Украинският външен министър Дмитро Кулеба призова всички страни от ЕС да подкрепят идеята за създаване на специален трибунал, в който в бъдеще да бъде съдено политическото и военното ръководство на Русия, цитира думите му Руската служба на Би Би Си.
"Единственото нещо, което провокира Путин към варварска агресия в сърцето на Европа, беше чувството му за пълна безнаказаност. Той го чувстваше дълги години и беше убеден, че ще му се размине. Единственият начин това да спре веднъж завинаги е да се създаде Специален трибунал за агресията срещу Украйна. Той ще може да изправи висшето политическо и военно ръководство на Русия пред правосъдието", каза Кулеба чрез видеовръзка на среща на външните министри на ЕС в понеделник, цитиран от пресслужбата на украинското външно министерство .
Идеята за създаване на Специален трибунал за руска агресия беше предложена за първи път от британците, на правителствено ниво беше подкрепена, освен Украйна, от Франция, Нидерландия и балтийските страни, както и от Европейския парламент, парламентарните асамблеи на общоевропейските организации и ръководството на централните органи на ЕС.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ФЕЙК
Коментиран от #4, #27, #35
18:53 12.12.2022
2 И на столчето ще седне
Коментиран от #7
18:53 12.12.2022
3 Замръзнал украинец
Коментиран от #6
18:54 12.12.2022
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Боби
18:54 12.12.2022
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Руската Мечка
До коментар #2 от "И на столчето ще седне":
се оказа плюшен@Коментиран от #38
18:55 12.12.2022
8 гост
Коментиран от #14, #67
18:55 12.12.2022
9 Дългият
Коментиран от #15, #33
18:56 12.12.2022
10 Някой
18:56 12.12.2022
11 Иван Грозни
18:56 12.12.2022
12 ПутиНка дашната
До коментар #4 от "ПутиииииииииН":
Така я знаят в сибир18:56 12.12.2022
13 Хххх
Коментиран от #17
18:57 12.12.2022
14 Гочо
До коментар #8 от "гост":
Хайде сметни до сега колко милиарда е коствала Войната на Русия.....18:57 12.12.2022
15 Някой
До коментар #9 от "Дългият":
С какво Клинтън е по-различен от Хитлер? А Джордж Буш? И Старши и Младши? А Обама?Всички разрушиха поне по една държава.
Коментиран от #21
18:57 12.12.2022
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Гост
До коментар #13 от "Хххх":
Бъди по конкретен за да знам как да те лайквам....18:58 12.12.2022
18 Змия
18:58 12.12.2022
19 ОМИР
18:59 12.12.2022
20 КYЕБАТА
19:00 12.12.2022
21 Дългият
До коментар #15 от "Някой":
Нещо да Присвоиха... като територия...и какво разрушиха,че се опитват Тоталитаризма да изчезне...да може всеки да говори свободно...Ти как мислиш в Расия дали можеш да говориш свободно...Попитай Немцов...Политковская...Навални...Коментиран от #22, #26, #48
19:01 12.12.2022
22 Някой
До коментар #21 от "Дългият":
Пишеш просто заучени фрази.Щом не ти е ясно, няма да съм аз този, който ще ти обяснява. Просто няма да разбереш. А не е трудно.
Коментиран от #45
19:03 12.12.2022
23 без коментар
19:05 12.12.2022
24 Събеседник
19:06 12.12.2022
25 Ветеран от Протеста
..И се изнизаха Безнаказано оставяли Мизерия,Нищета,Ограбени и фалирали финансови системи и Икономики....Гнусни Комунистически Престъпници!!!
Коментиран от #59
19:06 12.12.2022
26 Ха ха ха ха ха
До коментар #21 от "Дългият":
Американците не анексират да издържат, те само точат ресурсите. Където са минали...само разруха са оставили! А Русия е оставила държава.Когато Русия нахлува в Османската Империя и припознава държава България, тогава никой по света не ни е признавал за държава. Само Русия.
Коментиран от #40
19:14 12.12.2022
27 Констатирал
До коментар #1 от "ФЕЙК":
Е ти произнесе думата мама на 45.19:17 12.12.2022
28 Ха ха ха ха ха
19:17 12.12.2022
29 1302
19:20 12.12.2022
30 !!!?
19:20 12.12.2022
31 И кой ще съди Русия
19:22 12.12.2022
32 костас
19:23 12.12.2022
33 Красный медведь
До коментар #9 от "Дългият":
Путлер не струва и едно песо19:25 12.12.2022
34 О-краiнец
19:26 12.12.2022
35 Гарабет
До коментар #1 от "ФЕЙК":
Нееее…., казали са: а за бас кога /трибунал/???19:28 12.12.2022
36 Сузана
19:29 12.12.2022
37 Настрадамус
19:29 12.12.2022
38 Още нищо не сте видели
До коментар #7 от "Руската Мечка":
Мечката ще я видим в скоро време и у нас!Гответе цветята,хлаб и сол все ще се намери!!!Коментиран от #41, #42
19:30 12.12.2022
39 мишо
19:30 12.12.2022
40 Дългият
До коментар #26 от "Ха ха ха ха ха":
Може и да точат,...но си плащат...а Русия анексира безплатно...Помисли нормално...Русия заради черните ни очи дойде за да ни освобождава...Голям късмет е че не ни е анексирала...големи късметлии сме...Искала е да има позиции на Босфора ...Коментиран от #54
19:32 12.12.2022
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 така ли бе
19:33 12.12.2022
44 Анонимен
19:34 12.12.2022
45 Този коментар е премахнат от модератор.
46 отшелника
19:41 12.12.2022
47 Един
19:42 12.12.2022
48 Хахаха
До коментар #21 от "Дългият":
Не е за вярване. Че има хора, като теб, живеещи и разсъждаващи само в една плоскост. Знаете малко , и толкова, колкото знаете решавате да примерете на Русия. Само в едни определени рамки. Нито крачка вляво, нито в дясно....За повече акъл не стига, нали?19:43 12.12.2022
49 Мим
19:44 12.12.2022
50 С червените
Коментиран от #57
19:44 12.12.2022
51 ДОСТ
19:51 12.12.2022
52 Грозно изчадие
19:51 12.12.2022
53 Българин
19:51 12.12.2022
54 Ха ха ха ха ха
До коментар #40 от "Дългият":
Запомни едно:американците не плащат.Ако... примерно сега Дъндито, което ни източва златото и на един тон злато...плаща на България по 0,75%. Това е концесия-да! Но и в Африка няма такава концесия, където да е такъв процента! Сащ плащат по подобен начин. Примерно САЩ купуваха някога петрол от Венецуела за 7(седем)долара на барел, преди да национализира нефтените компании Президента им.. При световни цени от 80 долара за барел, САЩ плащаха 7 долара! Ти на това казваш плащане? Аз на това му казвам кражба, източване на ресурсите. И това източване започва най напред със съветване на властта в дадената държава... ако няма пробив със съветва нето, се отива на следващия плян- "Пустинна буря".!!! Преврат в най добрия случай, назначаване на марионетки, чрез които са източват ресурсите. Както някога Англия са източвали Индия..
19:52 12.12.2022
55 Кулебоооо
19:53 12.12.2022
56 Ноев ковчег
19:53 12.12.2022
57 Подаръци
До коментар #50 от "С червените":
Ще има за всички от сърце!19:56 12.12.2022
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 Този коментар е премахнат от модератор.
60 Емил
Аман от еднодневни!
20:01 12.12.2022
61 Този коментар е премахнат от модератор.
62 Кулеба.... , кой са тея най после кажете
20:05 12.12.2022
63 Този коментар е премахнат от модератор.
64 няма лошо
20:10 12.12.2022
65 Моля,нека сме справедливи
20:11 12.12.2022
66 Вирус
20:16 12.12.2022
67 Вирус
До коментар #8 от "гост":
Хаха и русия някак си ги размазва20:17 12.12.2022
68 Наполеон
20:23 12.12.2022
69 Този коментар е премахнат от модератор.
70 тоя
21:31 12.12.2022