Украинските военни получиха австралийски бронетранспортьори Bushmaster. Някои от превозните средства бяха оборудвани с бойни модули с американски гранатомети. Телеграмният канал "Военен информатор" публикува видео, на което се демонстрира бронетранспортьорът. Записът привлече вниманието на "Российская газета".
Отбелязва се, че част от бронетранспортьорите са получили дистанционно управлявани бойни модули с автоматични гранатомети Mark 19 с калибър 40 мм. Австралия също така достави и бронетранспортьори с картечници,пише Лента.ру.
Прототипът Bushmaster е направен през 1996 г., а масовото производство на машината започва през 2005 г. Основната версия на бронетранспортьора е - осигурява защита срещу 7,62 мм куршуми и може да издържи на експлозия на мина с капацитет до 9,5 кг тротил. Автомобилът е снабден с дизелов двигател с мощност 300 конски сили.
Недостатъкът на бронетранспортьорите Bushmaster се считат недостатъчната проходимост и десният волан, отбелязва вестникът. През април Иран показа модернизиран бронетранспортьор БТР-60ПБ с шестцевна картечница Ахгар. По-рано същия месец руските военни заловиха британски бронетранспортьор AT105 Saxon в района на Харков.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Теле
11:16 29.04.2022
2 Комуниста
Коментиран от #41
11:16 29.04.2022
3 Бухмастер?
Коментиран от #18
11:17 29.04.2022
4 тикви
Коментиран от #42
11:17 29.04.2022
5 Tishko
Коментиран от #38
11:17 29.04.2022
6 Даммммм
11:18 29.04.2022
7 НАТО ВЕЦ
11:18 29.04.2022
8 деменция
11:19 29.04.2022
9 Смях
11:19 29.04.2022
10 Последния Софиянец
11:19 29.04.2022
11 Гацо Бацов
11:19 29.04.2022
12 свидетел
11:20 29.04.2022
13 Zoro
11:25 29.04.2022
14 ихааааа
11:27 29.04.2022
15 Пенсионер
11:32 29.04.2022
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Фърчило
11:38 29.04.2022
18 Бухахамастер
До коментар #3 от "Бухмастер?":
И бам- бууумммм- прасс иии скраааапп... ппп.. пп.. п11:41 29.04.2022
19 Вокил
Коментиран от #25, #34, #36
11:41 29.04.2022
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Винету
11:47 29.04.2022
23 бай Ставри
11:53 29.04.2022
24 оня с коня
Коментиран от #29, #31, #33
11:53 29.04.2022
25 табсо
До коментар #19 от "Вокил":
Снощи показаа по наш,та тв.как бандерките се нодат със карлуковците..11:54 29.04.2022
26 Благодарим предварително
11:57 29.04.2022
27 Бай Лисан
А аз искам да съм катаджия в Украйна - едните с ляв волан, другите с десен, ПТП-та бол и "кво праим ся"
11:58 29.04.2022
28 Грульо
12:00 29.04.2022
29 Ако не си
До коментар #24 от "оня с коня":
разбрал, Украинската армия нещо дава фира яко тези дни! А тези "помощи" изобщо няма да стигната до Украйна! Бизнес му се вика хахахаххахахахах12:01 29.04.2022
30 Минаващ
Коментиран от #40
12:02 29.04.2022
31 Бай Лисан
До коментар #24 от "оня с коня":
Нещо не мога да разбера - ту пише оня, ту коня. Но като цяло коня е по-редовен.12:15 29.04.2022
32 Ладата
Коментиран от #35
12:15 29.04.2022
33 Не забравяй
До коментар #24 от "оня с коня":
Не забравяй какво си писал. Защото като Русия спечели срещу Украйна, ще излезе на практика, че е спечелила срещу НАТО. И тогава коня ще излезе по умен от теб !12:19 29.04.2022
34 Дивуй
До коментар #19 от "Вокил":
По коя телевизия по точно може ли?12:23 29.04.2022
35 Кашон-мишена
До коментар #32 от "Ладата":
Пратили са им кашон-консерва за мишена на стрелбище.12:31 29.04.2022
36 бай Ставри
До коментар #19 от "Вокил":
А ти Вокил какво си пил?....или покрай промяната си сбъркал
и вместо кокаин лепило пак си смъркал.
Коментиран от #39
12:36 29.04.2022
37 Иванушка 🇷🇺
13:02 29.04.2022
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Роко
До коментар #30 от "Минаващ":
Правиш ли разлика между Русия и Путин в Кремъл?18:04 29.04.2022
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Този коментар е премахнат от модератор.