Речта на руския президент Владимир Путин на вчерашния международен форум "Валдай" бе определена днес като "оруелска" (по романа на Джордж Оруел "1984" - бел. кор.) от говорител на Европейската комисия. Според тази реч правилното е грешно, грешното е правилно, истината е лъжа и лъжата е истина, обобщи говорителят.
Фактът е, че Русия предприе незаконно и неоправдано военно нападение срещу Украйна, че нейните въоръжени сили извършиха зверства и военни престъпления срещу цивилни в Украйна - жени и деца; Русия нарушава безогледно международното право и Устава на ООН, нейните действия заплашват мира и сигурността не само в Европа, защото имат последици по целия свят, добави той.
По отношения на руските обвинения, че Украйна създава "мръсна" бомба, говорителят посочи, че Русия е известна с неоснователните твърдения, които отправя, за да прикрие собствените си действия. Говорителят даде пример с това, че по-рано тази година Москва твърдеше, че Украйна развива биологично оръжие, за да оправдае незаконното си нахлуване. Както и преди, днес Русия отново не може да подкрепи твърденията си с доказателства, заяви говорителят.
Фактът е, че, ако не бяха действията на Русия, днешната война нямаше да избухне. Факт е, че Русия може да прекрати войната днес, ако изтегли военните си сили и цялото си оборудване от цялата територия на Украйна в международно признатите ѝ граници, допълни той.
Източник: БТА

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Зевс
Коментиран от #30, #61
14:43 28.10.2022
2 Обикновен
За един приятел питам, че и той не помни! ;-)
Коментиран от #26, #32
14:43 28.10.2022
3 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
Коментиран от #13, #27
14:43 28.10.2022
4 Сатана Z
Z
Коментиран от #10, #59
14:43 28.10.2022
5 Ушанка
ХАХАХАХАХА
хуйлО - сила,..Ъ ?
ХАХАХАХА
Пусин
Коментиран от #7, #38, #39
14:44 28.10.2022
6 Пич
14:44 28.10.2022
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Чаушеско.
14:46 28.10.2022
9 Ти да видиш
14:46 28.10.2022
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
То беше ФАКТ, че след обединението на ГДР и ГФР , НАТО нямаше да се разширява на изток ‼️‼️‼️
Май фактите не са това за което ни ги представят🤔🤔🤔
14:48 28.10.2022
13 Ксаниба
До коментар #3 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
според оруелският елит от харвард на ЕС, бандеровците и нацистите не са бомбили децата и не са избивали несъгласните в цялата оркаина!!!падението на запада е зашеметяващо!! Впрочем 1933-1939 е био подомно!! Въсхишавали са се на запад на сс-овските костюми на хюго босс, слагаха чичака на обложката на таймс, избираха го за човек на годината, краската фамилия е ходила с нацистките напивки и униформи и т.н.
Коментиран от #50
14:48 28.10.2022
14 свършекът
Коментиран от #43
14:49 28.10.2022
15 1111
14:52 28.10.2022
16 Смешници
Коментиран от #36
14:54 28.10.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Уна Муну
14:54 28.10.2022
19 БГ тъпак
Коментиран от #22, #25
14:57 28.10.2022
20 алфонс
14:57 28.10.2022
21 зелен диамант
14:58 28.10.2022
22 Смешник
До коментар #19 от "БГ тъпак":
И ние знаем за Софроний Врачански ,Паисий Хилендарски и какви са били ,но се чудим ти от кой род си защото умствено си на милиони километри от тях .Коментиран от #29
14:59 28.10.2022
23 Павел пенев
15:00 28.10.2022
24 Балканджия с ракия
Коментиран от #31, #60
15:00 28.10.2022
25 1111
До коментар #19 от "БГ тъпак":
Путин е избиран няколко пъти за политик за годината от британското списание Time. Добре е да четеш повече преди да пишеш.Коментиран от #49
15:00 28.10.2022
26 БББ
До коментар #2 от "Обикновен":
За тези неща радио Козяк удобно мълчи !15:01 28.10.2022
27 БББ
До коментар #3 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
Прекаляваш......дръж се политкоректно !Коментиран от #35
15:02 28.10.2022
28 Гордоста крайцера масква
15:03 28.10.2022
29 БГ тъпак
До коментар #22 от "Смешник":
Путин е едно пр-осто ченге , а пък ти явно си му фен , защото може би и ти си такъвКоментиран от #53, #65
15:03 28.10.2022
30 Българин
До коментар #1 от "Зевс":
На пyтинoпитoците много им разбират кухите глави от Оруел - не им говорете на китайски ... ;)15:03 28.10.2022
31 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #24 от "Балканджия с ракия":
Намали малко рИкиЪтЪ ‼️Щото Запада СПАСИЛ Русия от разпад , още малко и на СССР е помагал 😀😀😀😀
Коментиран от #37, #51
15:04 28.10.2022
32 САЩ
До коментар #2 от "Обикновен":
Е сега . ...много питаш,ние сме изключителна нация,не можем да отговаряме на такива въпроси.....някак си.....неудобно е !15:05 28.10.2022
33 стоян георгиев
Коментиран от #34
15:07 28.10.2022
34 Зелен ченко
До коментар #33 от "стоян георгиев":
ам аз лиий???!!!15:10 28.10.2022
35 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #27 от "БББ":
Какво е "политкоректно" , да не се говори истината ли 🤔15:10 28.10.2022
36 Слугинаж
До коментар #16 от "Смешници":
са, ма бета версия, почти за безпари, за потупване по рамо и някой шекел!!!15:11 28.10.2022
37 Ич тамам
До коментар #31 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
Ако не беше помагал,сега насред москва щяха да говорят немски като майчин език,а руския щеше да е на "коренните жители".Коментиран от #42, #46
15:11 28.10.2022
38 Ушанка
До коментар #5 от "Ушанка":
Ама скъсана15:11 28.10.2022
39 Мечтииии....
До коментар #5 от "Ушанка":
С контранастъплението какво стана щеше уж наркоманите да маршируват на Червения площад,да стигат до Владивосток......забиха знамената в няколко села оставени от руснаците и .....следващите дни пак бой, рев че ги бомбардират !))))15:13 28.10.2022
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 цвръц
Коментиран от #47
15:17 28.10.2022
42 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #37 от "Ич тамам":
"Да не се окаже пак ,както 90те години на миналият век Лошият Запад да пази Русия от разпад и от самите руснаци."Или не четеш , или бъркаш 1942 с 1992 .....
Коментиран от #45
15:17 28.10.2022
43 БББ
До коментар #14 от "свършекът":
И Наполеон така каза,и Хитлер и той......сега и вие го папагалствате чули-недочули.Едно е да ви се иска на вас,друго е действителността !Коментиран от #57
15:18 28.10.2022
44 Отвратително
15:18 28.10.2022
45 Това
До коментар #42 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
по отношене на "още малко и на СССР...", искам да кажа,БайХ@ой15:21 28.10.2022
46 лекар
До коментар #37 от "Ич тамам":
Кой ти пълни главата с подобни простоти??15:21 28.10.2022
47 Отвратително
До коментар #41 от "цвръц":
Извинявай, натиснах по грешка минуса - иначе брависимо!15:23 28.10.2022
48 1944
15:23 28.10.2022
49 БББ
До коментар #25 от "1111":
Мисля че според Форбс е 3 или 4 поредни пъти най влиятелна личност !Байдън колко пъти е,Тръмп и той ?
15:24 28.10.2022
50 1944
До коментар #13 от "Ксаниба":
нахрани кокошките и отивай да готвиш. щото кат си дойде дядката пиян да не се ядоса.15:25 28.10.2022
51 Балканджия с ракия
До коментар #31 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
Целият грамотен Свят, много добре знае кой спаси сесерето от немците със Заем Наем и вторият фронт през ВСВ па и РФ ПРЕЗ 1992 г. от разпад, само кремълските па Пагале не разумеят. Не ми определяй ракията в живота да не те блъсне трамваят.Коментиран от #55, #58
15:28 28.10.2022
52 Корги
15:30 28.10.2022
53 Този коментар е премахнат от модератор.
54 Пудинг
15:33 28.10.2022
55 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #51 от "Балканджия с ракия":
😀😀😀😀За да ме "блъсна трамвая" - ще трябва да го докараш лично до Варна ‼️
За заема- има чисто бизнес интереси, а кога е открит Втория фронт - можеш да попрочетеш малко история‼️Защо ЗАПАДНалИЯ свят не го откри преди или по време на блокадата на Сталинград , а едва когато видя ясно какъв ще е края на ВСвВ ‼️‼️‼️‼️
15:35 28.10.2022
56 Студопор
15:40 28.10.2022
57 хахахахахаха
До коментар #43 от "БББ":
Хитлер щеше да ви приключи много бързо ако не беше лендлиза на американците !15:40 28.10.2022
58 Ха ха ха ха ха
До коментар #51 от "Балканджия с ракия":
Балканджио, в различните краища на света, различно се учи за ВСВ! Например в САЩ децата по история учат, че Хитлер е нападнал САЩ и САЩ са го победили! Това грамотно ли е?Между другото на едно свободно допитване по улиците в САЩ, кой е Хитлер:) 90% от хората отговарят, че е бил лош човек. Само това знаят:)
15:41 28.10.2022
59 Студопор
До коментар #4 от "Сатана Z":
Не вярвам в бог, но похода е добра идея. Ако руснаците влязат в България, ще ги посрещна като съюзници и освободители! Нищо лошо не съм видял от тях.Коментиран от #62
15:42 28.10.2022
60 Този коментар е премахнат от модератор.
61 името ти във форума - "зЕВС"
До коментар #1 от "Зевс":
лъха на мания за величие!!! - произходът ти е със сигурност кгб и производни.......... и по стар гьобелсов обичай, обвинявате свободния свят - за собствените си комунистически простотии......... по- добре би било, да ни разкажеш на нас обикновените хора за благата на западна Европа - защото със сигурност си запознат добре........Коментиран от #70
15:45 28.10.2022
62 Ха ха ха ха ха
До коментар #59 от "Студопор":
Няма да можеш да се вредиш от евроатлантиците ни:) те ще са на първа линия да посрещат руснаците, а теб ще те изкарат агент на САЩ :)15:45 28.10.2022
63 ЕС защо все по малко хора ви вярват?
Коментиран от #73, #74
15:46 28.10.2022
64 Някой
Браво на такъв президент!
15:49 28.10.2022
65 Смешник
До коментар #29 от "БГ тъпак":
Ох умника,тонза това България е на това дередже .Аз съм дал нещо на тази държава ,ти? Съмнявам се Дечко .15:53 28.10.2022
66 Котка ученият
15:58 28.10.2022
67 ЕС целият
медийно затъмнение, масово говорене против Русия и Путин, задължителни санкции, дори когато вредят на европейците. Това е истината, а другото е шменти капели. Прав е Берлускони,това е предизвикана война на Зеленски, но кой го е насърчил историята ще покаже.
16:02 28.10.2022
68 Нострадамус от Злокучене
16:11 28.10.2022
69 Рико
16:12 28.10.2022
70 Хммм
До коментар #61 от "името ти във форума - "зЕВС"":
Първо:) комунизъм не е имало , но ти явно не го знаеш. И второ, за благата на Запада.... през март месец на 2022г в дискусионен клуб в центъра на Париж, събралите се в него хора в чест на Лионел Зинсу, които разбират от пари, повечето от котилото на Ротшилд казаха от къде са благата на Запада. А именно от Африка. Те са наясно, че богатствата на Запада е от Африка!!Африка е сметката на Запада в швейцарска банка. Също така на самата среща се повдига темата за Украйна. Лионел Зинсу казва, че Русия е единствената европейска държава, която е деколонизирала Африка и Африка го помни, точно както Африка помни и зверствата на Запада. Както виждате африканските страни не подкрепиха резолюцията на ООН осъждаща Русия. И те никога няма да подкрепят никакви резолюции срещу Русия(.....) край на цитата. Сега изясни ли ти се от къде са благата на Запада? Може би ще ме попиташ и откъде са били благата на т. н. мутри в България от зората на прехода? М? Ако се затрудняваш, питай. Ще ти обясня и за тях!Коментиран от #76
16:21 28.10.2022
71 Този коментар е премахнат от модератор.
72 Този коментар е премахнат от модератор.
73 Този коментар е премахнат от модератор.
74 оплел си се ти, в лъжите си,
До коментар #63 от "ЕС защо все по малко хора ви вярват?":
и лицемерието си............16:32 28.10.2022
75 оплел си се ти, в лъжите си,
16:34 28.10.2022
76 Обикновен
До коментар #70 от "Хммм":
Не му обяснявай, остави го да си мисли,че е от "свободния" свят........толкова свободен, че те глобяват на светофар 135 Евро, че стоиш с включен двигател или ти идват с полиция у вас да проверяват на колко градуса ти е нагласен термостата само и само да угодят да дезориентирания дядо в Белия дом!Коментиран от #85
16:36 28.10.2022
77 Минувач
16:42 28.10.2022
78 Този коментар е премахнат от модератор.
79 НЪЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦ
16:43 28.10.2022
80 2+2=4
Който контролира миналото, контролира бъдещето; който контролира настоящето, контролира миналото.
...да знаеш и да не знаеш, със съзнанието за пълна правдивост да изговаряш грижливо построени лъжи, да се придържаш към мнениия, които взаимно се изключват, да знаеш, че си противоречат и да вярваш в тях; да използваш логиката срещу логиката, да отричаш морала и да твърдиш, че държиш на него; да забравиш всичко, което трябва да се забрави, а после пак да го възстановиш в паметта си, когато е необходимо, за да го забравиш отново след това ... Целта е ясна - тотален контрол над действителността и над човека. Лъжата не е истина, войната не е мир! Помнете и мислете, докато не са забранили и тези човешки дейности...
Коментиран от #81
16:51 28.10.2022
81 улий......
До коментар #80 от "2+2=4":
ако си достигнал до някакво осъзнаване на света, чрез романите на Оруел, които са насочени срещу такива кремляни като теб, използвай знанието за осъзнаване, и спиране на вербално, политикантско, военно, шпионско, доностническо, клеветническо, и др, - на долно и ниско ниво на насилие........ и не се прави на "кгб и дс умник" - щото повярвай ми - такива в реалния живот няма - вий сте умни, защото ни заплашвате и се налагате - навсякъде в земите български... тъпо и нещастно е, за вас дс и кгб простаци в България...............17:03 28.10.2022
82 бай Ставри
17:37 28.10.2022
83 ходи да си видиш,
17:41 28.10.2022
84 Този коментар е премахнат от модератор.
85 като не можеш да успееш там,
До коментар #76 от "Обикновен":
на запад, където от университета, до работното място, ти се предоставят условия за напредване, без разлика от произход и цвят на кожата - там в свободния свят! - и като те влече изтока с доносниците, тайните агенти, като начин за успех и напредване, където за да успееш трябва да стъпваш по главите на хората.......... , е щом това ти е нивото,...............то нещата се ясни...................................................................... в тез времена е видно....... падението на привилигерованите внучета наркоманчета.... дето шофират с луксозни коли.....18:32 28.10.2022
86 "Руският свят" е ирационален продукт.
Затова и според Путин:
Свободата на ЗАПАД е робство и Западът е прогнил и пропаднал, затова се опитвал да унищожи "руският свят".!
Войната е МИР и Войната не е война, а според Путин е само "специална военна операция",
Лъжата Е ИСТИНА и не е лъжа, когато е изречена от Путин ,
"Грешното е правилно" и Западния Свят е обречен , а само "Руският Свят" на "Невежеството е Сила" ...!
07:36 29.10.2022