28 Септември, 2022 10:57 4 171 56

Западът има как да идентифицира първите признаци за ядрена война

  • запад-
  • ядрена-
  • война-
  • русия-
  • удар-
  • украйна-
  • служби

Публикувано е разследване за това как американските разузнавателни служби се опитват да проследят подготовката на Русия за евентуален ядрен удар

Западът има как да идентифицира първите признаци за ядрена война - 1
Източник: БГНЕС

Публикувано е разследване за това как американските разузнавателни служби се опитват да проследят подготовката на Русия за евентуален ядрен удар на територията на Украйна. Информирани източници, с които разговарят журналистите на американското издание на в. "Политико", казаха, че това няма да е лесно, но западните страни все още имат определени начини да помогнат за идентифицирането на първите признаци на подготовка за ядрена война, цитира dnes.bg.

В своята публикация "Политико" се позовава на разговори с петима бивши и настоящи американски служители. Те казват, че САЩ сега засилват разузнаването, за да се опитат да разберат точно какви действия на руските военни или съобщения, които обменят, могат да покажат решението на Путин да извърши ядрен удар. Те обаче се опасяват, че подобно предупреждение може да дойде във Вашингтон твърде късно.

В тази връзка авторите припомнят последните изявления на бившия руския президент и заместник-председател на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев, в които се намекна за възможността да се използват всички възможни средства за защита на "териториалната цялост". Те се позовават на експерти, които са убедени, че Москва може да използва ядрени заряди с относително ниска мощност.

Основната трудност при опитите да се предвиди използването на тактическо (но не и стратегическо) ядрено оръжие е, че такива заряди могат да бъдат носени от руски самолети и конвенционални ракети. Това означава, че ако Путин или неговите командири не искат светът да знае предварително за техните намерения, Съединените щати може никога да не разберат в кой момент Русия преминава от конвенционално оръжие към атомни бомби.

За да проследят възможни признаци за подготовка за ядрена война, американските разузнавателни агенции изучават цялата налична информация, от достъпни в търговската мрежа сателитни изображения до данни, получени с помощта на разузнавателни самолети или в Интернет.

Съединените щати обръщат особено внимание на Калининград, руски анклав, където Русия е инсталирала свръхзвукови ракети и системи, които могат да бъдат използвани както при конвенционални, така и при ядрени удари. "Политико" пише, че няколко американски разузнавателни самолета BoeingRC-135 са кръжали в близост до анклава през последната седмица.

"Американските военни командири и експерти от разузнаването се надяват, че първият знак за намерението на Русия да използва ядрено оръжие в Украйна няма да бъде ядрена гъба", се казва в публикацията.
Русия има 23 вида оръжия, способни да носят както конвенционални, така и ядрени бойни глави, каза един източник, и много от тях вече се използват в Украйна, като например ракетите "Искандер".

Въпреки това западните разузнавателни агенции могат да разберат, че става дума именно за намерение да се използват оръжия за масово унищожение, въз основа на не твърде очевидни признаци. Например, когато определени части се изпращат на бойното поле или всички формирования се изтеглят, с изключение на тези, които са способни да участват в ядрена атака. "Може да си помислим - да, те обикновено действат малко по-различно. Изпращат тази част в битка и изтеглят другите части. Те обикновено не правят това. Странно е", описва един от възможните сценарии.

Други източници на "Политико" са убедени, че "ядрената подготовка" на руското ръководство, напротив, може да бъде умишлено открита - така че западните страни да разберат накъде върви всичко и да направят отстъпки.


Поставете оценка:
Оценка 3.1 от 29 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Пич

    38 19 Отговор
    Аха..... докато в НАТО си разпишат химикалките , и , хиперзвуковата пристига !!!

    Коментиран от #42, #51

  • 2 Раданч Татлъту

    25 12 Отговор
    То признаците са ясни!Сърбежи в долната част под гърба.🤣🤣❤
  • 3 Адам Хилтън

    42 15 Отговор
    Американските разузнавателни служби казаха че има ядрени оръжия в Ирак, и тъй не ги намериха.

    Коментиран от #53

  • 4 честен ционист

    25 13 Отговор
    Има ми, нали заради това си взе прифронтоваци като България. Като светне второ слънце некоя сутрин и ше ви дойде акълут за около 2 сек.
  • 5 Псевдоним

    14 3 Отговор
    И сега какво, ще си играем на тука има-тука нема.
  • 6 Следващата стъпка на путин

    18 24 Отговор
    е да подготви референдуми в Бургас и Варна. При 300 000 руски жилища по 4 човека това са 1 млн. и 200 000 руснаци на наша територия, като сложим и огромното влияние на Възраждане, руснакът Портних и бургаският кмет, който е човек на Вальо Златев, ситуацията става драматична.

    Коментиран от #13, #15, #33, #38

  • 7 Пучо Капучо

    17 14 Отговор
    И разузнаването няма да им помогне на ФАЩ. При руснаците всичко е подготвено от години - откак Путин е встъпил на власт.

    Коментиран от #22, #28

  • 8 Дипломат Чукчев

    14 11 Отговор
    Естествено,че знаят как да идентифицират!
    При смяната на памперса на бай Дън
  • 9 Има

    15 5 Отговор
    С високите нива на радиация и аз така ги идентифицирам
  • 10 ТаУмВзе

    11 10 Отговор
    Краварчето почва да стопля фразата НЯМА ДА ИМА ВРЕМЕ ДА СЕ РАЗКАЕТЕ! Отне им само година почти. И ква Ядрена Война, като тва е Край на света за нема и 20 минути макс. Z
  • 11 Иван

    21 9 Отговор
    Създава се впечатление че войната е между САЩ и Русия, но големия губещ е ЕС, от което следва че САЩ и Русия тйно са се съюзили с цел разпадане на ЕС.
    Русия няма да напада САЩ и САЩ няма да напада Русия.
  • 12 оня

    13 3 Отговор
    Пропаганда за малоумници:))
  • 13 И ще ходим на Черно море с визи от

    13 6 Отговор

    До коментар #6 от "Следващата стъпка на путин":

    руското посолство. Варна и Бургас ще станат като Крим - има море, няма курортисти ! И ако гърците спрат отявлените русофили да ходят на тяхното море, остава им една алтернатива - да ходят на ... Лазурният бряг.
  • 14 ЗащоСиМислеят

    15 6 Отговор
    А защо си мислят, че ядрения удар ще е в Украйна ... според мен това е фундаменталната грешка, която си мислят те ... ударът може да е много по-далеч от там.
  • 15 оня

    12 11 Отговор

    До коментар #6 от "Следващата стъпка на путин":

    Не ни пречат руснаците, а краварския октопод:))
  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 Пешо Софиянец

    8 4 Отговор
    Е не са ли глупо.ти всичко това?Някой да си напръска с радиация селскостопанската градина?Може да изпратиш това удоволствие към някоя сграда петоъгълник , на някой остров с река тем.а или до някоя сграда с много знаменца и много хрантутници в близост до този остров.
  • 18 смях

    16 7 Отговор
    Къде ще го крием джуджето по празниците незнам Малко му остана Циркът Русия ще му се види тесен
  • 19 В 10ката

    11 12 Отговор
    Ударен е центърът за управление на дроновете Шахид - има много убити сред които и 4ма ирански инструктори .

    с. Чулаковка ,Херсонска обл. Предполага се , че е използван ХАЙМАРС

    Коментиран от #31

  • 20 гост

    4 7 Отговор
    Ядрено оръжие ЩЕ бъде използвано рано или късно.
  • 21 Яков циган

    13 8 Отговор
    ПУТИН НЯМА ЯДРЕНИ ОРЪЖИЯ. ТОЙ Е КРАДЕЦ ЦЯЛОТО ВЪОРЪЖЕНИЕ Е РЪЖДАВ ТАНК С ТАБУРЕТКА. ТОЙ ГО БЛЪФИРА, ЧЕ ОТИВА В ЛУДНИЦАТА.
  • 22 Като чели

    7 4 Отговор

    До коментар #7 от "Пучо Капучо":

    украинците не ви направиха на пихтия , че говориш такива глупости ? :))))))
  • 23 оня

    3 6 Отговор

    До коментар #16 от "Абе хора":

    Съжалявам, че не е Учистил твоите дедовци, че да не ръсиш простотии:))
  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 НовиТе

    11 4 Отговор
    Те новите ракети пращат главите между 2 и 20 минути ... в зависимост в континента или зад окена искат да отидат ... та да Западът може да прихване тези 2 минути ... буквално минута преди да се случи нещото. Продължавайте да живеете като във филм на Джеймс Бонд и си мислете, след провокациите в Грузия, Крим и сега Украйна ... кой реално е провокаторът и кой печели от провокацията. Един и същи грешки на Запада и за 3-те неща и после Русия виновна, че си къса парчетата
  • 26 бомбастик

    9 8 Отговор
    Веднага след като изкарат от съхранение тактически ядрен заряд и ще им се случи случка на кремъл и ген-щаба.
  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 новости

    8 6 Отговор

    До коментар #7 от "Пучо Капучо":

    Видяхме ръждивите автомати и безаналоговите т-64
  • 29 ТойЧеИма

    10 0 Отговор
    Той че има, има ... ама после ще въведат забрана да се продават банани в Русия, това ще е отговора.
  • 30 Село

    13 10 Отговор
    Аз съм от село и съм Мако прост ама за какво трябва да знаят НАТО,че Русия ще използва ядрено оръжие в Украйна тя нали не е в алианса следователно това не ги интересува освен ако не воюват НАТО с Русия чрез Украйна то така излиза мръсните кравари седят зад всичко и мислят народа за прост.
  • 31 фърси

    2 6 Отговор

    До коментар #19 от "В 10ката":

    вчера още. Вчера свалиха 3 от 3 изстреляни към Одеса
  • 32 ОтНовинат

    5 5 Отговор
    От новината разбрахме, че ще назначат чиновници да гледат в гугъл мапс (търговски мрежи) какво се случва... ами няма ли военни мрежи, че ще ползват търговски такива, егати НАТО-тот, егати съюза ?
  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Ран

    12 6 Отговор
    Как е възможно един психопат да тормози целия свят!
  • 35 ДЯДО

    14 3 Отговор
    тези АМЕРИКАНЦИ като са № 1 всвета по ДЕМОКРАЦИЯ защо слет втората световна воина са водили над 40 воини на всички континенти но не и на АМЕРИКАНСКИЯ.Българино мисли защо РОСИЯ поддържа такава военна мощ ?
  • 36 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 37 Сусо

    7 1 Отговор
    И за това те ще нанесат първия ядрен удар, така ли?! И са нанасяли...Е, браво! А иначе - миролюбци!
  • 38 Ъеле

    1 3 Отговор

    До коментар #6 от "Следващата стъпка на путин":

    Супер
  • 39 Още през 1941 г. Сталин

    5 4 Отговор

    До коментар #33 от "Корги":

    предлага на Царя, чрез първия-заместник външен министър Соболев, Варна и Бургас да станат руска зона с навлизането на съветски войски. Царят отказва, защото същия сценарий Сталин прилага с Литва, Латвия, Естония, Западна Украйна и Финландия. Ноомерът е следния - СССР иска, както Путин днес, стратегическа дълбочина за отбрана, активизират се съветските петокоолонници в тези страни, обявяват посочени територии за автономни и след навлизането на съветските войски те стават руска територия или територия командвана от руски мекерета. Като днес.
    Ни знам дали си падал на главата си или се правиш на улав, това си е лично твоя работа ! Но невежеството и глупостта са нелечими , както е казал Димитър Благоев за русофилите !
  • 40 Жорж

    5 2 Отговор
    Безумието на Путин дано не достигне до използване на ядрени оръжия.
  • 41 Хиху

    3 1 Отговор
    Банкя да се въоръжи и бабите на баце боичь
  • 42 онзи

    6 2 Отговор

    До коментар #1 от "Пич":

    Ще пристигнат ,окичени с прашките на баба ти русофле гербаво комуноидно!!
  • 43 Българин🇧🇬

    4 6 Отговор
    Като чуя американски и ми се по.в.дига от отвращение.
  • 44 Питър

    6 4 Отговор
    Всичко свързано и излиза като инфо от САЩ
    е пошлост и измама
  • 45 Мито

    4 4 Отговор
    Първите признаци за ядрено нападение ще са свалените сателити, това е тактика за т. нар. ослепяване на противника. Когато почнат да падат натовсите сателити, по добре да се търси бункер и йодни таблети
  • 46 yaйтнойз

    1 2 Отговор
    И ко ми пука за варшава на мене? Швабите вероятно също нема пуснат сълзичка. Хиената на европа е узряла за делене отново
  • 47 бе я си .................

    0 3 Отговор
    идентифицират ги, както вие във факти идентифицирате новините за уркия и ковито - копи/пейст на аренда сте .......................
  • 48 Слънцеяд

    6 1 Отговор
    Каква ядрена война На монголоидчето му се живее две не вижда
  • 49 Макдоналд

    0 0 Отговор
    Koй финансира кампанията на ДБ.АГРЕСИВНО ПО ЦЯЛАТА МАГИСТРАЛА.ИЗТОЧНИКЪТ Е ЕДИН И НЕ Е В БЪЛГАРИЯ.Искат да ни вкарат в ядреният Апокалипсис,като безгласно стадо.
  • 50 Иван

    4 0 Отговор
    Картонените ядрени оръжия ги знаем.
  • 51 Хахахахаха

    7 1 Отговор

    До коментар #1 от "Пич":

    Путин е клоун Смешник и ще бъде изпържен преди да натисне копчето
  • 52 Вирус

    0 1 Отговор
    Няма ли някой пак да се изтропа в оон със шишенце и бомбичка смешници
  • 53 стоян

    1 0 Отговор

    До коментар #3 от "Адам Хилтън":

    До 3 ком - лошо е когато некомпетентен и неосведомен като теб коментира и плюе другите -САЩ Казаха че в Ирак има химическо оръжие с което Садам изтрови кюрдите - но после то го беше унищожил или продал и затова не го намериха
  • 54 Рико

    0 1 Отговор
    Единствиното на което разчита Путин е че "запада" не са като него. Те са възпитани, дипломатични, отговорни, търпеливи. Но всяко нещо си има граници. Путин е много близо да границата на търпение на "запада". "Запада" може и да плаче, Русия няма да плаче, защото просто ще престане да съществува.
  • 55 ООН

    0 1 Отговор
    Дано САЩ разузнаването засече подготовката на раша първи и ако се стигне до ядрен удар по Украойна и целия свят да се даде шанс на САЩ първия да ударят с ядрения арсенал РУсия и техните съюзници от БРИКС и ШОС и да се свърши с ядрения тероризъм от Изток
  • 56 Глупаците не разбраха, че

    0 0 Отговор
    Ударът ще е директно по щатите и кралството! Кой ще хвърли атомна номба в задния си двор? А и защо, след като войната е между щатите и Русия!
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания