Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че недостигът на горива в Украйна скоро ще приключи, въпреки че руските сили са нанесли щети на редица складове за горива, предаде Ройтерс, цитиран от БТА.
По-рано тази седмица руските сили нанесоха удар на основния производител на гориво в Украйна - петролната рафинерия в Кременчук, както и няколко други големи складове.
"Има опашки и увеличаване на цените в бензиностанциите в много области на нашата страна. Окупаторите нарочно унищожават инфраструктурата за производство, доставки и складиране на гориво. Русия блокира също нашите пристанища, така че да няма незабавни решения за запълване на дефицита. Но украински правителствени представители обещават, че до седмица, максимум две, системата за доставки на гориво за Украйна ще работи, което ще предотврати недостига", каза Зеленски.
В изявление украинската министърка на икономиката Юлия Свириденко каза, че недостигът ще бъде елиминиран до седмица, а украинските оператори са подсигурили договори с европейски доставчици.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Зззз
Коментиран от #2, #3, #4, #6
09:12 30.04.2022
2 Теле
До коментар #1 от "Зззз":
Я обясни на простите, как по точно ще стане тая работа, без рафинерия и складове. Пак пановете ще ти вършат черната работа, докога?Коментиран от #17
09:16 30.04.2022
3 Теле
До коментар #1 от "Зззз":
Стана грешка, не те коментирамКоментиран от #7
09:17 30.04.2022
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Точен
09:20 30.04.2022
6 НАРКОМАНА
До коментар #1 от "Зззз":
СЪС ПОДЧИНЕНИЕТО СИ НА САЩ РАЗРУШИ УКРАЙНА ИМА ДВА ПЪТЯ ИЛИ С ДОБРО КАПИТУРЛИРАШ ИЛИ С ЦЕНАТА НА МНОГО РАЗРУШЕНИЯ И УБИЙСТВА ПАК КАПИТУЛИРАШ!САЩ НЯМА ДА ТИ ПОМОГНЕ НАРКОМАНКоментиран от #35
09:20 30.04.2022
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Иванушка 🇷🇺
Коментиран от #9, #11, #14
09:22 30.04.2022
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Някой
09:31 30.04.2022
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 един от многото
09:32 30.04.2022
14 😁😁😁
До коментар #8 от "Иванушка 🇷🇺":
Какво ги ботворите САЩ и НАТО като са по-зле и от Украинците, които са си Руснаци с малко изключение по западните граници.Руснаците изобщо не са искали да се стигне до пълно унищожение на инфраструктурата им, респективно населението на Украйна.
Сега им удариха всички възли и ел. подстанции защото се налага!
Ако още не ти е светнало, ще войната се води САЩ + НАТО с украински ръце на украинскиа територия срещу Русия.
На англосаксите изобщо не им пука ще има ли утре държава окрайна и такова население, а всъщност ги шчитат за Руснаци.
Коментиран от #19
09:37 30.04.2022
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 пешо
09:41 30.04.2022
17 Последния Софиянец
До коментар #2 от "Теле":
Украински цистерни пълнят гориво в България.Коментиран от #26
09:45 30.04.2022
18 Гост
09:46 30.04.2022
19 Иванушка 🇷🇺
До коментар #14 от "😁😁😁":
"...Ако още не ти е светнало..." - светна ми още на втората седмица, но на Кремъл би трябвало да им светне много Преди това - казва се Разведка, Анализ и Тактика. Не разбирате ли че Русия ЗАГУБИ ВОЙНАТА дори и да спечели битката с Украйна. Защото победа над такъв "противник" е истинско ПОРАЖЕНИЕ.Коментиран от #22
09:54 30.04.2022
20 Росен
09:57 30.04.2022
21 Ето че
А ние?
09:59 30.04.2022
22 Алиса
До коментар #19 от "Иванушка 🇷🇺":
Виж какво Русия е велика страна и по територия и по население и по история , тя няма как повтарям няма как да изгуби каквото и да било. А когато ракетите почнат да падат на наша територия НАТО няма да има време да си обуе гащите за да те защити. Разбираш ли?10:00 30.04.2022
23 Behemoth
10:06 30.04.2022
24 Тия хохлятите са приключени
Тук армадата от цент.аджий редовно плюят, което е също без значение.
Слава на Руската Освободителна Войска. Слава на Владимир Владимирович Путин че най сетне изчисти тоя плевел.
Коментиран от #25
10:08 30.04.2022
25 Алиса
До коментар #24 от "Тия хохлятите са приключени":
Да, Слава на Русия на нашата голяма сестра, която винаги ни е помагала. ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ. ДА ЖИВЕЕ РУСИЯ.Коментиран от #38
10:11 30.04.2022
26 Теле
До коментар #17 от "Последния Софиянец":
От лук оил ли, то една война...10:20 30.04.2022
27 2458
Коментиран от #28, #36
10:24 30.04.2022
28 Алиса
До коментар #27 от "2458":
Спокойно те се грижат украинците да са добре, Зеленски да е доволен, нас кучета ни яли , а след 4 май не само ще ни ядат ами и бомби ще ни падат.10:37 30.04.2022
29 Дсса
10:40 30.04.2022
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 ЛНР И ДНР
10:50 30.04.2022
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Бай Лисан
12:39 30.04.2022
35 Болярин
До коментар #6 от "НАРКОМАНА":
Ти да не си взимал наркотици, заедно с него, че го наричаш наркоман - или адолф путлер ти "диктува" ?!!12:47 30.04.2022
36 Пак съм аз
До коментар #27 от "2458":
Ами който е гласувал за дебили, ... сега да им се радва, че и заплати и пенсии да дарява !!!12:52 30.04.2022
37 Мразя Русия и Мутрофана безплатно!
13:35 30.04.2022
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Ха ха ха ха ха ха ха
21:09 30.04.2022
40 Бай Гроздан
07:04 01.05.2022
41 Додо
07:40 01.05.2022
42 Този коментар е премахнат от модератор.