Украинската държавна енергийна компания (ЕКУ) съобщи днес, че е провела първото пробно закупуване на електроенергия от Румъния, предаде Ройтерс. Внесен е малък обем електроенергия, с мощност от 1 мегават, който не е използван за стопански цели.
Украйна е изправена пред остър недостиг на електроенергия, откакто Русия започна през октомври да атакува енергийната инфраструктура на страната с масирани ракетни удари. Това доведе до спиране на тока в много райони.
"Вносът на електроенергия може да се превърне в допълнително средство за стабилизиране на енергийната система на Украйна", се казва в съобщение, публикувано на сайта на украинската държавна енергийна компания.
Украинският държавен мрежов оператор "Укренерго" спечели на търг, проведен на 24 ноември, правото да внася електрическа енергия в Украйна, припомня ТАСС.
По-рано Украинската държавна енергийна компания съобщи, че два пъти е осъществила пробно закупуване на електроенергия от Словакия.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ъъъ
(Това заявиха от украинския енергиен холдинг ДТЕК)
------
Помня преди време как американците бяха много щастливи,
когато оставиха Сърбия без ток и мостове.
(Казваха, че е в името на демокрацията.)
19:27 28.11.2022
2 Котка ученият
19:27 28.11.2022
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Верно ли
19:29 28.11.2022
5 НАТО
19:29 28.11.2022
6 Хихихи..
19:31 28.11.2022
7 ДрБр
19:31 28.11.2022
8 горски
19:32 28.11.2022
9 Проктолог
Коментиран от #11, #13, #26
19:34 28.11.2022
10 Атина Палада
Коментиран от #20
19:40 28.11.2022
11 Сфинктер
До коментар #9 от "Проктолог":
Как е хастара?Коментиран от #12, #14
19:41 28.11.2022
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 то без
До коментар #9 от "Проктолог":
ток ще остане и половин Европа като почнем и ток да им пращаме. Ние сме в първите от списъка, а сега пак се радвай, че в Украйна ще имат ток, а ние ще сме на режим заради тяхКоментиран от #16
19:52 28.11.2022
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 Турчин
19:53 28.11.2022
16 Проктолог
До коментар #13 от "то без":
Нормалните хора никога не виждаме нещата като руските слуги. Има си причини за това.Коментиран от #21
19:54 28.11.2022
17 ЕС е на клечки..
19:58 28.11.2022
18 ако има някой да не е разбрал
Коментиран от #25, #31
20:00 28.11.2022
19 Стамат
20:02 28.11.2022
20 Гешо
До коментар #10 от "Атина Палада":
Пак ние от ЕС ще плащаме.Те и у Факултето така обичат, ама започнаха да си плащат, а тези и нямат намерения.20:05 28.11.2022
21 Недейте така
До коментар #16 от "Проктолог":
Другарю проктолог....Не всички, които не сме си завряли главите в ан.....а на Сорос за да видим каквото ти виждаш, сме руски слугиКоментиран от #24
20:05 28.11.2022
22 ХА ХА ХА
КАК ТЪЙ ЩЕ КОПУВАТ ТОК ОТ КОМШИИТЕ ????? ТЕ СА СВИКНАЛИ ВИНАГИ ВСИЧКО ДА ИМ ПОДАРЯВАТ ?
20:13 28.11.2022
23 Ех ех ех
20:17 28.11.2022
24 Проктолог
До коментар #21 от "Недейте така":
Я кажи, Путин фашистки диктатор ли е? :)))20:26 28.11.2022
25 един
До коментар #18 от "ако има някой да не е разбрал":
Ще продължим да викаме Слава на Украйна,която пролива кръв за нас и за цяла Източна Европа!Коментиран от #29
20:26 28.11.2022
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 аз питам друго
Коментиран от #30
20:47 28.11.2022
28 Случаен
21:35 28.11.2022
29 Аз ама
До коментар #25 от "един":
Не искам Украйна да пролива кръв за мен. За Европа не мога да отговарям, но изрично отказвам да се пролива Украинска кръв за мен, отказвам това дори го забранява и не желая повече да чувам за подобна саможертва от Украинска страна.21:40 28.11.2022
30 На Западняците
До коментар #27 от "аз питам друго":
не им е изгодна цялата работа, не би имало възможност да си правят соларни паркове, горят Европейските боклуци в България и т.н. Едно е ясно, който се е хванал със Запада, хаир не е видял.21:41 28.11.2022
31 Не бе "СЛАВА КОКАИНА" беше
До коментар #18 от "ако има някой да не е разбрал":
В двореца на Зеленски има ток и топлина, по къс ръкав излиза вожда да посреща гостите от НАТО, а народа му в центрове за несломимост да си зареждат телефоните, че да не пропуснат колко пари и оръжие е поискал21:48 28.11.2022