Руският Черноморски флот отблъсна атака с дронове срещу флота в Севастополския залив, заяви губернаторът на Севастопол, най-големия град на Кримски полуостров, предаде Франс прес.
"Кораби на Черноморски флот тази сутрин отблъснаха атака на безпилотни летателни апарати (БПЛА) в Севастополския залив", заяви Михаил Развожаев в канала си в "Телеграм". Той отбеляза, че в града няма пострадали обекти и подчерта, че ситуацията е под контрол.
Развожаев заяви, че наред с други БПЛА е унищожен и надводен дрон. По думите му, атаките са започнали в 4:30 ч. сутринта, като различни ПВО системи са ги отразили и всички апарати са били унищожени. Той допълни, че пристанището на града е било временно затворено за кораби и фериботи след атаките и призова жителите да запазят спокойствие.
Според кореспондент на ТАСС силен взрив е отекнал около 04:20 ч. сутринта, а няколко пъти след това се чул пукот.
В четвъртък Развожаев съобщи за друга атака с дрон - този път по топлоелектрическа централа в Балаклава, при която няма жертви или сериозни щети, отбелязва АФП.
През август губернаторът каза, че е имало атака с дрон срещу щаба на руския Черноморски флот в Севастопол, при който не е имало пострадали.
По-малко от месец преди това - на 31 юли - дрон рани петима служители в двора на ведомството, което беше причината да се отменят предвидените чествания за Деня на руския Черноморски флот. Тогава Русия обвини Украйна за атаката, а Киев отхвърли твърденията, като ги нарече "провокация".
Източник: ТАСС
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 И така
Коментиран от #22, #60
10:22 29.10.2022
2 оня с коня
Коментиран от #39, #49
10:23 29.10.2022
3 !!!?
10:24 29.10.2022
4 Опааа
Коментиран от #87
10:25 29.10.2022
5 Тока в окрайна
Коментиран от #8
10:26 29.10.2022
6 МирО
Коментиран от #55
10:27 29.10.2022
7 Ферда
10:27 29.10.2022
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 Москва потъна
10:39 29.10.2022
15 Мишел
Коментиран от #37, #98
10:44 29.10.2022
16 пРОСИЯ Е КОЧИНА
10:45 29.10.2022
17 Про митак
До коментар #13 от "БГаньо":
споко бе, ганио, след 20-30 години ганиовци няма да има останали, не го мислиКоментиран от #79
10:45 29.10.2022
18 А50
10:54 29.10.2022
19 не за първи път
10:57 29.10.2022
20 Приятеля на Путин е изпратил на....
10:57 29.10.2022
21 Васил
10:58 29.10.2022
22 А50
До коментар #1 от "И така":
ВСУ смело отстъпва от Авдеевка, смело 3 месеца превземат Херсон и до тук един мост полуразрушен и - 30000 Всушника10:58 29.10.2022
23 Иван
Коментиран от #25, #31, #119
10:59 29.10.2022
24 Макс
До коментар #13 от "БГаньо":
Да, така е . Минусите , които си получил , символизират малките загубени душички, за които парче хляб е по-важно от свобода и независимост .Коментиран от #28
11:02 29.10.2022
25 ШЕФЕ,
До коментар #23 от "Иван":
Кой те пита,бя 40°11:03 29.10.2022
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Анализатор
11:05 29.10.2022
28 Курадо Катани
До коментар #24 от "Макс":
Ти символизираш козящината, която ни струва милион българи на десет години11:06 29.10.2022
29 .....
11:08 29.10.2022
30 Солей
До коментар #11 от "Българин":
"Русия ще загуби тази война." И това е най-малкото, което я чака :)))))11:10 29.10.2022
31 падналия ангел
До коментар #23 от "Иван":
Глобул Хоук RQ-4 с позивна форте 10 е редовно в Черно море. Менка се с форте 11. Всяка сутрин излитат от Катания Сицилия и тропосват небето срещу Севастопол. Гони ме "чувство за усет", че скоро ще падат американски разузнавателни дронове!Коментиран от #32
11:12 29.10.2022
32 .....
До коментар #31 от "падналия ангел":
Започнат ли да падат американски разузнавателни дронове, ще почнат да падат и американски атакуващи :)))) Единствения шанс на Просия да се удави бавно (вместо много бързо) е да продължава да тероризира Украйна, без да настъпва голямата НАТО мотика :)))))11:15 29.10.2022
33 Бай бойка
11:17 29.10.2022
34 Путинче
11:20 29.10.2022
35 Кухарите
11:27 29.10.2022
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 виж възраждане колко % взе
До коментар #26 от "оня":
+ това не значи че русия ще спечели хахахахахахахах11:32 29.10.2022
39 какво ПВО
До коментар #2 от "оня с коня":
Ама те вече на няколко пъти удариха с дронове щаба на военните в КримКоментиран от #44
11:33 29.10.2022
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Керът
11:36 29.10.2022
42 де5
11:39 29.10.2022
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 де5
11:48 29.10.2022
46 Жоро
11:49 29.10.2022
47 Ха ха
11:49 29.10.2022
48 Този коментар е премахнат от модератор.
49 Оня с дрона
До коментар #2 от "оня с коня":
Руското ПВО е цел номер едно за ВСУ.11:58 29.10.2022
50 оня с коня
Коментиран от #88
12:01 29.10.2022
51 де5
Коментиран от #67, #86, #95
12:02 29.10.2022
52 Този коментар е премахнат от модератор.
53 Ха-ха-ха🚾🇷🇺🚾🇷🇺🚾🇷🇺🚾
12:03 29.10.2022
54 Този коментар е премахнат от модератор.
55 Бай Руслан
До коментар #6 от "МирО":
Е, няма да бъде никога повече!12:05 29.10.2022
56 Този коментар е премахнат от модератор.
57 Уве Зелер
12:14 29.10.2022
58 Некой си
До коментар #44 от "Стината":
Нещода кажеш искаш май..Коментиран от #62
12:17 29.10.2022
59 Този коментар е премахнат от модератор.
60 Опааа
До коментар #1 от "И така":
Не си оригинален! Мачкааааааай Вова!Коментиран от #64
12:24 29.10.2022
61 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
12:29 29.10.2022
62 Историк
До коментар #58 от "Некой си":
Правилно е отбелязано във видеото, че ограбване на музеи в окупирани територии са правили нацистите. Не е изненада, че рашистите правят същото.Коментиран от #77
12:30 29.10.2022
63 Този коментар е премахнат от модератор.
64 Некой си
До коментар #60 от "Опааа":
А такаааа ...ша мачка той Вовата , таралежа ша мачка. Шот за друго не става..12:31 29.10.2022
65 Къде е крайцера Москва
Атаката е била с подводни дронове и се говори ,че Русия е претърпяла големи загуби.
А въздушните са били само за отвличане на вниманието.
Чакаме потвърждения и уточнения
12:34 29.10.2022
66 Бесен- _Язовец
12:34 29.10.2022
67 редник
До коментар #51 от "де5":
"Сега Америка не праща на червената армия по 25 000 танка на месец... "Ц-ц-ц - само 25 000 на месец?!
Дали не са били 25 000 на ден?... ;)
12:35 29.10.2022
68 Този коментар е премахнат от модератор.
69 Този коментар е премахнат от модератор.
70 Аха
12:45 29.10.2022
71 Ей китайски телефон бе
12:46 29.10.2022
72 Този коментар е премахнат от модератор.
73 Сатана Z
🇺🇦 Според очевидци тази сутрин близо до залива Омега в Севастопол е бил унищожен полупотопяем дрон. Вероятно подобно на това, което беше открито през септември край брега на Soldiers Beach.
А в ранните часове на 28 октомври корабите на Черноморския флот три пъти и два пъти системите за противовъздушна отбрана на бреговата отбрана отблъснаха няколко атаки на украински БПЛА край бреговете на Крим.
Американският стратегически БЛА RQ-4B от авиобазата Сигонела в Сицилия коригира действията на безпилотни самолети от района южно от Кримския полуостров. Сега ситуацията е стабилна и RQ-4B се е заврърнал в основната си база.
Z
12:51 29.10.2022
74 гошо
Коментиран от #75, #78
12:58 29.10.2022
75 ......
До коментар #74 от "гошо":
Еми, айде нека да е айрлия, и по-често :))))12:59 29.10.2022
76 Ахмед прасето
13:04 29.10.2022
77 Този коментар е премахнат от модератор.
78 Ха хо
До коментар #74 от "гошо":
Хайде без фантазии! Така се потапят кораби от дронове!Коментиран от #81, #99
13:11 29.10.2022
79 Този коментар е премахнат от модератор.
80 Моряка
Коментиран от #82
13:12 29.10.2022
81 Лъки СТРАЙК
До коментар #78 от "Ха хо":
Вярно е, че не му е точна инфромацията. Някой пак е пушил. :)))))13:13 29.10.2022
82 Любопитен
До коментар #80 от "Моряка":
"особенно след снощните закачки с корабите на ЧФ," Какво за тях. Руския Генщаб каза, че няма нищо ... :))))13:14 29.10.2022
83 Този коментар е премахнат от модератор.
84 .....
До коментар #83 от "Трол":
"и осколки от руското ПВО на кораба Адмирал Макаров." Ехаааааа :))) А аз знам, че е от това, че някой е пушил на борда :))))13:20 29.10.2022
85 Къде е крайцера Москва
Това се казва в телеграмата на заместник-министъра на вътрешните работи Антон Геращенко.
Геращенко пише, че според непотвърдени данни сред повредените кораби е и носителят на крилати ракети „Калибър“ „Адмирал Макаров“.
13:25 29.10.2022
86 ЧИЧО СТАМАТ ШУМОВ
До коментар #51 от "де5":
ОТКЪДЕ ГИ ИЗМЪДРИ 25000 ТАНАКА НА МЕСЕЦ.МАЙ СИ ПУШИЛ НЕЩО.13:27 29.10.2022
87 Ф15
До коментар #4 от "Опааа":
На какво се радваш,фрегатата "Адмирал Макаров"е повредена,което значи ударена:)),официалната версия е че имало учение,такакво викаш отблъснали руснаците?Коментиран от #93
13:28 29.10.2022
88 Ф16
До коментар #50 от "оня с коня":
По скоро са американски дронове,все тая флагманският кораб на рашките гори,Слава на Украйна13:30 29.10.2022
89 В резултат на отблъскването
Коментиран от #90
13:34 29.10.2022
90 Този коментар е премахнат от модератор.
91 Хи их хи
13:42 29.10.2022
92 Този коментар е премахнат от модератор.
93 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #87 от "Ф15":
Атаката е замислена от изкуственият интелект и е проведена от въздушни и подводни апарати.руското пво е проспало ситуацията.кога се е усетило .......било е след като са гръмнали корабче...русофили ,не виждате ли,че изкуственият интелект се гаври с руснаците???Ако поиска може да натръшка вси руски войници начело с лудия!ЕЕЕ,сега поне кажете ,БРАВО,на изпълнението !13:46 29.10.2022
94 Този коментар е премахнат от модератор.
95 случаен
До коментар #51 от "де5":
докат го има света който познаваме,дотогава ще има рф13:58 29.10.2022
96 Този коментар е премахнат от модератор.
97 Този коментар е премахнат от модератор.
98 Истината
До коментар #15 от "Мишел":
Накрая да не стане като новината за крайцера Москва?14:13 29.10.2022
99 Жоро
До коментар #78 от "Ха хо":
Щом от цигара Москва потъна що да не може от дрон???14:13 29.10.2022
100 Рошко
14:13 29.10.2022
101 Този коментар е премахнат от модератор.
102 тенекеджия
14:19 29.10.2022
103 Никой
14:28 29.10.2022
104 Този коментар е премахнат от модератор.
105 Този коментар е премахнат от модератор.
106 Омбре авто
фрегатата Асмирал Макаров и един голям десантен кораб.
Потвърдено със снимки от журналиста Ципленко
Коментиран от #108
15:02 29.10.2022
107 Лъже като дърт римлянин
И ударени 4 кораба на окупаторите в Севастопол.
15:03 29.10.2022
108 хихихихихи
До коментар #106 от "Омбре авто":
Снимките и видеото на Ципленко са от 10 км. и освен пушек нищо се невиди!15:21 29.10.2022
109 Този коментар е премахнат от модератор.
110 Този коментар е премахнат от модератор.
111 Този коментар е премахнат от модератор.
112 стоян георгиев
До коментар #109 от "Моряка":
Морски еи затова нямаме ни флот ни армия,щото масовката експерти бяхте такива.чел съм книгата на генерал Семерджиев дето ви беше капи де тури капи ,оня дето горя досиетата а наркомана дето ми е правнук изби децата в центъра на софия.та въпросния шеф на генералния щаб бе толкова неадекватен колкото си и ти.затова сега и руската и българската армии са бъкани с експерти като шоигу или кадиров.тва бе и нивото тогава добре че не воювахме.паралела на вас и офицерите от старата българска армия е като на умрял и жив.тоя дето ми пише е обратен ,но на вас тва ви пречи само в определени моменти нали морски.Коментиран от #123
15:53 29.10.2022
113 ....
До коментар #111 от "Моряка,продължение.":
Само че тоя, дето уж се "бъзикате" с него явно разполага с вярната информация, независимо откъде я взема, а вие, умните и красивите, освен за тролействане, за нищо друго не чините. Отделно как сте се навели на руските фашисти, това е по-голям въпрос. Сега, към темата, руските терористи нали излъгаха, че нямало засегнати обекти и атаката била "отблъсната"? Защо говорите за горящи кораби и депа?16:00 29.10.2022
114 Мишел
Атаката е подготвена и проведена с участието на английски военни от морските специални части
Коментиран от #115
16:17 29.10.2022
115 ....
До коментар #114 от "Мишел":
Не знаех, че руския генерален щаб има бюлетин тук. Значи Мишел се казва .16:21 29.10.2022
116 Наблюдател
16:23 29.10.2022
117 иво
17:07 29.10.2022
118 ......
Коментиран от #120
17:10 29.10.2022
119 Този коментар е премахнат от модератор.
120 стоян георгиев
До коментар #118 от "......":
Тук са сега организират спама.първо се отрича компетентно,после те обявяват за джендър после се спотайват за нови инструкции и накрая обиди и фантасмагории.тва им е реда и действията.17:42 29.10.2022
121 Този коментар е премахнат от модератор.
122 Гаварит Москва
07:38 30.10.2022
123 Моряка
До коментар #112 от "стоян георгиев":
Стоянчо,винаги съм те уважавал заради големия хъс и неуморимост,с които громиш врага,макар ,че нямаш подготоАма как да ти отговоря,когато мисълта ти върви на зиг заг,крачка напред,две назад.А армията,заедно с половината флот и 90% от авиацията ни беше саморазгромена от самите седесарски правителства,като условие за влизане в НАТО.За да се настанят американците у нас под предлог,те да ни пазят,защото нямаме армия.И разгърнаха над 1500 НПО-та,да ни промиват мозъците вече три десетилетия.На нас старата генерация,не упяха,но на вас младите,сам прецени.00:11 31.10.2022