6 Юни, 2022 11:27 889 13

14,6% е делът на електроенергията, произведена от вятърни централи в Европа, за денонощие

  • енергия-
  • европа-
  • дял-
  • вятърни-
  • централи-
  • денонощие

С най-голям дял на вятърната енергия са Германия, Швеция и Великобритания

14,6% е делът на електроенергията, произведена от вятърни централи в Европа, за денонощие - 1
Снимка: БГНЕС

През последните 24 часа в Европа делът на електроенергията, произведена от вятърни централи, е 14,6 процента, показват данните от днешния бюлетин на "WindEurope Power Numbers". От тях 11,6 на сто или 694 гигаватчаса е електроенергията идва от вятърни централи на сушата, а 3 процента или 177 гигаватчаса е "офшорната" вятърна енергия, предаде БТА.

С най-голям дял на вятърната енергия са Германия, Швеция и Великобритания, а най-много като количество през последното денонощие е електроенергията, произведена от вятър, в Германия (328 гигаватчаса), Великобритания (124 гигаватчаса) и Швеция (90 гигавата).


Поставете оценка:
Оценка 3.5 от 8 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Капитализъм

    5 0 Отговор
    ... в действие!!! Е напишете и България- с 0,7%!!!!
  • 2 Иванушка  🇷🇺

    7 5 Отговор
    Енергия от вятъра са като Пари на Вятъра.
    Не виждате ли че перките се въртят с мощни Електромотори за да правят вятър който уж въртял перките ? 😄😄😄
  • 3 пьешу

    7 2 Отговор
    чакаме януари. тогава пак ни цитирайте приноса на перки и соларки. гулю-гулю.
  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 защо

    4 0 Отговор
    кажете в бг защо ни щавят с мн по висок %
    банкянските герои го набиха дългосрочно на вс българи
  • 6 Мамул

    8 1 Отговор
    А ние ще тургаме батерии за един милиард, че кога фаним евтин ток да го пълним у батериите. Две години и после фъргаме батериите и сме още по-еко.
  • 7 Име

    4 0 Отговор
    А колко се е увеличил разхода на дизелово гориво на корабите с цел маневриране през панелите
  • 8 Зелената сделка е смърт

    6 1 Отговор
    за Европа! Всяко пресилено нещо, което е във вреда на държавите, но се налага с директиви е причина за обедняване и де-индустриализация на континента!
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Коко

    3 2 Отговор
    Джендърите си правят вятър.Ох те миличките.Колко са нещастни.
  • 12 Сух

    2 1 Отговор
    А утре, като отслабне вятъра..
  • 13 Преминаващ оттук

    3 1 Отговор
    Ще се досети, че всичко това с тази зелена енергия и слънчеви соларни панели е една голяма измама. Все още технологиите не са напреднали толкоз много за да бъде по-евтина и рентабилна.Всичко е едно точене на пари.
Новини по държави: