малко ще ти платя и бакшиш ще ти дам.16:41 28.06.2026
140 Хан Крум
16:41 28.06.2026
141 Афродита
До коментар #76 от "Атина Палада":
Чорапа ще ни изкарва ли от НАТО и ЕС ?16:41 28.06.2026
142 Хаха
16:41 28.06.2026