4 Май, 2022 12:10 2 120 75

Над Москва кръжат самолети, репетират парада

  • русия-
  • москва-
  • парад-
  • репетиция

В небето над Москва се състоя репетиция на въздушната част на парада, който ще се проведе в Деня на победата на 9 май

Над Москва кръжат самолети, репетират парада - 1
Снимка: Shutterstock

В небето над Москва се състоя репетиция на въздушната част на парада, който ще се проведе в Деня на победата. Подготовката за празника попадна в кадри, публикувани в канала на Telegram „Внимание, Москва“.

На кадрите се вижда как военни самолети прелитат над жилищни сгради в столицата. Самолетите оставят следа в небето под формата на бяло-синьо-червени цветове на руското знаме.

По-рано стана известно, че последната вечерна репетиция на парада в чест на 77-ата годишнина от Победата преди генералната репетиция ще се проведе в Москва на 4 май. В тази връзка беше затворено или блокирано движението на редица столични улици.


Поставете оценка:
Оценка 3.3 от 17 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 НА ГОЛ ТУПАН ПИЩОВИ

    24 20 Отговор
    Русия: всичко поскъпва, работните места се топят



    Даже в руския печат вече започнаха да пишат колко тежко е засегната местната икономика от санкциите, въведени заради войнат

    Коментиран от #8, #18, #47

  • 3 ЩЕ НИ ЯДЕТЕ МАКАРИТЕ

    27 22 Отговор
    И БЕЗ ПАРАД ЩЕ ИМА ГЛАД И ФАЛИТ , И ОТКРАДНАТОТО ЗЪРНО ОТ УКРАЙНА НЯМА ДА ГИ СПАСИ.

    Коментиран от #42

  • 4 kjl

    20 16 Отговор
    Абе на тея нали им бяха унищожили всички самолети, танкове, подводници,..... от къде имат изобщо нещо да покажат на прада?Търсеха помощ от къде ли не, а сега даже и парад. Чудна работа, да не са бутафорни?

    Коментиран от #44

  • 5 ГРАД КОЗЛОДУЙ

    16 33 Отговор
    слава на русия, слава на руската армия, слава на путин, долy мpъснатаOкрайна и фащиcтите Z

    Коментиран от #39

  • 6 ГРАД КОЗЛОДУЙ

    15 25 Отговор
    БОГ да пази България и нашата единствена закрилница Русия, да се помолим с Божията Помощ да оцелеем в тези трудни времена на изпитания и нашите братски народи да станат пак толкова близки както преди! СЛАВА НА РУСИЯ, ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ! АМИН.

    Коментиран от #10, #45

  • 7 Hoho Boho

    32 16 Отговор
    За последен път ще има такъв парад в Москва.

    Коментиран от #41

  • 8 Въпросче

    20 15 Отговор

    До коментар #2 от "НА ГОЛ ТУПАН ПИЩОВИ":

    А защо нашите "свободни" медии не се безпокоят , че инфлацията в натовска България галопира ?
  • 9 гост

    14 8 Отговор
    Самолетите са украински. А не пускат бомбички, щото наистина тренират за парада ...

    Коментиран от #64

  • 10 хаххаха

    22 12 Отговор

    До коментар #6 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":

    путлер бая те е промил.

    Коментиран от #33, #68

  • 11 КРЪЖАТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ

    25 12 Отговор
    ИДВА НОВИЯТ РЕД, РАШКИТЕ СА СЛИВИ ЗА СМЕТ, ЦЕЛИЯТ СВЯТ ОБЯВИ САНКЦИИ СРЕЩУ РУСИЯ, В МОМЕНТА РАШКИТЕ ДИШАТ НА АКУМОЛАТОРИ КОЙТО ВСЕКИ МОМЕНТ ЩЕ СПРЪТ.
  • 12 Българин

    22 11 Отговор
    ВИДЯХМЕ ГИ КАКВА АРМИЯ ИМАТ В УЩРАЙНА.
  • 13 Тиква американска

    5 17 Отговор
    Да търгват за САЩ,ЕС НАТО!
  • 14 Генерал Клатие

    5 5 Отговор
    Ако ме клатят на Девети,нека да са чеченци поне! Те уважават с опит!
  • 15 НЕ СЕ ЗНАЕ

    13 9 Отговор
    КАК СА СЕ НАРЕДИЛИ НА ПАРАДА ЕДНА БОМБА И КРАЙ, ИГРАТА ПРИКЛЮЧИ, ПУТЛЕР ЩЕ СЕ Е НАИГРАЛ ЗАВИНАГИ. А ДАНО.
  • 16 а яяя

    17 5 Отговор
    ЖИТЕЛИТЕ ДА СЕ КРИЯТ ДА НЕ ПАДНЕ НЯКОЯ ПЕРАЛНЯ ИЛИ ХЛАДИЛНИК ДА ГИ УБИЕ
  • 17 ТИЯ САМОЛЕТИ ЩЕ ПАДНАТ

    13 7 Отговор
    КАТО МУХИ ОТ МУХОЗОЛ.

    Коментиран от #20, #52

  • 18 гого

    9 8 Отговор

    До коментар #2 от "НА ГОЛ ТУПАН ПИЩОВИ":

    ауу тупана се сетил за Русия ,а в наша България няма инфлация всичко е ок .Те имат самолети а ние имаме чертежи НАТОВСКИ дори се съмнявам някой и тях да е виждал ,така че не знам на кой му е гол хахаххаах

    Коментиран от #30

  • 19 Боруна Лом

    6 5 Отговор
    А В БГ ПАРАД? ИЛИ САМО ЗА ЛБГЖЧН!ЖАЛКИ ДУШИЦИ

    Коментиран от #22

  • 20 гого

    6 5 Отговор

    До коментар #17 от "ТИЯ САМОЛЕТИ ЩЕ ПАДНАТ":

    аха както и ти падаш нали скъпа
  • 21 ПАРАДА НА ПРОСТОТИЯТА

    12 5 Отговор
    ПОРАДИ ИНФЛАЦИЯТА И НЕДОСТИГА НА ПРОДУКТИ СЛЕД ПАРАДА ЩЕ СЕ ЧЕРПЯТ С КАША КВАС И СУХАРИ.

    Коментиран от #25, #26, #34

  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 9ти май

    13 7 Отговор
    Споко до "деня на победата" ще бъдат свалени в Украйна и ще остане само оркестъра.

    Коментиран от #27, #31

  • 24 ха ха

    11 5 Отговор
    С декрет на Путя на парада са разрешени само перални, хладилници и други домакински уреди от Украйна. Мобилните телефони и лаптопите са военна тайна и са строго забранени.
  • 25 иваило

    4 5 Отговор

    До коментар #21 от "ПАРАДА НА ПРОСТОТИЯТА":

    и в бг така парад на различните софия прайд нали скъпа
  • 26 Ха ха ха ха ха

    3 6 Отговор

    До коментар #21 от "ПАРАДА НА ПРОСТОТИЯТА":

    Те пак имат квас и сухари, а ние и това нямаме...

    Коментиран от #36

  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 ТИЯ САМОЛЕТИ МОЖЕ ДА СА НА

    0 7 Отговор
    ЗЕЛЕНСКИ ИЛИ НА НАТО - КАНДИДАТИТЕ ДА ГРАБЯТ РУСИЯ

    Коментиран от #65

  • 29 те така е

    6 7 Отговор
    Руснаците ще проведат парад на победата , а тия със западните ценности един мощен прайд .

    Коментиран от #50, #54

  • 30 Пого

    11 4 Отговор

    До коментар #18 от "гого":

    важна е свободата санчо, важното е че не си крепостен селянин като рашките, иначе те не живеят по добре от нас напротив по зле са и липсата на западни стоки и продукти е голяма а цените са ТРОЙНИ защото липсват.

    Коментиран от #35

  • 31 михаилллл

    2 6 Отговор

    До коментар #23 от "9ти май":

    на 9 май яко над завода с натовските генерали който са там ама яко като за последно
  • 32 ОБЕКТИВА СЕ СМЕЕ😀

    5 2 Отговор
    ТОВА СА РУ.ТЕ ЛЕТЯЩИ „БАНКО МАТИ”😂
  • 33 Муууу

    5 7 Отговор

    До коментар #10 от "хаххаха":

    А теб кой те проми? Херомустафата ли? Ми вземи се жигосай и подмии и тогава мучи!
  • 34 папуняк

    3 7 Отговор

    До коментар #21 от "ПАРАДА НА ПРОСТОТИЯТА":

    Не знам дали ще се черпят със сухари , ама ти както върви ще минеш на царевичен качамак или мамалига .
  • 35 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 36 ЩО БЕ

    16 1 Отговор

    До коментар #26 от "Ха ха ха ха ха":

    ВСЯКА ВЕЧЕР СЪМ НА КРЪЧМА СКАРИ РАКИИ И СЪМ СИ ДОБРЕ, ТИ ДА НЕ ЖИВЕЕШ РУСИЯ ЧЕ ПЛАЧЕШ, УТРЕ СЕ КАЧВАШ НА САМОЛЕТА КЕФ ТИ ИСПАНИЯ АНГЛИЯ ФРАНЦИЯ ОГРАНИЧЕНИЯ НЯМАШ, А РАШИСТИТЕ ЩЕ СИ СЕДЯТ ИЗОЛИРАНИ В ГЕТОТО.
  • 37 !!!?

    14 2 Отговор
    Военните паради са възпитание и демонстрация на НАЦИЗЪМ - открита форма на заплаха към съседните държави !!!?

    Коментиран от #55

  • 38 МУНЬО

    13 3 Отговор

    До коментар #35 от "гого":

    ТРИ ГОДИНИ В РУСИЯ МИ СТИГАТ , НИКОГА ПОВЕЧЕ В ТАЯ КОЧИНА НЯМА ДА ИДА .ПЪЛНА ОТВРАТ, НЕ ЗНАЕШ КАКВО Е ЗАД КЛАВИАТУРАТА Е ЛЕСНО ДА ПИШЕШ ТЪПОТИИ.
  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 😂......

    10 3 Отговор
    А по улиците дефилира груз 200 и подвижните крематориуми, и подвижна печатница за некролози...СЛАВА УКРАИНА!!!..СЛАВА НА ПОЛКА АЗОВ!!!
  • 41 Гьоринг

    9 1 Отговор

    До коментар #7 от "Hoho Boho":

    готви се мощен атентат на парада с байрактари,маскирани като су,му и миг 29
  • 42 СЛАБА Русия

    9 5 Отговор

    До коментар #3 от "ЩЕ НИ ЯДЕТЕ МАКАРИТЕ":

    СЛАВА Украйна
  • 43 На парада ще има жертви

    6 3 Отговор
    много ще дадът фира без да очакват. Ще гледам с интерес.

    Коментиран от #49

  • 44 Имат

    5 2 Отговор

    До коментар #4 от "kjl":

    Няколко ръжди и сега са. Ги изкарали хаха
  • 45 СЛАБА РУСИЯ

    9 3 Отговор

    До коментар #6 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":

    ПУТИН СИ ОТИВА.
  • 46 Примат с петолъчка

    9 1 Отговор
    Пак ли ще показват без аналогов самальот в мире Москвич ПАК ФА 59,и по новата Армата на брезови пелети дърпана от ЮМЗ,ама на Путанин му са се възпалили хемороидите и щял да лежи в бункера и да гледа чибурашка и крокодила Гена !!!
  • 47 Руски Ракети

    7 2 Отговор

    До коментар #2 от "НА ГОЛ ТУПАН ПИЩОВИ":

    С кодовото име Пияна Глава Залитат и падат където и когато си искат!НАТО не е виждало толкова модерно оръжие
  • 48 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 49 Хаха

    4 4 Отговор

    До коментар #43 от "На парада ще има жертви":

    Да Руснаците един бойлер не можаха да направят без да се взривява А тръгнали да летят хаха
  • 50 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 51 Дхлдг

    7 3 Отговор
    На парада ще дефилират ли корабни макети?

    Коментиран от #60

  • 52 Хаха

    3 1 Отговор

    До коментар #17 от "ТИЯ САМОЛЕТИ ЩЕ ПАДНАТ":

    Хаха да
  • 53 Roze може

    6 4 Отговор
    Украинците да им метнат няколко балистични ракети на площада в чест на победата

    Коментиран от #58

  • 54 Рашка с чашка

    7 5 Отговор

    До коментар #29 от "те така е":

    Кой са победили руснаците сами? Победата над Германия се дължи на СССР, Великобритания и САЩ и още много други съюзници. Дори и жертвите с които толкова се хвалят че са дали, пак не са само техни. Между другото най- много жертви на глава от населението са дали Казахстан.

    Коментиран от #56, #63

  • 55 щурчо

    2 3 Отговор

    До коментар #37 от "!!!?":

    Друго си е западното възпитание .

  • 56 само питам

    3 3 Отговор

    До коментар #54 от "Рашка с чашка":

    кога се включиха сащ ,великобритания и др ......
  • 57 нснс

    3 1 Отговор
    парад в чест на новите санкции
  • 58 Нешънъл Джиографик

    4 4 Отговор

    До коментар #53 от "Roze може":

    х о х ъ л и т е нищо не могат да метнат. скоро няма да ги има на картата.
  • 59 Пацо

    6 4 Отговор
    Къде парад, о.рани са отсякъде
  • 60 само питам

    3 5 Отговор

    До коментар #51 от "Дхлдг":

    х о х ъ л и т е нали щяха да маршируват на Червения площад ? Приготвиха ли си бели знамена и терлици ?
  • 61 Владимир Владимирович

    2 5 Отговор
    А от парада на фронта, както преди..! Слава России !
  • 62 Радон Керанов

    5 1 Отговор
    На парада да носят и шапките на убитите досега висши офицери, начело с десетте генерали! Ще бъде вдъхновяващо за останалите живи генерали и офицери! Да знаят какво ги чака с продължаването на войната! При политиката на украинското военно ръководство за целенасочен лов и убиване на висши офицери!
  • 63 бай Ставри

    2 4 Отговор

    До коментар #54 от "Рашка с чашка":

    Не бе чичко Сорос каза, че през ВСВ САЩ, Германия, Англия и Франция са победили лошите фашисти. А руснаците загубили войната. Да живее евро атлантическата справедливост и истина!
  • 64 Ахмак

    1 3 Отговор

    До коментар #9 от "гост":

    хахаха браво -разсмя ме.
    И ти си клоун , като зеления!
  • 65 Дъбев

    1 1 Отговор

    До коментар #28 от "ТИЯ САМОЛЕТИ МОЖЕ ДА СА НА":

    Много си активен нещо - явно превода на шекели е пристигнал!
    давай , дерзай
  • 66 Парад на Позора

    6 1 Отговор
    Пред парадите на Толерантността, Пацифизма, Свободната Любов и на Мира в западните столици и дори с членове на общността на веганите и на по различните ЛГБТ,
    този въоръжен парад на 9 май в Москва в прослава на войната и насилието на руския фашизъм и агресията с убийства на беззащитни деца и жени в чужди суверенни държави предизвиква само погнуса, срам и отвращение...!!!
  • 67 номер2

    4 0 Отговор
    Ще има страхотни фойерверки с тия самолетчета! Ще има: Москва, Москва, ти ярко пак пламтиш...
  • 68 Българин

    3 1 Отговор

    До коментар #10 от "хаххаха":

    Той тоя Козлод уйкин е психично болен.Не му обръщай внимание.Съвсем сериозно!Човека не е вред с главата.
  • 69 Развеселен

    2 0 Отговор
    Я за Путина!

  • 70 r3v0lv3r

    2 0 Отговор
    Аз, се чудих, защо скоро не сме виждали свален су-34, а те се скрили на парада.
  • 71 Истината

    1 0 Отговор
    Абе между вас има много предатели и буклуци май Аааа
  • 72 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 73 Предатели

    1 0 Отговор
    Кирчо ще ви нагласи хубаво на топана.
  • 74 Киро тапака

    1 2 Отговор
    Аз ще ви разкажа игрите
  • 75 пиночет

    3 0 Отговор
    Палячовското джудже смачканяк щял да излиза от бункера!
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания