Тема: Украйна

26 Октомври, 2022 20:30 1 265 25

Анонимни източници са в основата на сценария за "мръсна бомба"

  • украйна-
  • ядрено оръжие-
  • чернобил-
  • мръсна бомба

Руската държавна агенция РИА Новости първа съобщи на света, че "киевският режим" готви провокация с "мръсна бомба". Тоест с бомба, която съдържа и радиоактивни материали. Целият изходен текст се основава на анонимни "източници, запознати със ситуацията"

Анонимни източници са в основата на сценария за "мръсна бомба" - 1
Снимка: Shutterstock

Руската държавна агенция РИА Новости първа съобщи на света, че "киевският режим" готви провокация с "мръсна бомба". Тоест с бомба, която съдържа и радиоактивни материали. Целият изходен текст се основава на анонимни "източници, запознати със ситуацията", включително уж в други страни, пише Руската служба на Би Би Си.

Сега РИА Новости, позовавайки се на същите предполагаеми "източници", представя сценария за използването на тази бомба.

Още новини от Украйна

И така, според РИА Новости, специалисти от украинското предприятие "Южмаш" са подготвили бутафорна ракета от комплекса "Искандер", планира се да я напълнят с радиоактивен материал, след което уж да бъде свалена над забранената зона на атомната електроцентрала в Чернобил от украински сили за противовъздушна отбрана и да заявят за изстрелването на ядрен заряд от руските въоръжени сили.

Тогава киевските власти уж възнамеряват да покажат на западните и украинските медии фрагменти от схемата и електрониката на предполагаемата ракета "Искандер", за да убедят западната общественост във вината на Русия.

РИА Новости не дава никакви доказателства за всичко това.

Украинските власти многократно и категорично заявяваха, че не разполагат с никаква "мръсна бомба" и и се обърнаха към мисията на МААЕ, за да потвърди това.

Западните страни не изключват (и Украйна директно го обвини предния ден), че Русия подготвя операция "под фалшив флаг" - за да обвини веднага Украйна за за случващото се.


Поставете оценка:
Оценка 2.3 от 17 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Сатана Z

    19 11 Отговор
    ❗️Режимът в Киев вече завърши техническата подготовка за провокация с „мръсна бомба“: специалисти от украинското предприятие „Южмаш“ подготвиха бутафорна ракета на комплекса „Искандер“, която се планира да бъде напълнена с радиоактивен материал и след това уж да бъде свалена над забранителната зона на атомната електроцентрала в Чернобил от украинските сили за противовъздушна отбрана и декларират изстрелването на ядрен заряд от руските въоръжени сили, каза източник, запознат със ситуацията, каза РИА Новости.

    Той уточни, че макетът на ракетата „Искандер“ е направен на базата на снаряда на ракетната система „Точка-У“: „След като манекенът бъде свален, киевските власти възнамеряват да покажат на западните и украинските медии фрагменти от макета. и електронните елементи на предполагаемата ракета Искандер, за да убеди западната общественост във вината на Русия“.
    Анонимни,викаш?

    Коментиран от #5, #13

  • 2 Пръц

    13 7 Отговор
    Къде вия анонимност ма,Колю Ал Файед?
    РИА новости ли?
    Аман от арабски източници в тая държава
  • 3 ъъъ

    10 9 Отговор
    всичко е ясно - нема .. щом казват,значи нема!
    ах да и Израел немат адрена бомба ... и те това казват

    а ние си верваме и чоплиме семки
  • 4 Искам НАТО да

    6 19 Отговор
    ДЕРУСИНИЗИРА Европа. Писна ми да се занимавам всеки ден с едно джудже. Искам НАТО веднага да влезе в Украйна и да опакова в найлон всеки ватник чак до моZква. Аман от джуджери!
    Никакво оръжие да не се праща - Армията на НАТО трябва да се изпрати !!!
  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Гео

    11 5 Отговор
    Оля се "оля"
  • 7 ПУ.РУ.ФИЛ=

    3 4 Отговор
    =НЕ УМНА „МРЪСНА БОМБА”💥
  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Благодаря

    6 1 Отговор
    Благодаря на факти, че показаха на читателите си откъде могат да се информират по външнополитическите въпроси със снимката в статията. Връзките, които излизат там с новости от партньори се отварят в нов инкогнито прозорец на браузъра ви.
  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 007

    5 6 Отговор
    Поредната помия на кремълските агресори. 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮
  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 Евала тия убиха рибата

    1 2 Отговор
    Бухаха..по тъпо нещо не съм чувал
    Всеки по голям взрив прави сеизмична вълна и честотата е такава че се разпознава на момента..отделно при взрив на ядрено устройство се произвеждат и радиовълни и тн
  • 15 Шайката престъпници

    6 9 Отговор
    Шайката предтъпници в кремъл лъже нон стоп!
  • 16 Сандо

    5 4 Отговор
    Пишете си опорките,а ако наистина обвиненията и предупрежденията станат факт,какви ще ги плещите и къде ще се криете?
  • 17 Ушанков

    5 6 Отговор
    Вече чакаме ,че Украйна има и ядрена бомба . Хахаха
    Тая мръсната не върши работа вече хахаха
  • 18 Наблюдателен

    3 2 Отговор
    Анонимни източници от ФСБ предоставиха ексклузивната информация на РИА Новости.

    Но ... за тая мръсна бомба се говори вече от 1 седмица . Недоглеждане .
  • 19 дим благоев

    6 4 Отговор
    мръсници са ошанките! те ни натресоха чернобил да мрем от рак сега. Проклети да сте !!!!
  • 20 от парапета

    5 1 Отговор
    руските служби и те умни като кирташката еуглена - работят с изрезки от гугълсърча
  • 21 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 22 !!!?

    7 3 Отговор
    Кой вярва на доказаните кремълски Лъжци !!!?

  • 23 За всички

    3 4 Отговор
    е ясно, че Русия пласира поредната си провокация.
  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Влъг

    1 0 Отговор
    Трябва малко да я поизмият мръсната бомба и ще стане като нова
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания