Турският президент, Реджеп Ердоган, изрази надежда, че срещата на министрите на външните работи на Украйна и Русия, в Анталия, ще открехне вратата към примирие, предаде турската частна телевизия НТВ, цитира novini.bg.
Ердоган подчерта, че Турция следва принципен и съвестен подход по отношение на войната в Украйна. Той посочи, че страната му се грижи за онези, които са потърсили убежище от военните действия в Турция. Президентът също така критикува разграничаването на бежанците въз основа на религия, произход или цвят на кожата, като подчерта, че подобен манталитет няма никаква връзка нито с хуманността, нито с цивилизоваността.
"Във войната и враждуващите категорично няма печеливш", каза още Ердоган на заседание на парламентарната група на своята Партия на справедливостта и развитието (ПСР).
"Проблемът Русия-Украйна трябва да се разреши чрез дипломация", подчерта той.
Ердоган определи като "безсъвестност", случващото се в Украйна и добави, че "независимо от преживяваната драма, Западът "не си мърда пръста".. те единствено дават много съвети".
"Когато става дума за собствените им интереси, онези, които вдигат света на крак, наблюдават отдалеч, вече 11 години, жестокостите в нашия регион. Не приемаме както изоставянето на Украйна, така и практиките, наподобяващи лов на вещици, спрямо руския народ, руската литература, ученици, хора на изкуството. Тези фашистки практики хвърлят сянка върху законната борба на украинския народ", подчерта Ердоган.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Натю
13:44 09.03.2022
2 Реалист
13:44 09.03.2022
3 Смех
Коментиран от #5
13:45 09.03.2022
4 Октопус
Коментиран от #6
13:46 09.03.2022
5 Емил
До коментар #3 от "Смех":
Нямаше да има война, ама не утрепаха Путлер и виж какви ги надроби!Коментиран от #15
13:47 09.03.2022
6 Гост
До коментар #4 от "Октопус":
Още в началото на случващото се го казах, но нали сме по кътолици от папъта...бееее ?13:50 09.03.2022
7 Путин
13:50 09.03.2022
8 Някой си
Коментиран от #13
13:51 09.03.2022
9 Българка
13:55 09.03.2022
10 Парадокса
Коментиран от #22
13:56 09.03.2022
11 Не вярвах
13:57 09.03.2022
12 верно ли си изненадан ага
13:59 09.03.2022
13 Сърп и чук
До коментар #8 от "Някой си":
Представи си, какво ще коментира Ердо ако толкова Стингъри Запада даде на неговите приятели кюрдите! Говори, че решението е дипломация, а се хвалят, че за 1 убит турски войник унищожават 150 кюрди.Коментиран от #21
14:00 09.03.2022
14 1453
14:20 09.03.2022
15 Ха ха ха ха ха
До коментар #5 от "Емил":
Споко Емчо, и да го бяха утре пали нямаше да има Елцин номер 2-вашия любимец! Щеше да има Путин номер 2!Така и не вденахте с дървените си тикви, че Русия няма да допусне да бъде грабена както при Елцин! Свиквайте с Путин 1:2:3 и т. н. Всеки следващ президент на Русия ще е следващият Путин! Времето ви на колонизатори свърши! Сега отивате на бунището, където ви е мястото! За да може света да стане едно по-добро място за живеене!
14:27 09.03.2022
16 Сух
14:33 09.03.2022
17 Гост
14:36 09.03.2022
18 Васил
14:48 09.03.2022
19 ivan
16:23 09.03.2022
20 Боли ме шнура
18:18 09.03.2022
21 Мелес
До коментар #13 от "Сърп и чук":
Бъркаш това че всеки кюрд не е ПКК а също така че всеки от ПКК не е кюрд.19:35 09.03.2022
22 ЮдаОтЮга
До коментар #10 от "Парадокса":
Защо именно Турция и Израел ще са посредниците там. Украина е територия на някогъшния Хазарски Хаганат, тези тюрки по онова време са под юдеиска религия. Все още има такива в Крим.19:41 09.03.2022
23 Абе
09:50 10.03.2022