Седем балтийски и скандинавски външни министри посетиха Киев, за да изразят подкрепата си за Украйна на фона на режима на тока там, предизвикан от руските удари по енергийната инфраструктура, предаде Ройтерс.
Визитата на първите дипломати на Естония, Финландия, Исландия, Литва, Латвия, Норвегия и Швеция предшества започващата утре в Букурещ двудневна среща на външните министри от НАТО.

"Най-яркото послание от това посещение е следното: Украйна трябва да спечели тази война и затова западната подкрепа трябва да бъде по-голяма; да включва повече тежко въоръжение без никакви политически уговорки, да включва и ракети с голям обсег", каза в интервю за Ройтерс естонският първи дипломат Урмас Рейнсалу.
Той призова за затягане на санкциите срещу Русия, за още по-голямо засилване на международната изолация на Москва и създаване на "международен трибунал за престъпленията на руската агресия".
Миналата сряда Русия подложи украинската енергийна инфраструктура на поредния си ракетен обстрел, което остави без електричество голяма част от Украйна.
Литовският външен министър Габриелюс Ландсбергис каза следното: "В Киев сме от пълна солидарност с Украйна. Независимо от дъжда от руски бомби и варварската жестокост Украйна ще победи!"
Украинският министър-председател Денис Шмигал написа в Туитър, че министрите са обсъдили "затягането на санкциите, възстановяването на енергийната инфраструктура и финансовата подкрепа". По думите му те са призовали и за подкрепа за "евроатлантическите стремежи на Украйна".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Е те сега вече
20:12 28.11.2022
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Народна песен..
20:16 28.11.2022
5 Иван
20:21 28.11.2022
6 БАУ БАУ
20:23 28.11.2022
7 Иван
20:24 28.11.2022
8 БгТопИдиот
Или ще правят 40 ??
Евролиберарасркибиоотпадъци....
20:27 28.11.2022
9 Историк
Коментиран от #12
20:30 28.11.2022
10 Отишли са там
Руснаците са подали сигнал за газова атака.
20:33 28.11.2022
11 Цензура
Международна изолация на Русия няма и няма да има !!! 80% от света има нормални отношения с нея, още седем държави напират да влязат в БРИКС !!!
20:37 28.11.2022
12 Хихихи..
До коментар #9 от "Историк":
Събарят паметници и вдигат прайдове на тяхно място,ихууу...Коментиран от #15
20:39 28.11.2022
13 Боби
20:41 28.11.2022
14 МИРИЗЛИВАТА КРАВА
20:42 28.11.2022
15 Историк
До коментар #12 от "Хихихи..":
Най-големия прайд е всяка година на 9 май на Розовия площад.Коментиран от #16
20:47 28.11.2022
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Разглезено богаташче от БСП
21:30 28.11.2022
18 Орел
22:22 28.11.2022