Руската държавна агенция РИА Новости първа съобщи на света, че "киевският режим" готви провокация с "мръсна бомба". Тоест с бомба, която съдържа и радиоактивни материали. Целият изходен текст се основава на анонимни "източници, запознати със ситуацията", включително уж в други страни, пише Руската служба на Би Би Си.
Сега РИА Новости, позовавайки се на същите предполагаеми "източници", представя сценария за използването на тази бомба.
И така, според РИА Новости, специалисти от украинското предприятие "Южмаш" са подготвили бутафорна ракета от комплекса "Искандер", планира се да я напълнят с радиоактивен материал, след което уж да бъде свалена над забранената зона на атомната електроцентрала в Чернобил от украински сили за противовъздушна отбрана и да заявят за изстрелването на ядрен заряд от руските въоръжени сили.
Тогава киевските власти уж възнамеряват да покажат на западните и украинските медии фрагменти от схемата и електрониката на предполагаемата ракета "Искандер", за да убедят западната общественост във вината на Русия.
РИА Новости не дава никакви доказателства за всичко това.
Украинските власти многократно и категорично заявяваха, че не разполагат с никаква "мръсна бомба" и и се обърнаха към мисията на МААЕ, за да потвърди това.
Западните страни не изключват (и Украйна директно го обвини предния ден), че Русия подготвя операция "под фалшив флаг" - за да обвини веднага Украйна за за случващото се.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Сатана Z
Той уточни, че макетът на ракетата „Искандер“ е направен на базата на снаряда на ракетната система „Точка-У“: „След като манекенът бъде свален, киевските власти възнамеряват да покажат на западните и украинските медии фрагменти от макета. и електронните елементи на предполагаемата ракета Искандер, за да убеди западната общественост във вината на Русия“.
Анонимни,викаш?
Коментиран от #5, #13
20:31 26.10.2022
2 Пръц
РИА новости ли?
Аман от арабски източници в тая държава
20:34 26.10.2022
3 ъъъ
ах да и Израел немат адрена бомба ... и те това казват
а ние си верваме и чоплиме семки
20:36 26.10.2022
4 Искам НАТО да
Никакво оръжие да не се праща - Армията на НАТО трябва да се изпрати !!!
20:36 26.10.2022
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Гео
20:37 26.10.2022
7 ПУ.РУ.ФИЛ=
20:39 26.10.2022
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Благодаря
20:41 26.10.2022
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 007
20:42 26.10.2022
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 Евала тия убиха рибата
Всеки по голям взрив прави сеизмична вълна и честотата е такава че се разпознава на момента..отделно при взрив на ядрено устройство се произвеждат и радиовълни и тн
20:45 26.10.2022
15 Шайката престъпници
20:46 26.10.2022
16 Сандо
20:50 26.10.2022
17 Ушанков
Тая мръсната не върши работа вече хахаха
20:55 26.10.2022
18 Наблюдателен
Но ... за тая мръсна бомба се говори вече от 1 седмица . Недоглеждане .
21:01 26.10.2022
19 дим благоев
21:09 26.10.2022
20 от парапета
21:10 26.10.2022
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 !!!?
21:23 26.10.2022
23 За всички
21:25 26.10.2022
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Влъг
00:00 27.10.2022