Франция може да изпитва недостиг от муниции, за да продължи борбата срещу Ислямска държава (известна и с арабското си название Даеш), посочва в. „Трибюн“.
Тази тревога се изказва в доклад на двама депутати Никола Бей и Никола Дюик. Те смятат, че след по-активното включване на френската авиация в ударите срещу Даеш, генералният щаб на армията и военното министерство трябва да преразгледат своите планове за превъоръжаване, уточнява в. „Фигаро“.
Тревогата на двамата депутати се поражда от факта, че част от използваните от френската бойна авиация бомби и ракети са американско производство.
На този специфичен сегмент на пазара се наблюдава напрежение заради засиления тренд на превъоръжаване на някои страни.
САЩ вече изпитват затруднения в ритмичното снабдяване на техни клиенти от Персийския залив като Катар и Саудитска Арабия, се посочва в доклада. Двете страни са ангажирани в широкомащабна кампания срещу ислямисти в Йемен.
Става дума за част от управляеми бомби и ракетите въздух-земя, които са американско производство.
От френския военнопромишлен комплекс все пак са посочили, че в момента имат достатъчно записи, които да гарантират ритмичност на производството до 3 години.
От военно министерство са посочили, че бомбардировачите извършват прецизни удари по цели на ислямистите, а не използват тактиката на руснаците за бомбен килим.
Все пак Франция трябва да намери доставчик от чужбина на патрони от калибър 5,56 мм за автоматичната пушка Famas, която е на въоръжение в армията. Производството им в страната е спряно от години.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 несъкрушимая
07:04 23.12.2015
2 Съни
07:34 23.12.2015
3 999
08:07 23.12.2015
4 Ботю
08:21 23.12.2015
5 РЕАЛНО
09:01 23.12.2015
6 Къв си ти бе
Коментиран от #7
10:06 23.12.2015
7 Дидо
До коментар #6 от "Къв си ти бе":
Как какъв е--еврогейски трол...или както вече ги наричат в цял свят------евро-атлантически-джихадист..........Видни представители тук са Оня с Коня и Десто.....10:41 23.12.2015
8 раптор
14:26 23.12.2015