26 Юли, 2013 19:11 7 664 4

Извергът от Охайо се споразумя със съда за доживотна присъда

  • охайо-
  • ариел кастро-
  • изнасилвач-
  • присъда-
  • дело
Извергът от Охайо се споразумя със съда за доживотна присъда - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Мъжът от Охайо, обвинен за периодичното изнасилване и държане в плен на три жени в дома си в период от 10 години, е сключил сделка със съда, която предвижда за него доживотен затвор без право на помилване, съобщава Би Би Си.

53-годишният Ариел Кастро беше арестуван през май тази година, след като една от жертвите му успя да избяга от плена си.

Той е отвлякъл 23-годишната Джина ДеЖезус, 27-годишната Аманда Бери и 32-годишната Мишел Найт в периода между 2002 и 2004 г. 

Кастро беше обвинен във физическия тормоз над жертвите си, като според съда когато някоя от тях забременявала, той я е подлагал на непрестанни побои и глад, докато не пометне.

В съдебната зала съдия Майкъл Руско нееднократно предупреди обвиняемия, че ако приеме споразумението той никога повече няма да бъде пуснат на свобода. В крайна сметка бившият
шофьор на училищен автобус показа, че разбира условията по споразумението и прие присъдата си.

В условията по сделката, Кастро ще бъде наказан с допълнителна присъда от 1000 години затвор и конфискация на цялото му имущество. Той също ще бъде класифициран като сексуален насилник. Споразумението ще предпази насилника от допълнителни наказания и най-вече от смъртна присъда.

Съдията вече заяви, че планира да разруши къщата където са били държани пострадалите жени.

В съдебната зала Ариеол Кастро заяви, че е бил малтретиран като дете и потвърди, че пристрастяването му към порнографията и сексуалните му проблеми са се отразили на разсъдъка му.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Dr. Dick

    2 0 Отговор
    Ако беше тук щяха да му дадат от 3-5 години и да го пуснат...

    Коментиран от #2, #3

  • 2 Даниел Петров

    2 0 Отговор

    До коментар #1 от "Dr. Dick":

    прав си..
  • 3 Иван Господинов

    2 0 Отговор

    До коментар #1 от "Dr. Dick":

    Щяха да му напишат някакво психическо заболяване и щяха да го пуснат директно.
  • 4 Svetlin Aleksiev

    2 0 Отговор
    rastrel za takiva bushmeni