Русия ще реагира и ще вземе мерки с цел да гарантира националната си сигурност, ако САЩ разположат ракети със среден и малък обсег в Азиатско-Тихоокеанския регион (АТР). Това заяви днес на брифинг говорителката на руското външно министерство Мария Захарова, предаде ТАСС.
Захарова коментира публикация в японски медии, според които Токио и Вашингтон смятат да обсъдят перспективите за разполагане в Япония на американски ракети със среден обсег и наземно базиране, забранени доскоро според договора за ракетите със среден и малък обсег, предаде БТА.
"Разполагането на американски ракети със среден и малък обсег в каквато и да било комплектовка в различни региони от света, включително АТР, би имало крайно дестабилизиращ ефект от гледище на международната и регионалната сигурност. Това би провокирало нов етап от оръжейната надпревара с непредсказуеми последици. Подобно развитие на събитията явно никак няма да укрепи нито сигурността на САЩ, нито още по-малко на съюзниците им. При това появата на допълнителни ракетни заплахи безспорно ще предизвика реакция от наша страна", каза Захарова.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 БОЗА
12:16 12.03.2021
2 Пърл Харбър
12:17 12.03.2021
3 КОТарАК
Коментиран от #6, #106, #107, #108
12:18 12.03.2021
4 Stéphanie 🎲
Коментиран от #11
12:20 12.03.2021
5 Така де
12:23 12.03.2021
6 Казуар
До коментар #3 от "КОТарАК":
Русия ли е водещата страна в света според теб, икономиката и е колкото на Италия.Коментиран от #13, #14, #19, #20, #28
12:26 12.03.2021
7 План Анаконда,а?
12:26 12.03.2021
8 Бай Манчо
12:28 12.03.2021
9 Хаха
Коментиран от #35, #66, #72
12:30 12.03.2021
10 Дидо
12:32 12.03.2021
11 бай дъна ще се издъни
До коментар #4 от "Stéphanie 🎲":
Заплаши Иран, Турция, Китай, Русия с половината свят е в рекетьорски отношения. Съюзи против Фащ почнаха.Москва/Пекин. Китай и Русия могат да обединят силите си, като създадат военен съюз, по-силен от САЩ. Това предположение беше направено от руския президент Владимир Путин, цитиран от британския вестник Daily Express
Съюзът между армиите на двете страни ще превъзхожда американската армия и съотношението ще бъде около две към едно. Съюзът между китайците и руснаците ще има три пъти повече танкове и кораби, както и повече ядрени оръжия.
Коментиран от #30, #52
12:33 12.03.2021
12 Софиянец
Коментиран от #26, #34
12:34 12.03.2021
13 Уточнение
До коментар #6 от "Казуар":
Икономиката на Русия е далече под икономиката на Италия. Руската икономика е като тази на Южна Корея, като се има предвид че Южна Корея преди 70 г. е известна като бедният юг на корейския полуостров, като население е 50 млн. и като територия е колкото България.САЩ благодарение на демократичната си система за 70 г. направи така че Южна Корея като икономика е колкото великата велика и ненужна Русия.
Коментиран от #24, #41, #47
12:34 12.03.2021
14 КОТарАК
До коментар #6 от "Казуар":
територията и залежите и са колкото Сицилия даже12:34 12.03.2021
15 Хахаха
Коментиран от #16
12:35 12.03.2021
16 Факт
До коментар #15 от "Хахаха":
Япония потъва!12:38 12.03.2021
17 очаквано
12:38 12.03.2021
18 РУССКИЙ 🇷🇺🇷🇺🇷🇺
12:40 12.03.2021
19 Stéphanie 🎲
До коментар #6 от "Казуар":
Олеелеееее френде 😰😱😫Не си прав ‼Италия има прекрасни дизайнери Gucci❤модна къща от италиански произход.Счита се за вторият най-голяма търговскиа марка след LVMH (Moët Hennessy - Louis Vuitton).Versace❤,Dolce&Gabbana❤..Италианците си личат отдалеч. Всеки път, в който видя мъж с цветни рамки на очила, ленен панталон и хубаво сако с ярка кърпичка за акцент, наострям слух и очаквам да чуя нещо на италиански.Имат моцарела 😉хубави вина ....Ватенците 🥴🤡НИЩО дори нямат марка парфюм на световно ниво тройной одеколон🤣😆🙄няма да влизам във подробност мултифонкционален 😉всеки знае 🍸
Коментиран от #23, #51, #113
12:41 12.03.2021
20 Казуар но птичи мозък
До коментар #6 от "Казуар":
12'та РусияНоминален БВП: 1,52 трилиона $
Русия, най-голямата страна в света по сухоземна територия, е 12-та по големина икономика в света с номинален БВП от 1,52 трилиона долара. Страната на няколко пъти беше изложена на големи сътресения – преходът от планова към пазарна икономика през 90-те години на миналия век; световната финансова криза, която засегна зависимостта й от петрола и санкциите от Запада.
Коментиран от #57
12:42 12.03.2021
21 Чикатило
12:43 12.03.2021
22 Blackthorn
12:44 12.03.2021
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Тъпочнение
До коментар #13 от "Уточнение":
Недей писа 😂12:45 12.03.2021
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 До селово
До коментар #12 от "Софиянец":
Ти пък защо ли пишеш?!.12:50 12.03.2021
27 Българин
12:50 12.03.2021
28 икономиста
До коментар #6 от "Казуар":
Руската икономика,ако въобще има такава,се състои от износ на суровини за богатите държави.Средната заплата в Русия е 300 евро,колкото и в България,така,че руснаците са много,ама много далеч от Италия и останалия цивилизован свят.Щом рублата е 10 стотинки,за каква икономика говорим ????))))))
Коментиран от #38
12:51 12.03.2021
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 pepy
До коментар #11 от "бай дъна ще се издъни":
"... Китай и Русия могат да обединят силите си, като създадат военен съюз..."Колко му е...
12:52 12.03.2021
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Седесарят.
12:57 12.03.2021
34 Антитрол
До коментар #12 от "Софиянец":
Не ви ли казаха как ще реагира като ви спускаха опорките - ракетки в Куба и Венецуела и памперсите в краварника ще се изкупят за часове.12:57 12.03.2021
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 𝔄𝔡𝔬𝔩𝔣 ℌ𝔦𝔱𝔩𝔢𝔯'𝔰
12:58 12.03.2021
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 Икономист две
До коментар #28 от "икономиста":
И в Китай заплатата ,средната е 200 лева...И ???.Кво обяснява това??Коментиран от #85
13:01 12.03.2021
39 В.В.П.
До коментар #37 от "Антитрол":
Стефан е психясал индивид..Виж къв е тел .за връзка ,,Бордо Седекс.Лудницата..Може би,работи като санитар..там.???13:04 12.03.2021
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Емил Боев
До коментар #13 от "Уточнение":
Чакай да ти отговоря и аз Хитлериската армия съсипа над 70% от икономиката на Съветска Русия .Това над 3000 завода и фабрики десетки градове и села ,съсипано земеделие и индустрия която беше започнала да се възстановява след пет годишната гражданска война .И престанете да давате пример със други икономики защото например Италия не загуби почти нищо от своята икономика ,а на Русия и трябваха 10 -15 години да достигне довоенното си производство . И знай че след десет петнадесет години стига да не бъде нападната отново усия ще бъде втората икономка във света след Китай защото тя е със най големите природни ресурси във света и ще ги използва когато другите държави няма да имат нищо и ще квичат пред портите на Русия за полезни изкопеми.Коментиран от #46, #64, #91
13:07 12.03.2021
42 Stéphanie 🎲
До коментар #37 от "Антитрол":
Реших да ти препоръчам нещо по добро ,жал ми е за тебе 😕Във България явно не си вършат работата или се криеш.Тук ще се погрижат за теб .Приеми го като услуга от приятелка13:08 12.03.2021
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 Този коментар е премахнат от модератор.
46 Дидо
До коментар #41 от "Емил Боев":
САЩ построиха повече от хиляда и петстотин завода на Русия дори след 32 години ги индусриализираха или опитаха два пъти не става даже и с кражбите от Германия и псевдо колата от Италия бе стават бе камарат доказано на практика и пирон не могат качествено да произведат само олигарси и отрови ,ни и там фал не можаха да отровят Навални,Гербев мъка камарат и излагация13:19 12.03.2021
47 Уточнение на Жалкото ти уточнение!
До коментар #13 от "Уточнение":
Про/стото ти , Сбъркано и Не компИтентено псевдо уточнение - е колкото "великата" велика и преФалена твоя жалка Ю. кАреЯ.Същите утайки, като ФАЩ.
..демократичната ти система за 31 години тА' е направила сбъркан- видно от балвоча ти който си излял, като- коментар.
..до 70 та год. деМоНокрация- Няма й да до живееш. Бъди Сигурен!
13:20 12.03.2021
48 Този коментар е премахнат от модератор.
49 Този коментар е премахнат от модератор.
50 Този коментар е премахнат от модератор.
51 Този коментар е премахнат от модератор.
52 Казуар
До коментар #11 от "бай дъна ще се издъни":
Другарю, срещу Китай са Япония, Индия, Австралия, САЩ, Канада, Малайзия и други. А Русия може да се съюзява с Китай и да шикалкави с тези страни. И страните от Европа, Великобритания Франция, Германия при определени условия ще са срещу Китай.13:32 12.03.2021
53 Този коментар е премахнат от модератор.
54 Павел Пенев
13:35 12.03.2021
55 Този коментар е премахнат от модератор.
56 Вулпан
13:39 12.03.2021
57 Казуар
До коментар #20 от "Казуар но птичи мозък":
Запознат съм, че Русия има най голяма територия, природни богатства, но въпреки това руснаците не живеят с добър стандарт. И руските управляващи се забъркват в различни райони по света за сметка на тенджерите на населението.Коментиран от #62
13:44 12.03.2021
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 Историчка
13:54 12.03.2021
60 Stéphanie 🎲
До коментар #51 от "Бухахах":
Ти по далеко от Тайгата бил ли си ?Във Европа 🤔не мисля доказваш обратното .Я ги виж колко са хубави 🤡Също както във Италия😉 😶 дали да ти вярвам или не ама ти повече ги разбираш твое мнение аз съм ПАС 🙃😉🥴14:00 12.03.2021
61 Този коментар е премахнат от модератор.
62 Българин
До коментар #57 от "Казуар":
" Заради пандемията: вече близо 50 милиона американци гладуват " Дойче веле .- Явно поддържането на държави - империи удря по джоба .14:06 12.03.2021
63 Този коментар е премахнат от модератор.
64 Този коментар е премахнат от модератор.
65 краварски
14:15 12.03.2021
66 таковай
До коментар #9 от "Хаха":
на Празният таковата.....14:21 12.03.2021
67 Комонист
14:21 12.03.2021
68 Този коментар е премахнат от модератор.
69 Този коментар е премахнат от модератор.
70 пешо
14:32 12.03.2021
71 Чука Чуков
Този път сами ще паднат в собсвеният си капан и като се има предвид че икономиката им е картонена(бутафорна) ще се разпаднат а тяхните чер....и не идържат на глад и дискомфорт, мъка ми е за кифлата.
И пак българите ще са виновни, с който се хванем не прокопсва.
Коментиран от #77, #79
14:36 12.03.2021
72 хахаха
До коментар #9 от "Хаха":
Лавров и Шайгу я бръснат. А ако Шайгу реши и теб да обръсне доста ще ти се исциклят очите.Коментиран от #87
14:39 12.03.2021
73 Този коментар е премахнат от модератор.
74 Този коментар е премахнат от модератор.
75 котьооо
До коментар #29 от "РУССКИЙ":
Отнася се до Руский15:13 12.03.2021
76 Ако американците
15:27 12.03.2021
77 888
До коментар #71 от "Чука Чуков":
Америка живее с картонени пари като най големия и спонсор е китай. Да обезпечава написаните долари. Защото икономиката на америка не може да ги обезпечи с злато. Зад всяка банкнота трябва да има обезпечение от златния резерв на страната. Ама като не разбираш не коментирай.Коментиран от #78, #90, #92
15:29 12.03.2021
78 666
До коментар #77 от "888":
Това няма да го напишат в любимия ти сайт защото не е интересно15:33 12.03.2021
79 Казуар
До коментар #71 от "Чука Чуков":
От къде разбра, че САЩ искали да завладеят Китай и Русия или пишеш по инерция каквото ти дойде в главата. Това нещо го говори в кафенето на Позитано.Коментиран от #89
15:34 12.03.2021
80 макробиолог
15:36 12.03.2021
81 JEB
15:39 12.03.2021
82 Хахаха
Коментиран от #88
15:41 12.03.2021
83 Този коментар е премахнат от модератор.
84 друг гларус
До коментар #25 от "гларуса":
Ще правят упражнението Аз дишам чрез теб след това паркиране в задния двор15:54 12.03.2021
85 винкел
До коментар #38 от "Икономист две":
Това за коя година става въпрос?В Китаи минималната заплата е 500$.
16:16 12.03.2021
86 ПЕНКО
16:20 12.03.2021
87 pepy
До коментар #72 от "хахаха":
Та какво ли бръсне Лавров на Марчето, след като тя му е ГОВОРИТЕЛ...16:20 12.03.2021
88 То май ще
До коментар #82 от "Хахаха":
се окаже,че първо краварите ще изядат калашниците,а млякото само ще го сънуват,те и без това пият изкуствено подобие на мляко.16:25 12.03.2021
89 Чука Чуков
До коментар #79 от "Казуар":
От американски професор, който е работил на отговорна позиция, Русия е била, Русия е и Русия ще бъде, защото и друга цивилизация.Коментиран от #105
16:40 12.03.2021
90 Чука Чуков
До коментар #77 от "888":
Хей разбирача, ако зад всяка валута има злато то икономиката ще спре, защото няма толкова злато.А ти вземи да учиш що е това пари и функциите им, и знай че и кредита е пари, чети, чети.
16:45 12.03.2021
91 Nnn
До коментар #41 от "Емил Боев":
Пичага с това мозъче е най-длбре да не се напъваш да разсъждаваш.Първото което е ,Русия е икономическо джудже на което икономиката няма почти никакъв растеж.Второто което е ,Русия е икономика която НЕ произвежда почти нищо,а е като арабските страни.Само дупчи и продава.Ресурсна икономика демек.Подобна икономика може да бъде пляскана от САЩ както си пожелаят американците.След 10-15 години ако руснаците въобще са в челната 20ка ще е икономически успех за тях.Богатите държави са богати и без пустите ресурси.Ресурсите са нужни на държави като Русия която няма никакво развитие,производство или дори бъдеще,обаче с ресурси не се става втора икономика в света.Мниго ти е нищожно разбирането.Коментиран от #98, #101
17:05 12.03.2021
92 Nnn
До коментар #77 от "888":
По-добре ти не се обаждай,че отдалеч си личи колко си невеж.Първото което е валутите от много отдавна не се обезпечават със злато.Това нещо беше промененео за целия свят именно от САЩ.И САЩ е държавата която има най-голям златен резерв ,но това няма значение.Другото което е Китай не е никакъв спонсор на САЩ тролче.Ти си нямаш идея дори какво пишеш и какви глупости са ти в главата.Коментиран от #93
17:09 12.03.2021
93 888
До коментар #92 от "Nnn":
Значи на къра има повече акъл. Явно не съм учил достатъчно 4 години икономикаКоментиран от #97, #100
17:31 12.03.2021
94 Този коментар е премахнат от модератор.
95 Този коментар е премахнат от модератор.
96 Този коментар е премахнат от модератор.
97 Nnn
До коментар #93 от "888":
Ако си учил в УНСС ,със сигурност си си изгубил времето.Само като прочета как твърдиш ,че всяка банкнота трябвало да се обезпечава със злато и ,че Китай били спонсори на САЩ ми стана ясно колко разбираш от икономика.Толкова си наясно с икономиката колкото и квантовата физика ти е силна страна.Едно ,че е абсолютно невъзможно да се обезпечава всяка банкнота със злато ,второ ненужно е и трето няма държава в света която да следва тоя пример.18:06 12.03.2021
98 Георги
До коментар #91 от "Nnn":
Русия е номер едно в ядрената енергетика и останалите са твърде далеч зад нея. Те са една от 3-те нации произвеждащи самолетни двигатели на световно равнище. Ядрените им центрофуги са вече 12 поколение а САЩ дори не могат да създадат 1-во. В Производството на зърно бият САЩ по себестойност и ги изместиха от много пазари. Построиха нов космодрум макар и да откраднаха маса пари от него. Обществото им е относително много по стабилно за разлика от всички западни такива въпреки работата на купчини НПО-та вътре в Русия. При натиск от вън нацията се консолидира около лидерите си и изобщо не може да се сравнява нито един от Западните с Путин. При почти избухналата война между Пекин и Делхи той беше фактора за помирението. Произвеждат пилешко, свинско, дори и мраморно телешко а има немски, американски и всякакви фермери там в Сибир. Фуража който също се произвежда там пак в Сибир е много търсена стока. В медицината имат уникални апарати. Ако някой ми каже че хиперзвукови ракетни двигатели се строят от изостанали нации бих го посъветвал да отиде на 4 -ти километър в Софето!Коментиран от #110
19:08 12.03.2021
99 Чука Чуков
С тези дипломи можеш да работиш в магазин(продавач)
Днешна оценка 5 е равна на 3 1/2 от преди 1990год.
В момента завършват два пъти по малко на брой ученици, а местата за студенти са два пъти повече , хайде реши тази задача от примера който ти посочих.
14 къде се намира числото 4 и колко пъти се е повишила възможноста да си студент.
19:10 12.03.2021
100 Чука Чуков
До коментар #93 от "888":
Ceгa ли cи гo рaзбрaл, чe нe рaзбирaш, ти нe cи винoвeн a 1989 гoдинa, кoятo ни дoнece ocвeн дeмoкрaция и диплoми нa килoгрaм.C тeзи диплoми мoжeш дa рaбoтиш в мaгaзин(прoдaвaч)
Днeшнa oцeнкa 5 e рaвнa нa 3 1/2 oт прeди 1990гoд.
В мoмeнтa зaвършвaт двa пъти пo мaлкo нa брoй учeници, a мecтaтa зa cтудeнти ca двa пъти пoвeчe , хaйдe рeши тaзи зaдaчa oт примeрa кoйтo ти пocoчих.
14 къдe ce нaмирa чиcлoтo 4 и кoлкo пъти ce e пoвишилa възмoжнocтa дa cи cтудeнт.
19:11 12.03.2021
101 Георги
До коментар #91 от "Nnn":
Русия е номер едно в ядрената енергетика и останалите са твърде далеч зад нея. Те са една от 3-те нации произвеждащи самолетни двигатели на световно равнище. Ядрените им центрофуги са вече 12 поколение а САЩ дори не могат да създадат 1-во. В Производството на зърно бият САЩ по себестойност и ги изместиха от много пазари. Построиха нов космодрум макар и да откраднаха маса пари от него. Обществото им е относително много по стабилно за разлика от всички западни такива въпреки работата на купчини НПО-та вътре в Русия. При натиск от вън нацията се консолидира около лидерите си и изобщо не може да се сравнява нито един от Западните с Путин. При почти избухналата война между Пекин и Делхи той беше фактора за помирението. Произвеждат пилешко, свинско, дори и мраморно телешко а има немски, американски и всякакви фермери там в Сибир. Фуража който също се произвежда там пак в Сибир е много търсена стока. В медицината имат уникални апарати. Ако някой ми каже че хиперзвукови ракетни двигатели се строят от изостанали нации бих го посъветвал да отиде на 4 -ти километър в Софето!19:12 12.03.2021
102 Този коментар е премахнат от модератор.
103 tato
То 1/3 от земните богатства са у Русия а онези мерят БВП. Що не си премерят дълговете а ааааа!
Това е като да си мерят тушаците, вместо да си мерят Фишките.
Мани мани, срам отвсякъде са тези мириканци
19:46 12.03.2021
104 завист
21:43 12.03.2021
105 Казуар
До коментар #89 от "Чука Чуков":
Това го говори в кафенето на Позитано.23:20 12.03.2021
106 Сург
До коментар #3 от "КОТарАК":
Ехо, за 2020 средно Епъл е струвала сама до 1.7 трилиона долара, а СССр в известната си част до 750 милиарда, толкоз11:31 13.03.2021
107 Сург
До коментар #3 от "КОТарАК":
Ехо, за 2020 средно Епъл е струвала сама до 1.7 трилиона долара, а СССр в известната си част до 750 милиарда, толкоз11:31 13.03.2021
108 Сург
До коментар #3 от "КОТарАК":
Ехо, за 2020 средно Епъл е струвала сама до 1.7 трилиона долара, а СССр в известната си част до 750 милиарда, толкоз11:34 13.03.2021
109 Този коментар е премахнат от модератор.
110 Змей Горянин
До коментар #98 от "Георги":
Много си прав. Всъщност абсолютно прав си, но мисля, че си губиш времето да обясняваш каквото и да е на който и да е наху йник, определящ себе си като русофоб и гледащ в западна посока с онази част на тялото си, която е малко под кръста.За да те разберат първо трябва да запълнят с нещо вакуума в предметите, които нисят на раменете си. Което е безнадеждна работа...
20:04 13.03.2021
111 руски емигрант
пълен разпад
07:36 14.03.2021
112 Anon
14:51 14.03.2021
113 мунчо
До коментар #19 от "Stéphanie 🎲":
А АМЕРИКАНЦИТЕ КАКВО ИМАТ,ЧЕ ПЪК ТОЛКОВАСИ ГИ ЗАХВАЛИЛ.09:01 15.03.2021