Тема: Украйна

12 Декември, 2022 18:49 1 629 70

Кулеба призова ЕС да създаде специален трибунал за Русия

  • дмитро кулеба-
  • трибунал за русия-
  • съд за путин

Украинският външен министър Дмитро Кулеба призова всички страни от ЕС да подкрепят идеята за създаване на специален трибунал, в който в бъдеще да бъде съдено политическото и военното ръководство на Русия

Кулеба призова ЕС да създаде специален трибунал за Русия - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Украинският външен министър Дмитро Кулеба призова всички страни от ЕС да подкрепят идеята за създаване на специален трибунал, в който в бъдеще да бъде съдено политическото и военното ръководство на Русия, цитира думите му Руската служба на Би Би Си.

"Единственото нещо, което провокира Путин към варварска агресия в сърцето на Европа, беше чувството му за пълна безнаказаност. Той го чувстваше дълги години и беше убеден, че ще му се размине. Единственият начин това да спре веднъж завинаги е да се създаде Специален трибунал за агресията срещу Украйна. Той ще може да изправи висшето политическо и военно ръководство на Русия пред правосъдието", каза Кулеба чрез видеовръзка на среща на външните министри на ЕС в понеделник, цитиран от пресслужбата на украинското външно министерство .

Идеята за създаване на Специален трибунал за руска агресия беше предложена за първи път от британците, на правителствено ниво беше подкрепена, освен Украйна, от Франция, Нидерландия и балтийските страни, както и от Европейския парламент, парламентарните асамблеи на общоевропейските организации и ръководството на централните органи на ЕС.


Поставете оценка:
Оценка 2.2 от 32 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 ФЕЙК

    66 5 Отговор
    Като им гледам физиономийките на този и на зеления - ВУНДЕРКИНДИ/деца - чудо/ Идвамата на 20 години са проговорили и казали думата МАМА!

    Коментиран от #4, #27, #35

  • 2 И на столчето ще седне

    8 46 Отговор
    ПууууууттттттттИ Н

    Коментиран от #7

  • 3 Замръзнал украинец

    68 4 Отговор
    ЕС няма само с вас да се занимава!!! Нали ви хвърлят сега 18 милиарди, нагли укри!!!

    Коментиран от #6

  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 Боби

    64 5 Отговор
    Предполагам този идиот Кулеба ще приключи политическата си кариера в едно с жизненият си път на някое бесило.
  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 Руската Мечка

    3 43 Отговор

    До коментар #2 от "И на столчето ще седне":

    се оказа плюшен@

    Коментиран от #38

  • 8 гост

    56 2 Отговор
    До сега У-крайна е получила само като военна помощ 40 милиарда долара. Това е военния бюджет на ядрената сила ФРАНЦИЯ!

    Коментиран от #14, #67

  • 9 Дългият

    5 69 Отговор
    Създаването на Трибунал е задължително...с какво Хитлер е по различен от Путлер....

    Коментиран от #15, #33

  • 10 Някой

    53 4 Отговор
    Нямам съмнение, че ЕС ще го направят. Поредно самопристрелване. Но от тъпи бройлери - толкова
  • 11 Иван Грозни

    44 3 Отговор
    Радвайте се, че така добре се отнасят с вас. Неструвате бе, Кулеба.
  • 12 ПутиНка дашната

    3 26 Отговор

    До коментар #4 от "ПутиииииииииН":

    Така я знаят в сибир
  • 13 Хххх

    48 5 Отговор
    Фашистки изчадия ,ревете за международен трибунал ,имало и ще има трибунал срещу чумата фашизъм!

    Коментиран от #17

  • 14 Гочо

    8 5 Отговор

    До коментар #8 от "гост":

    Хайде сметни до сега колко милиарда е коствала Войната на Русия.....
  • 15 Някой

    52 3 Отговор

    До коментар #9 от "Дългият":

    С какво Клинтън е по-различен от Хитлер? А Джордж Буш? И Старши и Младши? А Обама?
    Всички разрушиха поне по една държава.

    Коментиран от #21

  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 Гост

    5 3 Отговор

    До коментар #13 от "Хххх":

    Бъди по конкретен за да знам как да те лайквам....
  • 18 Змия

    40 2 Отговор
    да ги обединят трибуналите в един за украйна за либия за ирак за сърбия са сирия за колониализма за избиването на индианците за бушмените за колонизацията на индия ,египет войната във виетнам и още много
  • 19 ОМИР

    38 2 Отговор
    призови за трибунал на тия които разруха ЛИБИЯ С ИЗМАМА ръсиха ОРАНЖЕВ АГЕНТ НАД ДЕЦА И СТАРЦИ САБОТИРАХА КУБИНСКОТО ПРАВИТЕЛСТВО КОИТО ИЗБЯГАХА ОТ АФГАНИСТАН И ОСТАВИХА РАЗРУХА ХВЪРЛИХА ЯДРЕНИ БОМБИ НАД ДЕЦА И МИРНИ ГРАЖДАНИ КОЛИБО СРУТЕНА
  • 20 КYЕБАТА

    35 5 Отговор
    КулебоАмебо, а за теб и зеления джyджак няма ли да има трибунал?
  • 21 Дългият

    1 38 Отговор

    До коментар #15 от "Някой":

    Нещо да Присвоиха... като територия...и какво разрушиха,че се опитват Тоталитаризма да изчезне...да може всеки да говори свободно...Ти как мислиш в Расия дали можеш да говориш свободно...Попитай Немцов...Политковская...Навални...

    Коментиран от #22, #26, #48

  • 22 Някой

    21 2 Отговор

    До коментар #21 от "Дългият":

    Пишеш просто заучени фрази.
    Щом не ти е ясно, няма да съм аз този, който ще ти обяснява. Просто няма да разбереш. А не е трудно.

    Коментиран от #45

  • 23 без коментар

    27 2 Отговор
    Никой не го интересува Украйна важното е да се изперат парите от оръжиата и да се раздели комисионната ,война до последния украинец
  • 24 Събеседник

    27 3 Отговор
    Айде стига ни заливахте с заглавия какво е казал някакъв си Укро .Тази територия приключи,конец.
  • 25 Ветеран от Протеста

    3 27 Отговор
    А Трибунал за половин вековната руска Окупация на държавите от Европа и Азия след ВСВ кога????Кога бе....Половин век оравихаКомунизъм,Развит Социализъм,Недоразвит Феодализъм - унищожиха СОБСТВЕНОСТТА на милиони невинни хора....Убиха милиони невинни хора.....Половин век е това.
    ..И се изнизаха Безнаказано оставяли Мизерия,Нищета,Ограбени и фалирали финансови системи и Икономики....Гнусни Комунистически Престъпници!!!

    Коментиран от #59

  • 26 Ха ха ха ха ха

    24 3 Отговор

    До коментар #21 от "Дългият":

    Американците не анексират да издържат, те само точат ресурсите. Където са минали...само разруха са оставили! А Русия е оставила държава.
    Когато Русия нахлува в Османската Империя и припознава държава България, тогава никой по света не ни е признавал за държава. Само Русия.

    Коментиран от #40

  • 27 Констатирал

    2 6 Отговор

    До коментар #1 от "ФЕЙК":

    Е ти произнесе думата мама на 45.
  • 28 Ха ха ха ха ха

    17 2 Отговор
    Този Кулеба като му видя физиономията и ме напушва на смях.. Прилича на Борел, на Шолц, на оня Мишел ли беше... Всичките са с едни и същи физиономии и излъчване...
  • 29 1302

    13 3 Отговор
    Трибунала го прави победителят във военния конфликт.
  • 30 !!!?

    4 7 Отговор
    Развръзката наближава !!!?

  • 31 И кой ще съди Русия

    19 2 Отговор
    те тия,които искат да я съдят,воюват с нея!Ще видим,кой кого ще съди!Поживьом увидим!
  • 32 костас

    21 2 Отговор
    Здравейте, ами да, трибунал за всеки който дръзне да противоречи на великите украинци. Трибунал за всички освен за украинците, македонците и великите майстори на вселенската ложа англосаксонците, защото те са млякото и водата, слънцето и въздуха на тая планета. Защото от тях тръгва всичко,защото те са алфата и омегата на света. Всичко друго е кал и който не се вслушва в техните супер демократични съвети трябва да бъде трибунализиран. Украинският и македонският опит са заразителни, по техният път вървят косово. Да живей ,да живей слава на първородителите на света - укри, маки и коси.
  • 33 Красный медведь

    2 17 Отговор

    До коментар #9 от "Дългият":

    Путлер не струва и едно песо
  • 34 О-краiнец

    19 2 Отговор
    Малкият очилат фашист пак се обяснява, но резултат никакъв!
  • 35 Гарабет

    3 1 Отговор

    До коментар #1 от "ФЕЙК":

    Нееее…., казали са: а за бас кога /трибунал/???
  • 36 Сузана

    2 1 Отговор
    Късмета е до време товарищ.ПОНЯЛ ???
  • 37 Настрадамус

    7 3 Отговор
    Този тъпак като Милошевич ще лежи в Матроска тишина в Москва
  • 38 Още нищо не сте видели

    16 3 Отговор

    До коментар #7 от "Руската Мечка":

    Мечката ще я видим в скоро време и у нас!Гответе цветята,хлаб и сол все ще се намери!!!

    Коментиран от #41, #42

  • 39 мишо

    10 1 Отговор
    Ако има трибунал, ръката ми може да се удължи чак зад океана, тогава яка да ти е душата.
  • 40 Дългият

    4 10 Отговор

    До коментар #26 от "Ха ха ха ха ха":

    Може и да точат,...но си плащат...а Русия анексира безплатно...Помисли нормално...Русия заради черните ни очи дойде за да ни освобождава...Голям късмет е че не ни е анексирала...големи късметлии сме...Искала е да има позиции на Босфора ...

    Коментиран от #54

  • 41 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 42 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 43 така ли бе

    9 1 Отговор
    Курнедоебен ?!Май си доволен от мерака....
  • 44 Анонимен

    14 2 Отговор
    Призовавам ЕС да се погрижи за собствените си граждани! Стига ядене и пиене на аванта за нахалниците !
  • 45 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 46 отшелника

    12 1 Отговор
    просят си ядерно унищожение ,не знам Русия до кога ще има търпение ,но един ден ще я доведат до ярост и западна европа ще се превърне в пустиня !!!!!!!!!!!!!!
  • 47 Един

    9 1 Отговор
    Бой по укрофашистите. Това не са хора.
  • 48 Хахаха

    6 0 Отговор

    До коментар #21 от "Дългият":

    Не е за вярване. Че има хора, като теб, живеещи и разсъждаващи само в една плоскост. Знаете малко , и толкова, колкото знаете решавате да примерете на Русия. Само в едни определени рамки. Нито крачка вляво, нито в дясно....За повече акъл не стига, нали?
  • 49 Мим

    13 1 Отговор
    А за вас и зеления нямали да има трибунал,след като избихте 15 000 хил мирни жители в Донбас преди операцията,която е причина да започне...
  • 50 С червените

    4 0 Отговор
    Ботушки потропва Дядо Мраз...

    Коментиран от #57

  • 51 ДОСТ

    7 0 Отговор
    НЕ ЗА РУСИЯ. ЗА ЗЕЛЕНСКИ И ЗА КОМПАНИЯТА МУ ТРЯБВА ДА ИМА ТРИБУНАЛ. СЪЩО ТАКА ЗА МЕРКЕЛ И МАКРОН. ЗА КРАВАРИТЕ СЪЩО. НАТО, ЕС. АНГЛИЯ. ТЕ НЕ МОГАТ ДА ПЛАТЯТ ГРЕХОВЕТЕ СИ. ДАНО ГНИЯТ В ДЪНОТО НА АДА.
  • 52 Грозно изчадие

    9 0 Отговор
    Военен трибунал за Украйна и украинците убийци, отвратителна костенурко.
  • 53 Българин

    6 0 Отговор
    Нагли украинци, искат само с тях да се занимаваме.
  • 54 Ха ха ха ха ха

    10 0 Отговор

    До коментар #40 от "Дългият":

    Запомни едно:американците не плащат.
    Ако... примерно сега Дъндито, което ни източва златото и на един тон злато...плаща на България по 0,75%. Това е концесия-да! Но и в Африка няма такава концесия, където да е такъв процента! Сащ плащат по подобен начин. Примерно САЩ купуваха някога петрол от Венецуела за 7(седем)долара на барел, преди да национализира нефтените компании Президента им.. При световни цени от 80 долара за барел, САЩ плащаха 7 долара! Ти на това казваш плащане? Аз на това му казвам кражба, източване на ресурсите. И това източване започва най напред със съветване на властта в дадената държава... ако няма пробив със съветва нето, се отива на следващия плян- "Пустинна буря".!!! Преврат в най добрия случай, назначаване на марионетки, чрез които са източват ресурсите. Както някога Англия са източвали Индия..
  • 55 Кулебоооо

    8 0 Отговор
    първо трибунал за Меркел и сие, с които подписахте Мински споразумения. Лузър!
  • 56 Ноев ковчег

    8 0 Отговор
    Ще има.. Няма страшно! Но за теб и Зеления потник! Още малко ви остава! Нека мине Коледа и НГ и ще ви сапунисат едно хубаво! Да си изберете хубави дървета и здрави въжета ви пожелаваме за Новата 2023!Всичко друго е илюзия за вас!
  • 57 Подаръци

    2 0 Отговор

    До коментар #50 от "С червените":

    Ще има за всички от сърце!
  • 58 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 59 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 60 Емил

    5 0 Отговор
    Този на всички ще казва какво да правят!
    Аман от еднодневни!
  • 61 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 62 Кулеба.... , кой са тея най после кажете

    4 0 Отговор
    На последните избори колко % бяха?
  • 63 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 64 няма лошо

    6 0 Отговор
    създават трибунал, в който после отиват всички барабар с комика. Тъкмо ще се спести време за организация, ама Кулеба да не плаче после, че правилата били такива или онакива. То отдавна е казано, внимавай какво си пожелаваш
  • 65 Моля,нека сме справедливи

    4 0 Отговор
    Кулеба, специален трибунал трябва и за тебе,и за Зеленски!
  • 66 Вирус

    2 1 Отговор
    Ей колибата ти не чу ли меркел бе вас трябва да съдят хаха
  • 67 Вирус

    2 1 Отговор

    До коментар #8 от "гост":

    Хаха и русия някак си ги размазва
  • 68 Наполеон

    2 1 Отговор
    Победителите не ги съдят. Дали го е чувал това чичко колиба?
  • 69 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 70 тоя

    0 0 Отговор
    трябва да гобез трибунал, да не се губи време и ресурси.
Новини по държави: