6 Февруари, 2016 10:59 1 165 2

34 терористични групи се бият в рамките на Ислямска държава

  • бан ки-мун-
  • ислямска държава-
  • групи

Това бе заявено от гереналния секретар на ООН Бан Ки-мун

34 терористични групи  в света са заявили вярност към групировката Ислямска държава. Това бе заявено от генералния секретар на ООН Бан Ки-мун, цитиран от „Бизнес стандарт“.

Той заяви, че страни в рамките на ООН трябва да се подготвят за увеличаване на атаките от страна на терористите.  Бан Ки-мун визира Филипините, Пакистан, Узбекистан, Нигерия и Либия.

„Разширяването на Ислямска държава в Западна и Северна Африка, Близкия Изток и Югоизточна Азия показва скоростта, с която се е развила заплахата през последните 18 месеца“, заяви генералният секретар на ООН.

Той определи ДАЕШ като най-богатата терористична организация в света, събрала между $ 400 и $ 500 млн. от продажбата на петрол през 2015 г. Ислямска държава вече се опитва да се разшири извън рамките на Ирак и Сирия. Групировката се разширява все повече в Либия. Според Бан Ки-мун ДАЕШ поддържа присъствието си в двете страни и се разширява извън тях.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Hush Ivanov

    0 0 Отговор
    И какво излиза, че 34 терористични " групи " се противопоставят на цял свят, защо ли не ми се вярва.
  • 2 некойси

    0 0 Отговор
    Е нали некои от тях са умерена опозиция и искат да участват в преговори.