Руската федерация е изстреляла 1 300 ракети по Украйна, което струва на агресора най-малко 7,5 млрд. долара. Това съобщи сп. "Форбс".
Москва е изстреляла 235 ракети "Калибр" по Украйна. Трудно е да се изчисли точният брой на другите видове ракети, изстреляни по Украйна, но според Министерството на отбраната на 24 март тяхното съотношение е следното: 62% от ракетите са "Искандер", 30% са ракети от клас X, а 8% са "Точка-У", допълват от novini.bg.
Цената на ракетите може да варира значително. "Точка-У", според уебсайта на "Военна Русия", е на стойност 300 000 долара, а "Калибр" е на стойност 6,5 милиона долара според договор за износ с Индия от 2006 г. Ракетите Х-101 са по-модерни и усъвършенствани от "Калибр", поради което, според експертите, те са многократно по-скъпи.
Така, според всички оценки, общата стойност на изстреляните срещу Украйна ракети достига 7,5 млрд. долара. Тази сума надвишава 82 от 85-те годишни местни бюджета на руските региони - всички с изключение на Москва, Московска област и Санкт Петербург.
Както съобщава УНИАН, за два месеца военни действия Русия е намалила запасите си от ракети повече от два пъти. Според заместник-министъра на отбраната Анна Маляр руснаците се опитват да възстановят запасите от ракети, но това ще отнеме години.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Някой
Коментиран от #18, #40
09:29 30.04.2022
2 Иванушка 🇷🇺
Коментиран от #6, #10
09:29 30.04.2022
3 САТЪРА НА ХАНА
60 МИЛИАРДА ДОЛАРА ЗА ГАЗ И НЕФТОПРОДУКТИ
....
ЗНАЧИ РАШКИТЕ ИМАТ ПАРИ ЗА ОЩЕ ПОНЕ 7000 РАКЕТИ , ГРУБО СМЕТНАТО
Коментиран от #29
09:29 30.04.2022
4 ПО РУСКИТЕ КАНАЛИ
09:30 30.04.2022
5 САТЪРА НА ХАНА
Е НАД 1400 МИЛИАРДА ДОЛАРА
...
БЮДЖЕТА НА РУСИЯ ЗА ВОЕННИ ЦЕЛИ Е 66 МИЛИАРДА ДОЛАРА
.....
ЗНАЧИ Е НАТО НЯКОЙ МНОГО МНОГО ВКО КРАДЕ
09:31 30.04.2022
6 ИМАТ 100ТОРНО ПОВЕЧЕ
До коментар #2 от "Иванушка 🇷🇺":
НА ВСЯКА ИЗТРЕЛЕНА РАКЕТА СА ПРОИЗВЕДЕНИ НОВИ 3 ,ПОЛЯЦИТЕ САМО ДА ВЛЯЗАТ ОТ БЕЛАРУС ГИ ЧАКАТ ВЛИЗАТ ИМ В ГРЪБ ФАШИСТЕ,НЕ ЗНАЕТЕ ВООЕННО ДЕЛО И ТАКТИКА УЧЕТЕ ПОВЕЧЕ НО ВЕЧЕ НЯМА ОТ КЪДЕ ПРИ УБАВАТА ВИ ДЕМОКРАЦИЙКА!Коментиран от #17
09:32 30.04.2022
7 Зззз
09:35 30.04.2022
8 беболан
Коментиран от #24, #27, #48, #54
09:41 30.04.2022
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Теле
До коментар #2 от "Иванушка 🇷🇺":
До сега 1.2%09:43 30.04.2022
11 Примати
09:43 30.04.2022
12 Torent
09:43 30.04.2022
13 Примати
09:45 30.04.2022
14 😁😁😁
7,5 милиарда били похарчила Русия и 34 милиарда има приходи само от енергоносители от началото на войната 😉
Имат суровини, енергия и технологии и ги произвеждат постоянно, а обезоръжени в запад, нито суровини, нито енергия, нито технологии и кво правим? Ще ги поръчат в Китай?😁😁😁
09:47 30.04.2022
15 Истината
НА ГАРАТА С ТОЧКА - У В УИКИЕДИЯ МН. БЪРЗО ГО РЕДАКТИРАХА И ИЗВЕДНЪЖ ПОЧНА ДА ПИШЕ, ЧЕ И РУСКАТА АРМИЯ ИМАЛИ ТОЧКА - У.
09:47 30.04.2022
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Иванушка 🇷🇺
До коментар #6 от "ИМАТ 100ТОРНО ПОВЕЧЕ":
"...НЕ ЗНАЕТЕ ВОЕННО ДЕЛО И ТАКТИКА ..." - от видяното досега в Русия също бъкел не разбират от същото. Нямат ли някакви курсове за курсанти, ако не военни то поне полувоенни училища ? В краен случай да използват поне Железопътните си Военни сили 😄😄😄😄09:48 30.04.2022
18 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #1 от "Някой":
Нещо ти говорих за калибър.....Електрониката на калибър трябва да я внасят НЕЛЕГАЛНо ,а това ще оскъпи ракетата.В Момента украина притежава далекобойнии самоходни гаубици с космическа насоченост.....Когато не знаеш Накъде вървиш путинофиле стигаш там където не си искал.....Коментиран от #45
09:49 30.04.2022
19 Този коментар е премахнат от модератор.
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Монгола
09:51 30.04.2022
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 👏👏👏
До коментар #8 от "беболан":
Като сте толкова яки, кво чакате бе🤔Нападайте Русия, сега Ви е паднала да я грабите, само дето ви показа🖕и сега от злоба се самопогубва "цивилизования" свят🤔, 😁😁😁
От зелена енергия и електрокари, минава на въглища и парни машини😆 И 🙉 им се промиват 😆😆😆
09:57 30.04.2022
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 mi6osp
Английското разузнаване, което в началото на специалната операция оценяваше , че Русия има под 500 калибри, промени оценката си за 14 500-17 000 бр.от тези ракети.
Пак преди две седмици САЩ обявиха, че Русия е изстреляла срещу обекти в Украйна повече крилати ракети отколкото САЩ във войните в Ирак 2х300 бр., Либия 400 и Югославия 400 и продължава да стреля с нарастващ темп, без признаци за съществено намаляване на запасите.
Цялата електроника на изброените руски ракети е с вече руски компоненти, така че нямат проблеми при производството.
Коментиран от #32
09:59 30.04.2022
27 RED ARMY
До коментар #8 от "беболан":
Бе НАТО нещо се плаши от Руската армия, то е явно. Руза 60 дните презеха територия с размерите на Афганистан, а краварите за 18 години презеха територия колкото България.Коментиран от #36
10:00 30.04.2022
28 Ван Дал
10:03 30.04.2022
29 😁😁😁
До коментар #3 от "САТЪРА НА ХАНА":
660 милиона на ден плаща само Германия + останалите държави над един милиард на ден!10:03 30.04.2022
30 дълбоко проникващ
10:11 30.04.2022
31 Дааа
10:14 30.04.2022
32 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #26 от "mi6osp":
армиите на днр и луганск имат такива точки у.това ,че не е на въоръжение не означава,че нямат и не стрелят с точка у.ако си по -добре запознат с технологията на точка у....тя е едно копие на коланът използван от фундаменталистите...Това е античовешко оръжие и измислилите го би трябвало а са антихора!10:15 30.04.2022
33 оня с коня
10:20 30.04.2022
34 до СЕГА РУСИЯ ТРЯБВАШЕ ДА Е
Коментиран от #37
10:21 30.04.2022
35 ПО ЕДНА РАКЕТА НА КВАДРАТЕН МЕТЪР
10:23 30.04.2022
36 Дедо ви Мраз
До коментар #27 от "RED ARMY":
Нищо съществено не е превзела руската армия. Дори край Луганск и Донецк се водят боеве. Мариупол който е на няколко километра от руската граница не е напълно овладян, въпреки че е разрушен. Харков е на 40 километра от руската граница и е атакуван от първия ден, днес след 68 дни война, не е превзет.Коментиран от #41
10:24 30.04.2022
37 Рашка с чашка
До коментар #34 от "до СЕГА РУСИЯ ТРЯБВАШЕ ДА Е":
От къде ще ги вземе? Ако войната продължи още месец, Русия ще остане без ракети.Коментиран от #51
10:26 30.04.2022
38 az #Контрапропаганда
Отделно още към средата на март ни разказваха как ракетите и снарядите на руснаците били свършили, помните ли?
10:27 30.04.2022
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Дядо ви КуРтИ от СеЛо ПипЕрКоВо...
До коментар #1 от "Някой":
Украйна ако издържи още 1месец на руската агресия,ще спечели войната...А като гледам как запада помпи украинците с оръжие,изхода ще бъде или ядрен удар,или руските алкохолици ще си подвият опашките и ще се изнижат от там...Коментиран от #42, #44
10:34 30.04.2022
41 😆😆😆
До коментар #36 от "Дедо ви Мраз":
Ти нещо не си информиран или мечтаеш. В този раьон украинските са се подготвяли в продължение на 8 години!!! Виж само завзетите позиции, бункери през 20 метра с двойни бронирани врати! Само с директно попадение през тесния стрелкови отвор е възможно унищожението и за това се бавят! Отделно всяка къща и двор са превърнати в складове и окопи, Руснаците си мислят, че там живеят мирни жители и не са ги обстрелва ли!Много е рано да се радвате, ще бъдете много тъжни от изхода на конфликта УСА+ НАТО срещу Русия 👏👏👏
Коментиран от #50
10:37 30.04.2022
42 👏👏👏
До коментар #40 от "Дядо ви КуРтИ от СеЛо ПипЕрКоВо...":
Здрения удър ще го получи задружния запад, ако продължава да праща оръжия 😉👏👏👏
10:39 30.04.2022
43 майтаки
10:40 30.04.2022
44 Не е лошо
До коментар #40 от "Дядо ви КуРтИ от СеЛо ПипЕрКоВо...":
от време на време, човек да ползва и онова на рамената, а не да дращи бозъ по инерция! Не за друго, просто за да не изглежда като първолак на форум по ядрена физика!10:43 30.04.2022
45 майтаки
До коментар #18 от "ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ":
Аз се чудя защо не предоставиш тази супер ценна информация на американците, те ще те позлатят ако им кажеш частите на Калибър какви са! Може ли да си толкова наивен залупеняк ми кажи?Коментиран от #63
10:44 30.04.2022
46 Този коментар е премахнат от модератор.
47 Скептичен съм
11:01 30.04.2022
48 Мазню
До коментар #8 от "беболан":
Войната с Нато ще е ядрена. Както каза г-н Ларвов.11:05 30.04.2022
49 Този коментар е премахнат от модератор.
50 майтаки
До коментар #41 от "😆😆😆":
Те вече са тъжни, но не си го признават, защото ще се разпаднат корупционните съюзчета на мига...11:07 30.04.2022
51 майтаки
До коментар #37 от "Рашка с чашка":
Между 15 000 и 17 000 са наличните ракети Калибър, според дребнобританското разузнаване. Бая има да почакаш да свършат, пък междувременно се произвеждат и нови. Ракети имат за цяла Европа, ако не и за САЩ дори, залупеняче!11:11 30.04.2022
52 Малко са
Чехия,
Полша,
Словения,
Турция,
Германия,
САЩ.
Мнозина правят това неофициално, например България.
11:46 30.04.2022
53 Този коментар е премахнат от модератор.
54 Нфйцй
До коментар #8 от "беболан":
Трябва да ти забранят да.мислиш. Опасно е, не само.за тебе.13:21 30.04.2022
55 Значи правете сметката
13:25 30.04.2022
56 Този коментар е премахнат от модератор.
57 НА ЗЕЛЕНИЯ ЛИЧНО ЩЕ МУ РЕЗНА ПЕВЕЦА
14:20 30.04.2022
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 мнение
15:08 30.04.2022
60 Статия
15:15 30.04.2022
61 и сега
19:15 30.04.2022
62 Пиян Колхозник
19:17 30.04.2022
63 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #45 от "майтаки":
Защо мислиш,че го правя за пари???Според теб парите Явно са най ценното нещо в този живот???Елементарно е за мислещи! Сами знаете какво е количеството на ракетите на русия.не може ли да предположите,какви са били предварителните им очаквания за продължителноста на войната??Видяхте,че те направиха няколко големи стратегически грешки,които започнаха да изправят с ракети.Русия е с площ над 7000км.Една ракета да дойде от далечния изток до украйна и трябва месец.Още преди месец ,малко по малко ви казах,че те нямат калибър.Просто ги използваха най много и са най точни.Дълбоко се заблуждаваш,ако смяташ,че мразя руснаците.В момента лудия от кремъл заплаши човечеството с атома.А,това за мен и вси нолмални хора по земята означава едно:той трябва да бъде ........или свален от власт и лекуван.Толкова,а англосаксите са същите и може би по-лоши,но В СЛУЧАЯ ТЕ ВЛЯЗОХА в "Операцията" КАТО Морални СТожери!повечето сте слабо виждащи и от 2 години и нещо се опитвам да ви приуча на този процес.Ще ви помага на всяка крачка в живота!19:27 30.04.2022
64 ТОЙ
10:12 02.05.2022