Тема: Украйна

3 Май, 2022 22:18 4 342 99

Експлозии тази вечер в Лвов, Днепър, Киевска и Кировградска област в Украйна

  • експлозииqлвов-
  • днепър-
  • киевска област-
  • кировградска област-
  • украйна-
  • война-
  • русия-
  • обстрел

Мощни експлозии отекнаха тази вечер на различна места в Украйна - в градовете Лвов и Днепър, а също в Киевска и Кировградска област

Мощни експлозии отекнаха тази вечер на различна места в Украйна - в градовете Лвов и Днепър, а също в Киевска и Кировградска област, съобщи УНИАН.

Кметът на Лвов Андрий Садови потвърди, че в западния украински град е имало взривове, и призова местните жители да останат в укритията. След това той съобщи за прекъсвания на електроснабдяването по места.

"По предварителна информация са нанесени ракетни удари по Лвовска област", каза ръководителят на Лвовската областна военна администрация Максим Козицки. Той също призова хората да останат в укритията.

Местни жители съобщиха за пет експлозии.

В град Днепър, на изток, са отекнали най-малко три взрива, казаха очевидци.

В социалните мрежи има съобщения за експлозии на десния бряг на река Днепър в Киевска област.

В Кировградска област, Централна Украйна, е паднала руска ракета, заяви представител на местните власти.

В социалните мрежи се съобщава за прелетяла ракета над западната Тернополска област.

Две ракети са били свалени над град Виница, на 200 километра югозападно от Киев, каза съветникът в украинското министерство на вътрешните работи Антон Херашченко.

Редица влакове в Украйна ще се движат със закъснение заради руски обстрел по гари, съобщи националната железопътна компания.


Поставете оценка:
Оценка 3.5 от 38 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Верно ли

    94 23 Отговор
    Дошли са няколко "пратки" за нацитата явно.

    Коментиран от #9, #49

  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 Д р Вирхов

    18 70 Отговор
    Путин реши да пробва за последно миниядрено оръжие,преди операцията от рак на стомаха си,че после не се знае???

    Коментиран от #20, #25, #83

  • 5 Дадоха

    107 20 Отговор
    няколко милиарда фира от проста Европа, пращаща оръжие! Европа се самоубива ритуално!

    Коментиран от #14

  • 6 Бацат

    78 9 Отговор
    западняшкия скрап?

    Коментиран от #48

  • 7 кнаус 485

    72 18 Отговор
    дВА ДНИ БЕШЕ ЗАТИШИЕ....СЕГА ИДВА СЛАВА НА РУСИЯ....

    Коментиран от #62

  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 SCH JVLIVS II

    41 5 Отговор

    До коментар #2 от "Верно ли":

    САЩ се погрижи 😁 чистката продължава
  • 10 Чук и Гек

    23 48 Отговор
    На какво се радвате бе,гламаци! Че започва истинската война ли?

    Коментиран от #27

  • 11 ЕДИН САТАНИСТ ПО МАЛКО

    60 6 Отговор
    В УКРАЙНА Е ЕЛИМИНИРАН С ИЗСТЕРЕЛ В ГЛАВАТА ОТ РУСКИТЕ СИЛИ
    ГЛАВНИЯТ САТАНИСТ НА ХАЗАРСКИЯ ХАГАНАТ МАЙКЪЛ АКИНО-СИЛИ НА САЩ ЗА СПЕЦИАЛНИ ОПЕРАЦИИ
  • 12 Сирка глобус

    27 15 Отговор
    Откъде толкоз ракети, Русия няма такова нещо.

    Коментиран от #24

  • 13 АЗИАТСКИ ВАРВАРИ !

    7 40 Отговор
    Но ние ги обичаме !
  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 DEUTSCHE WEHRMACHT

    13 44 Отговор
    Пудинга е решил да възвърне границите на Съветския съюз и неговата мощ по онова време ,знаейки че не му остава много от живота.Знаете , змията хапе най силно , тогава когато знае че умира.
  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 путин лавров

    12 40 Отговор
    и хората около тях много скоро ще бъдат свалени от власт и осъдени за военни престъпления
  • 18 580 ОР'КИ - МОРПЕХИ СА..УТИЛИЗИРАНИ

    12 59 Отговор
    В ЩУРМА НА АЗОВСТАЛЬ ТАЗИ ВЕЧЕР.
    АЗОВ ГИ ПОПИЛЯ.
    РУШЛЯМЦИТЕ СА ПРЕД КАПИТУЛАЦИЯ

    Коментиран от #39

  • 19 да питам

    11 41 Отговор
    Тиа съсипаха суматия хладилници , микроволновки , телевизори , кафемашини и красовки ... Кво сега ше продават по битаците у Беларус и ще пращат у Магучая ...🤭

    Коментиран от #29

  • 20 Д р Вирхов

    5 10 Отговор

    До коментар #4 от "Д р Вирхов":

    Да не вземе пък да е бременен,ей?!
  • 21 ИДВА

    4 15 Отговор

    До коментар #14 от "Хахахаха":

    по кенефния канал идва. ХАХАХАХАХАХАХАХАХ
  • 22 Параатлантик

    40 4 Отговор
    А във Вашингтонска и Лондонски области как е положението...........засега!? М?
  • 23 ОНЯ СПА'РУЖЕ'Н МР'ЪШ'ЛЯК - ПАРК'ИН'СОНА

    21 7 Отговор
    МРЪДА ЛИ ОШЕ, ГАЕВА У УМРЕЛЯКА?!?
  • 24 Чук и Гек

    3 20 Отговор

    До коментар #12 от "Сирка глобус":

    От КНР по програмата 贷款-租金 /Dàikuǎn-zūjīn/ ! Освен това в тайгата при риболов са открити 3 склада с ракети от съветско време и забравени там в резултат на пословичната руска немарливост и социалистическа безстопанственост!
  • 25 Не бе не пробва оръжие

    33 2 Отговор

    До коментар #4 от "Д р Вирхов":

    чака да лоботомират изгнилия мозък на джо деменцията и да му сложат по-пресен и след това ще се оперира.

    Коментиран от #42

  • 26 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 27 😄😄😄

    33 6 Отговор

    До коментар #10 от "Чук и Гек":

    Спече ти се курешката, а😉
    До вчера скачахте, много сте силни вие НАЦИСТИТЕ тук 😆😆😆

    Коментиран от #33

  • 28 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 Сори

    2 0 Отговор

    До коментар #28 от "Доколенков":

    Публикувал🥃
  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Руснак 👲

    28 8 Отговор
    Само така Путин Удряиги Тея гадове🚀🇺🇦🚀 🖕🇺🇦🖕

    Коментиран от #45

  • 35 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 36 Hoho Boho

    5 24 Отговор
    А успяха ли да поразят някой военен обект?
    Примерно военен склад за кукуруз..

    Коментиран от #40, #61

  • 37 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 38 деНАЦИфикация

    26 5 Отговор
    До последния украински фашистки крак !!!
  • 39 И кът се събуди?

    24 3 Отговор

    До коментар #18 от "580 ОР'КИ - МОРПЕХИ СА..УТИЛИЗИРАНИ":

    Беше ли мокро? Мама смени ли памперса?
  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 мухаха

    8 1 Отговор
    Рашистите пазят цивилните.......

    Коментиран от #43

  • 42 Д р Вирхов

    0 0 Отговор

    До коментар #25 от "Не бе не пробва оръжие":

    това ми харесва,питам само къде продават по пресни мозъци,хахаха

    Коментиран от #51

  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 44 ЗДРАВЕЙТЕ ЛИБЕРАСТСКИ ШИЗОФРЕНИЦИ!

    35 1 Отговор
    Папата призна, че НАТО играе негативна роля и само изостря украинската криза
    Франциск поиска да се срещне с Путин, но Кремъл не желае да разговаря с него

    Коментиран от #53

  • 45 Да го

    1 7 Отговор

    До коментар #34 от "Руснак 👲":

    Д...у ..ашшш

    Коментиран от #54

  • 46 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 47 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 48 Хаха

    3 18 Отговор

    До коментар #6 от "Бацат":

    Това звучи несериозно Има една скрап и тя е руска Дори всички го знаят
  • 49 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 50 Кико Шприца

    17 1 Отговор
    е говорил с Путята да избомби малко желязо да има да ремонтираме у България да гепнеме малко от гущерляците на зеленото джудже?
  • 51 Питай

    18 0 Отговор

    До коментар #42 от "Д р Вирхов":

    Хашим Тачи, Саакашвили и заместниците на чешката еврейка Мадлин олбрайт, която ги ръководеше всичките!
  • 52 Нохчо ще ти

    2 0 Отговор

    До коментар #40 от "Нохчо":

    Поразя зад...к.а

    Коментиран от #65, #69

  • 53 То тя папата

    9 0 Отговор

    До коментар #44 от "ЗДРАВЕЙТЕ ЛИБЕРАСТСКИ ШИЗОФРЕНИЦИ!":

    требе да се покръсти в православието преди да разговаря с Императора.
  • 54 Е що да

    1 1 Отговор

    До коментар #45 от "Да го":

    праим като теб?

    Коментиран от #57

  • 55 СЛАБА Русия

    1 27 Отговор

    До коментар #3 от "ДОСТ":

    СЛАВА Украйна

    Коментиран от #68

  • 56 Hoho Boho

    21 3 Отговор
    Имам едно наблюдение.
    Кремъл каза и показа в една компютърна симулация как може да унищожи и остъкли за три минути цяла Европа.
    Но има хора, който му се радват и искат това да им се случи...
    :))

    Коментиран от #59, #60, #70

  • 57 Щото

    1 0 Отговор

    До коментар #54 от "Е що да":

    Си много добра

    Коментиран от #64

  • 58 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 59 Хаха да

    6 1 Отговор

    До коментар #56 от "Hoho Boho":

    Хаха Те иначе имат дървени глави но искат стъклени
  • 60 Може

    18 2 Отговор

    До коментар #56 от "Hoho Boho":

    обаче нищо не може да надмине компютърната симулация от електрона игра за победата на укронацистите под Харков.
  • 61 Ъъъъъ

    5 1 Отговор

    До коментар #36 от "Hoho Boho":

    не бъ! Праят фойерверки за простият запад и дум и няма парициииии! Пуф паф!
  • 62 Iviviv

    3 0 Отговор

    До коментар #7 от "кнаус 485":

    Слава.
  • 63 А50

    24 1 Отговор
    Общо взето и в западна окрайна трябва да изпитат ужаса на войната. До сега изпращаха мъжете си да унищожават хората на Донбас. След като укpите нападат и руска територия няма да бъде пощадена и галиция. Кой както си постели
  • 64 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 65 Нохчо

    0 0 Отговор

    До коментар #52 от "Нохчо ще ти":

    Тит так тик так тапа к
  • 66 Из американските телевизионни новини

    15 0 Отговор
    Когато говорим за покачване на цените на горивата, често говорим за бензин, за това, което плащаме на бензиностанциите. Днес е 4,99 за галон. Но ако погледнете цените на дизела, те счупиха рекорда тази сутрин с 5,32 за галон. А дизелът е много важен за икономиката, това е горивото, което движи икономиката, защото той управлява повечето камиони в цялата страна. Те носят вашите хранителни стоки, памперси, най-важните неща. И когато цената на тези камиони се повиши, цените се покачват за всички тези продукти, от които зависим като американци."
  • 67 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 68 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 69 Нохчо

    1 0 Отговор

    До коментар #52 от "Нохчо ще ти":

    На Курабията ще седнеш хахаха
  • 70 SCH JVLIVS II

    22 4 Отговор

    До коментар #56 от "Hoho Boho":

    Пич да ти задам един риторичен въпрос -Кой си прави майтап с Русия ,кой започна да се рови къде не му е работа ....?Путин нещо проблем конфликт да беше направил в Европа от как е на власт освен сега проблема с Украйна ?Съжелявам дори и сега показват на цял свят какъв народ са Путин е сам в момента срещу НАТО и САЩ ,проповядва се русофобия за мен е равно на расизъм дори по лошо и всичката санкция

    Коментиран от #74, #88

  • 71 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 72 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 73 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 74 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 75 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 76 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 77 ЗДРАВЕЙТЕ ЛИБЕРАСТСКИ ШИЗОФРЕНИЦИ!

    17 4 Отговор

    До коментар #74 от "Абе ей":

    На Путин му трябвала земя?! Ти да видиш! Я виж картата на света(ако можеш) и се информирай коя е най-голямата държава в света! Путин ясно и точно каза-НАТО вън от източния блок! Като не искате сами да си ходите, аз ще ви изхвърля, както подобава! А цвета на натовския генералитет се е заврял в дупките на Азовстал, щото там плажа е най-хубавия в целия свят.
  • 78 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 79 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 80 Хahaha

    11 2 Отговор
    След 2 месеца почва да прилича на нормална война. Удрят електорцентрали, подстанции, спират комуникациите, и транспорта. До сега такова нещо нямаше, мостове и жп линии взривяваха украинците. Аз лично не вярвам, че Зеленски е в Киев и наш киро е ходил в Киев, както и английския премиер. Чак пък толкова смели не са.

    Коментиран от #82

  • 81 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 82 Турчето беше в Киев

    7 0 Отговор

    До коментар #80 от "Хahaha":

    нали се разхождаха по улиците. А и да не са били там, много важно къде са.

    Коментиран от #87

  • 83 Хahaha

    2 0 Отговор

    До коментар #4 от "Д р Вирхов":

    Според мен мини ядрено оръжие с минимален, дори незначителен радиоактивен отпадък има и вече е използвано няколко пъти на няколко места по света (не в Русия). Никак не ми се вярва технологиите да са на нивото от 1945 г. На нивото на 1945 г. може да е Северна Корея и Иран, но не и САЩ, Русия, Китай, Израел... Само така си мисля разбира се.

    Коментиран от #89

  • 84 Хahaha

    6 0 Отговор

    До коментар #14 от "Хахахаха":

    другите канали сигуурно са телепортите от Стар Трек.
  • 85 az #Контрапропаганда

    9 2 Отговор
    Мощна демилитаризация на Украйна провеждат тази вечер руснаците. Ударени са десетки цели в Лвов, Днепропетровск, Николаев, на територията на Азовстал, а също така и в Черкаска, Виницка, Кировградска, Тернополска области.
    За демилитаризацията се използват ракети "Калибър", "Х-101" и "Оникс"!
  • 86 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 87 Хahaha

    3 2 Отговор

    До коментар #82 от "Турчето беше в Киев":

    Те си знаят къде са ходили и къде са се рахождали, аз не знам, просто не вярвам, че са ходили в Киев. В доста градове извън България има улици, които спокойно могат да бъдат сбъркани със София.
  • 88 Hoho Boho

    2 13 Отговор

    До коментар #70 от "SCH JVLIVS II":

    Приятел, какво ти пука за Путин?
    Ще те остъкли и тебе, и име мене...
    а самият той, е путник...
  • 89 ким чен ун

    2 1 Отговор

    До коментар #83 от "Хahaha":

    Мисли си,така поне не пречиш никому! Жив и здрав !
  • 90 Иванушка  🇷🇺

    4 12 Отговор
    Няколко ракети пролет не правят. Англичаните са доставили на Украйна противокорабни ракети Sea Spear и Бриджстоун. Руснаците така и не успяха да установят Пълно Въздушно господство и сега спокойно да бомбандират целите. Много зле организирана Военна кампания.
  • 91 Още може

    3 0 Отговор
    който издържи ага
  • 92 Матей

    9 2 Отговор
    Айдеее, отиде германското оръжие...по добре да си бяха купили гориво:))...,чака се следващата пратка,няма значение от къде и пак ще има статия за експлозии
  • 93 Христо

    11 3 Отговор
    Ако гласуват оръжия за Украинските фашаги, това ще е краят на скалъпеното Правителство

    Коментиран от #98

  • 94 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 95 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 96 Хahaha

    5 2 Отговор
    Само на мен ли ми се набива в очите факта, че старите съветски системи за ПВО са по ефективни от новите американски ситеми за ПВО.Иран удари американска база със стари модели ракети а ПВО нищо не свали, Пейтриът се изложи в Саудитска Арабия. А старите съветски системи свалят може би около 30% от това, което имат да свалят и говорим за украинското ПВО, което е от преди 1989 г. съветски модел. А за крайцера Москва може и да е съвсем различно от украинска ракета, на мен ми намирисва на действие на специални части(може и украински да са, ама с друг командир).
  • 97 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 98 САРМАТ

    2 2 Отговор

    До коментар #93 от "Христо":

    Тия предатели са изпратили оръжие без гласуване.Не че ще помогне.
  • 99 Този коментар е премахнат от модератор.

Новини по държави: