През последните два дни руски ракети поразиха около една трета от енергийната инфраструктура на Украйна.
Това съобщи в интервю за CNN министърът на енергетиката Герман Халушченко.
Служителят заяви, че една от причините е, че износът на украинска електроенергия за Европа "помага на европейските страни да спестят от руски газ и въглища".
Галушченко подчерта, че Украйна се опитва "бързо да възобнови доставките от други източници".
Въпреки това той заяви, че украинската енергийна система е "все още стабилна", но призова за осигуряване на средства за противовъздушна отбрана.
"Изпращаме това послание на нашите партньори: трябва да защитим небето. Руснаците не спазват международното право. Те не се интересуват от никакви международни споразумения или конвенции", добави министърът на енергетиката.
Руските окупатори обстрелваха Лвовска област на 11 октомври. При нападението са разрушени две електрически подстанции.
Градът остана без ток.

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Малко е!
Коментиран от #19
07:39 12.10.2022
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Райнхард
Коментиран от #6, #20
07:43 12.10.2022
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Хахахаха
До коментар #4 от "Райнхард":
Ма да бе спечелите! А да помниш, че е с финансовата и военна помощ на САЩ? Ааааа запомни го добре, да знаеш за другия път.Коментиран от #12
07:46 12.10.2022
7 Само отговарям
До коментар #5 от "само питам":
Наркоманът направи жалката руска армия за смях!07:49 12.10.2022
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Аватар
07:55 12.10.2022
10 Давай брат!!!
08:03 12.10.2022
11 Някой
Абе, нещасници!
08:06 12.10.2022
12 Ако не бяха
До коментар #6 от "Хахахаха":
Помогнали американците срещу Германия Русия щеше да загуби още10 млн човека но пак щеше да победи тогава обаче Америка и Англия нямаше да се бъркат и да присъстват на капитулацията....с и щеше да имат само ГДР БЕЗ ФРГ08:10 12.10.2022
13 Нищо ново
08:19 12.10.2022
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 Вирус
08:33 12.10.2022
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Додо
Генерал Суровикин уважи решението на Зеленчука да прави пощенска марка и реши да обогати колекцията му до цяла колекция.(разбира се,ако има ток)
08:45 12.10.2022
18 Само така
09:03 12.10.2022
19 Знаят
До коментар #1 от "Малко е!":
с кого си имат работа украинците. С изроди!09:21 12.10.2022
20 Ти само гледай
До коментар #4 от "Райнхард":
как Украйна ще победи! Слава на Украйна!09:24 12.10.2022
21 Този коментар е премахнат от модератор.