Тема: Украйна

4 Юли, 2022 15:35 8 322 55

Шойгу разкри загубите на Украйна в Лисичанск

  • украйна-
  • война-
  • русия-
  • лисичанск-
  • владимир путин-
  • володимир зеленски-
  • контрол-
  • войска-
  • изтегляне-
  • загуби-
  • министърът на отбраната-
  • сергей шойгу

Руският министър на отбраната Шойгу каза, че загубите на въоръжените сили на Украйна за две седмици възлизат на 5469 души

Шойгу разкри загубите на Украйна в Лисичанск - 1
Снимка: Shutterstock

По време на активните настъпателни действия на руските войски в района на Лисичанск и Северодонецк общите загуби на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) възлизат на 5469 души, включително безвъзвратни - 2218, санитарни - 3251. Тези данни ​​бяха опевестени от руския Министърът на отбраната Сергей Шойгу, предаде ТАСС.

В рамките на две седмици групите в „планинския котел“ в района на Лисичанск и Северодонецк бяха обкръжени и ликвидирани, а 25 населени места бяха овладени и взети под контрол.

Шойгу добави, че общо в резултат на активни настъпателни действия са взети под контрол 670 квадратни километра територия.

Ръководителят на Министерството на отбраната каза, че в боевете за Лисичанск въоръжените сили на Украйна са загубили 12 самолета, 6 зенитно-ракетни комплекса и 39 танка, останали в града. Освен това по време на операцията са унищожени 166 единици полева и минометна артилерия, както и 216 украински машини с различно предназначение.

На 3 юли руският министър на отбраната Сергей Шойгу докладва на президента Владимир Путин за поемането на контрол над цялата територия на Луганската народна република (ЛНР), включително Лисичанск и близките градове и села. Украинският лидер Володимир Зеленски на свой ред потвърди, че командването на украинската армия е изтеглило войските от Лисичанск, припомня Лента.ру.


Поставете оценка:
Оценка 4.3 от 82 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Кратко казано

    62 17 Отговор
    ТОТАЛНИ.
  • 2 само да попитам

    71 21 Отговор
    хохилския президент до кога ще реве за кленя
  • 3 Петър

    112 24 Отговор
    Много ме яд на САЩ и Европа защото те въвлякоха Украйна в тази война.

    Коментиран от #13

  • 4 Хахах

    28 86 Отговор
    Руснаци няма на каймица хахахах да вярно там хора няма хахха . Само Украйна дава човешки жертви. В русия само чакат сигнал да се жертват за богопрезидента хахаха

    Коментиран от #16, #53

  • 5 Опорка

    59 7 Отговор
    2218 за две седмици са по 158 на ден. За нищо.
  • 6 Гочо

    33 100 Отговор
    Нещо мълчиш за ...Вашите загуби... бе Путински Васал.....
  • 7 Българин

    23 73 Отговор
    ТОЗИ ЗАЩО НЕ СИ КОМЕНТИРА ПУСКИТЕ ЗАГУБИ

    Коментиран от #12

  • 8 Жимбиз Жибузов

    48 5 Отговор
    Не е верно, храбрите оркиинци бият с байпънски пушкала Руската артилерия, вече се развяват знамена само около киев
  • 9 Механик

    76 14 Отговор
    Според зеления папагал, за всеки убит украинец умират по минимум 5 руснака. От простата аритметика излиза, че там би трябвало да са паднали 27480 руснака. Ми те направо са се свършили бе, според вас. От кого избягахте тогава?

    Коментиран от #49

  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Сатана Z

    68 17 Отговор
    Сланиненият Райх,Украйна ,може да си позволи много повече зертви.За кървавият клоун Зеленски и неговите куратори от УК и УСА,човешкият живот не значи нищо.Важното е войната да продължава.

    Z
  • 12 Загуби на България

    64 13 Отговор

    До коментар #7 от "Българин":

    За 33 години Американска администрация в България,населението се е стопило с 3 350 000 души напуснали страната и отрицателен прираст на населението.Българското население ще бъде малцинство през 2050 за сметка на Ромското и Турско.Повече умират отколкото се раждат и то в мирно време.А предстои мобилизация.
  • 13 А бе

    33 3 Отговор

    До коментар #3 от "Петър":

    така е, ама каквото зло сам си направиш, никой друг не може да ти го стори !
  • 14 Соломон

    44 6 Отговор
    Войната е гадно нещо !

    "общите загуби на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) възлизат на 5469 души, включително безвъзвратни - 2218, санитарни - 3251"

    Загубата на хора във войната, се представят като "безвъзвратни" и "санитарни"

    Добре, че "американците" ни накараха да си разминираме границите.
    Ако КОМПЛЕКСАРА ОБЯВИ ВОЙНА на Русия, ще можем по живо, по здраво да напуснем страната с бохчички в ръце ! :)

    Всички собственици на хотелски комплекси и с повечко собственост, да ходят на ПЪРВА ЛИНИЯ срещу руснаците да се пекат на Солнцепек !
  • 15 МирО

    32 18 Отговор
    Браво, Рашани - тепайте неонацистите.
    Но малко дигнете темпото - лято, е какво правим с Одеса.
    Има хубави плажове и хубави рускини.
  • 16 пешо

    17 1 Отговор

    До коментар #4 от "Хахах":

    педрасоффффф
  • 17 Дааа

    36 5 Отговор
    Скоро ще мобилизират и фолксщурма, въоръжен с лопати от НАТОто!
  • 18 Доларов

    45 11 Отговор
    Кога наай - после някой ще заговори за мир?! На зеленко само оръжия му трябват. Кой най-после ще му подири сметка за геноцида, който натвори в собствената си страна - от 2014 година насам?!

    Коментиран от #23

  • 19 Еваларка

    13 36 Отговор
    Сега тоз алкаш ли води статистиката..добре е да си обуят мъжките гащи че тая война няма да свърши скоро и тия територии дето ги превземат са във обхвата на новите украински оръдия

    Коментиран от #48

  • 20 Русия враг №1 на България

    18 47 Отговор
    България НЯМА по-последователен и по-жесток враг от Руската империя, Русия, СССР и Руската федерация сега. От 1828 година до 2022 г. безкрайна поредица от саботажи, намеси и войни срещу нашата родина!
    1817-1864 г. - Русия води Кавказката война, последвана от Черкезкия геноцид (1864-1867) довел до прогонването на черкезите и насочването им към българските земи, а те стават башибозук.
    1828 г. - Русия обезоръжава българското опълчение, арестува водачите му и ги праща на Заточение в Сибир, където част от тях умират.
    1829 г. - Русия помага да се потуши Тракийското въстание и принуждават над 100 000 българи да напуснат родните си места, за да ги заселят в незаселените тогава територии на Кримския полуостров и източна Украйна.
    1861 г. - Георги Раковски издава брошурата си „Преселение в Русия или руската убийствена политика за българите“. Русия изисква от Сърбия и Влашко брошурата да бъде иззета и унищожена, а Първа българска легия в Белград да бъде разтурена.
    1861 г. - руския консул в Цариград – княз Лобанов издейства заточение на българските владици Иларион Макариополски, Авксентий Велешки и Паисий Пловдивски в Диарбекир за три години, заради обявената независимост на Българската църква.
    1864 г. - граф Игнатиев протестира срещу чл. 10 от екзархийския ферман от 1870 г., открил пътя за присъединяването чрез плебисцит на македонските епархии към Българската 1872 г. По искане и заплахи на граф Игнатиев българските владици Панарет Пловдивски, Иларион Ловчански

    Коментиран от #25, #35

  • 21 Мъка мъка

    15 28 Отговор
    Aaa,щом Шойгу казва,значи е така,”вярваме” му
  • 22 Чувенецът еленовъд

    14 33 Отговор
    лъже като за последно ! "Руският лъжец - най-големия и нагъл лъжец на света" - Тургенев
  • 23 Шушумиги сте вие

    12 33 Отговор

    До коментар #18 от "Доларов":

    Къде има геноцид бе ей? Дори кумира ти Путлер спря да дрънка тези опорки. Явно след изгонването на рашистите от България сте минали на старите опорки от февруари и март.

    Коментиран от #30

  • 24 Само че

    14 25 Отговор
    Като дойде време руснаците да отчитат своите загуби в тази война, ще им прилошее !
  • 25 Руският външен министър граф

    8 13 Отговор

    До коментар #20 от "Русия враг №1 на България":

    Ламбсдорф заставя русофилът Стоян Данев да арестува всички войводи от ВМРО и да спре въоръжаването и изпращането на чети в Македония. После отива в Цариград и сваля българският владика на Скопие и на негово място слага сръбски !
  • 26 Бай Лисан

    22 6 Отговор
    САЩ към Зеленски:
    Колко пъти сме ти казвали да внимаваш, бе, не можем да ти смогнем на разсипията.
  • 27 az #Контрапропаганда

    21 4 Отговор
    Това са все пак приблизителни числа, на база така да се каже документираните случаи.
    При техниката отчитането е по-лесно. С живата сила е по-сложно, защото не винаги има останки за документиране...
    Приемаме, че това е бройката за която документирано има останали материални доказателства.
  • 28 Другарю Шойгу

    11 19 Отговор
    Украинските майки вече подгряват и вашия казан за оня свят, малко ви остава !
  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 32 az #Контрапропаганда

    19 6 Отговор
    Ако бяха се предали сега щяха да са живи и здрави!

    И за какво умряха?????

    Коментиран от #36

  • 33 Дед Мароз

    15 5 Отговор
    Зеления до седмица ще отпътува с трена за Варшава и войната с Украйна или втория етап на СВО приключва. Да видим коя ще е следващата трета офанзива.

    Коментиран от #45

  • 34 Варна

    10 1 Отговор
    Голямо ебе е било.
  • 35 Рушляк

    7 14 Отговор

    До коментар #20 от "Русия враг №1 на България":

    Недей така човек.сега много русороби ще припаднат ,и ще крещят ,че това е фейк .недей така ,не може да се пише че тия (братюшки) винаги са ни мислили за техни подлоги и роби .
    Те така мислят и за всички които се отделиха от USSR. И сега насила пак искат да ги завладеят.
  • 36 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 37 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 38 Стенли

    13 5 Отговор
    Един човек по долу пита защо укрите толкова умряха. Всеки трезво мислещ може да разгадае. Заради празната глава и болните амбиции на Зеленски. В България имаме и ние такива болни хора. КИРИЛ И АСЕН ПРОСТИТЕ.
  • 39 Жалко

    16 5 Отговор
    Много жалко,за тези обикновени, млади хора - почти деца,на наборна,военна служба.Насила пращани на предна линия.Утре зеления ,заедно с олигарсите около него,ще обуят маратонките и зад океана.Парите им до цент са там.А още хиляди украйнски майки,ще вият от скръб,докато спре това. Краеаря само налива бензин в огъня.Да продължава и да продължава. Защото за него това е огромна печалба- освен чисто финансовата( кредити от МВФ,световна банка, сключения" Заем - наем" който ще достигне десетки милиарди), но чисто човешките жертви и от двете страни са втората му цел.Всяка нова жертва,и от двете страни,ражда кръвна омраза за десетилетия напред.Утре войната ще свърши,но омразата е насадена за поколение напред.Това е най езуитската и подла част от плана им.

    Коментиран от #40, #52

  • 40 Орби

    10 12 Отговор

    До коментар #39 от "Жалко":

    Не може ли да ти мине през ума че украхнците защитават държавата си от нападение?Ако ни нападнат сърбите ще кажеш: дай да се предаваме да не търпим загуби.Така ли?

    Коментиран от #41, #50

  • 41 az #Контрапропаганда

    17 3 Отговор

    До коментар #40 от "Орби":

    "Защитавали родината си" ?!?!?
    Ако я защитаваха отдавна да са свалили тази нацистка власт в Киев!

    Умират за чуждия интерес, а не за украинския!

    Много правилно го е описал в коментара си номер 39!
  • 42 нормален

    8 4 Отговор
    Абе Клоуна нали преди няколко дни каза че руснаците свършват боеприпасите Какво стана друго ли сънува или така ти казват американците

    Коментиран от #43

  • 43 Иван

    4 3 Отговор

    До коментар #42 от "нормален":

    Продължават да ги свършват.
  • 44 Гюнтер

    6 8 Отговор
    Нелепите измислици на тоя смешен министър-лесовъд, москалите са ненадминати лъжци и измамници...
  • 45 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 46 Не е лесно да си прост

    2 7 Отговор
    Това е вече третото пълно унищожение на ВСУ! Последните им 12 самолета и 30 танка са унищожени за трети път! Интересно останалите 2000 убити, освен тези 300 покрай техниката дали да били пехотинци,цивилни или орките пак са броили своите и да ги писали на Украйна?
  • 47 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 48 Бил Гет

    7 0 Отговор

    До коментар #19 от "Еваларка":

    Абе то и ние сме в обхвата на руските . Знаеш ли колко километра по права линия сме от Украйна 200 , 250 . Никъкъв проблем не е да знаеш .
  • 49 Бил Гет

    3 0 Отговор

    До коментар #9 от "Механик":

    От двамата готвачи дето са останали .
  • 50 Бил Гет

    3 0 Отговор

    До коментар #40 от "Орби":

    Явно ще си първия където ще се скри щом ни нападнат .
  • 51 Самолет

    1 4 Отговор
    А колко са руските загуби ? Руският министър би трябвало да знае най-добре.
  • 52 стоян

    1 3 Отговор

    До коментар #39 от "Жалко":

    До 39 ком -другарю -това писъмце що не го изпратиш на любимия ти путин защото любимеца ти путин е разревал поне 30 000 руски майки и още поне 30 000 ще реват следващите месеци -войната ще продължи до фалита на русия и свалянето на путиновата шайка от власт -така казаха европейските лидери и тия от САЩ
  • 53 4ти километър

    1 0 Отговор

    До коментар #4 от "Хахах":

    Просто избягъл.
  • 54 666

    0 1 Отговор
    не е добре от 14 хиляди урки само 6000 ликвидирани,останалите 8000 са успели да изпълзят като плъхове в посока Славянск
  • 55 До Жалко

    1 0 Отговор
    Тия , за които говориш, изпълняват своя граждански дълг в защита на страната инарода си, така че не са за съжаление, а за почит и уважение ! Но виж за другите е наистина Жалко - за ония обикновени, млади хора - почти деца,на наборна,военна служба.Насила пращани на предна линия, но не в името на нещо свято, а напротив - само за да задоволят мрсните имперски амбиции на своите управляващи ! Да загубиш живота си, или да отнемеш чужд, само заради тая нечовечна лудост - от това по-жалко НЯМА !
Новини по държави: