Руските войски съсредоточават усилията си върху провеждането на настъпателни действия в четири направления като Лиман, Бахмут, Авдиевка и Запорожие. Това съобщи Генералният щаб на въоръжените сили на Украйна във "Фейсбук", цитиран от "Укринформ".
В други посоки руските нашественици се опитват да сдържат действията на Силите за отбрана на Украйна.
През последния ден руските войски са нанесли шест ракетни удара, включително четири по гражданска инфраструктура в Константиновка в района на Донецк. Врагът обстреля град Херсон с реактивни системи за залпов стрелба.

В такива посоки като Волин, Полисия, Сиверски и Слобожански ситуацията остава почти непроменена. Не са открити признаци за образуване на настъпателни групировки на противника.
В граничните с Украйна райони остават отделни беларуски и руски части. През изминалото денонощие противникът е нанесъл минометни и артилерийски удари в районите на Средина-Буда и Рясне в Сумска област и Стрилеча, Старица, Охирцево, Хатишче, Волохивка, Охримовка, Чухуновка, Амбарне, Дворична и Камянка в района на Харков.
В Купянското направление руските окупатори са открили огън по Кисливка, Котляровка, Табаевка и Берестово в Харковска област и Стелмаховка в Луганска област.
В Лиманско направление противникът нанесе удари по Терни, Ямполовка и Торске в Донецка област.
В посока Бахмут руските нашественици използваха танкове, минохвъргачки, оръдия и реактивна артилерия, за да обстрелват около 20 населени места, включително Верхнокамянске, Спирне, Билохоривка, Веселе, Соледар, Бахмутске, Бахмут, Часов Яр и Дружба.
В посока Авдиевка руските окупатори са открили огън по Зализне в Донецка област, Ню Йорк, Бердичи, Авдиевка, Опитно, Водяне, Невелске, Красногоровка и Марьинка.

В новопавловско направление под вражески обстрел попаднаха Въгледар, Бохоявленка, Новоукраинка и Пречистивка в района на Донецк.
В запорожка посока руските войски са обстрелвали Времивка в Донецка област и Зелене поле, Новопил, Новодаровка, Малиновка, Хуляйполе, Дорожнянка, Хуляйпилске, Чаривне, Билохиря, Мала Токмачка и Орихов в Запорожка област.
В херсонското направление руските окупатори нанесоха удари с оръдия и реактивна артилерия по населени места в Херсонска област и град Херсон. Съобщава се за жертви сред цивилни и е нанесена щета на гражданската инфраструктура.
Руските нашественици продължават да разграбват обекти на гражданската инфраструктура във временно окупираните райони на Херсонска област. Към 11 декември 2022 г. те откраднаха оборудване от местни земеделски предприятия в Рубановка.
В Крим Межводне и Черноморске руските окупационни власти засилиха административните, полицейските и контраразузнавателните мерки.

Междувременно руските войски продължават да търпят загуби. Над 100 вражески войници с наранявания с различна степен на тежест остават в местна болница в Кремина в района на Луганск.
За попълване на загубите на персонал и окомплектоване на частите на 1-ви армейски корпус жените се призовават за мобилизация. Двадесет и осем жени вече са мобилизирани и изпратени на обучение от Калининския районен военен комисариат в град Донецк.
През последното денонощие украинските военновъздушни сили са нанесли четири удара по личен състав, боеприпаси и бойна техника на противника. Ракетно-артилерийските части на Украйна поразиха два руски командни пункта и четири бойни групи, се казва още в съобщението.

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Зеленски
Коментиран от #6, #7, #50
21:18 12.12.2022
3 Обаче
Коментиран от #31
21:18 12.12.2022
4 Хахах
Коментиран от #22
21:18 12.12.2022
5 честен ционист
21:18 12.12.2022
6 Кличко
До коментар #2 от "Зеленски":
Превзехме Москва и сега атакуваме Северния ледовит океан.21:19 12.12.2022
7 Хахах
До коментар #2 от "Зеленски":
Като руската "армия" за тридена щеше да е в Киев. Срещу Н .А.Т.О руснаците няма да имат време да се помолет за молост хаха те са много смели срещу по-слаби . Иначе са страхливци по природаКоментиран от #33
21:20 12.12.2022
8 Лицемери Укрински
Коментиран от #34
21:20 12.12.2022
9 Котка ученият
21:20 12.12.2022
10 О-краiнец
21:20 12.12.2022
11 бай Даньо
Коментиран от #38
21:21 12.12.2022
12 Делю Хайдутин
21:21 12.12.2022
13 Урюрвкос
21:21 12.12.2022
14 Да, бе
21:21 12.12.2022
15 Важно инфо
Коментиран от #17, #18, #21, #23, #25, #27, #30
21:22 12.12.2022
16 ПараШут
21:23 12.12.2022
17 Бесарабски дiбiл
До коментар #15 от "Важно инфо":
така ли, не знаех21:23 12.12.2022
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Лукашенко
21:24 12.12.2022
20 проф. Иво Христов
Коментиран от #24, #26
21:24 12.12.2022
21 Путин
До коментар #15 от "Важно инфо":
Защо да учат руски бе?!Те си го знаят.Трябва руски да учат.21:24 12.12.2022
22 бай Даньо
До коментар #4 от "Хахах":
Как как автоматично !? Мисирките са автоматизирали процеса , прогрес ...21:25 12.12.2022
23 Путин
До коментар #15 от "Важно инфо":
Българския го знаят,ще учат руски.21:25 12.12.2022
24 Обаче
До коментар #20 от "проф. Иво Христов":
Цитирай точно. Това е манипулация.Коментиран от #32
21:26 12.12.2022
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Котка ученият
До коментар #20 от "проф. Иво Христов":
Руският военен лагер е противопоставен на военния лагер на НАТО. В същото време Русия разполага с неограничени ресурси.21:27 12.12.2022
27 Хаха
До коментар #15 от "Важно инфо":
И преди беше заедно с руския...То там бесарабски българи не останаха.През 2015-та укрите сумати избиха заради отказ от мобилизация и не дадоха хуманитарен коридор да се отвори.После доста си продадоха имотите и избягаха от там преди февруари.Тези,които останаха ги мобилизираха укрите и вече не са живи.Така че няма там кой да го учи и да иска.21:28 12.12.2022
28 Фронт
21:29 12.12.2022
29 ЦК на КПСС
Коментиран от #44
21:29 12.12.2022
30 Помним
До коментар #15 от "Важно инфо":
Държавен вестник, бр.47 от 2020 г.21:30 12.12.2022
31 Баро
До коментар #3 от "Обаче":
100% сирософил иначе няма да задаваш такъв въпросКоментиран от #47
21:31 12.12.2022
32 Абсолютно точен е
До коментар #24 от "Обаче":
Записа го има в БНР.21:31 12.12.2022
33 Баро
До коментар #7 от "Хахах":
Вазов го е казал идат като тигри бягат като овци21:32 12.12.2022
34 Баро
До коментар #8 от "Лицемери Укрински":
Защото руските пияници им правят набезиКоментиран от #35
21:34 12.12.2022
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 Борей
21:39 12.12.2022
37 Мишел
Руската армия използва мобилността си, за да се прегрупира и да нанесе неочаквани за противника удари, по фронта от устието на Днепър на Черно море до Белорусия. Украинската армия е затруднена при прехвърлянето на свои резерви към застрашените участъци, дори и на далеч по-къси разстояния.
Следва динамичното развитие на войната.
Коментиран от #46
21:40 12.12.2022
38 Баро
До коментар #11 от "бай Даньо":
А руснаците ще плащат много дълго време даже и да спечелятКоментиран от #40, #42, #43, #49, #68
21:41 12.12.2022
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Каро
До коментар #38 от "Баро":
Досега няма съдени победители.21:51 12.12.2022
41 Окраинеца не мре
21:52 12.12.2022
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 ТАКА ДЕ....УКРАЙНА АТАКУВА
До коментар #29 от "ЦК на КПСС":
И първите ракети падат в Мелитопол....22:01 12.12.2022
45 Тук лъжем най много
22:04 12.12.2022
46 Рашка с чашка
До коментар #37 от "Мишел":
Би ли ми казал/казала, защото с това име Мишел звучиш неутрално, ти лично , очакваше ли че Русия, която явно смяташ за ,,велика сила " ще се измъчи толкова, не срещу Германия, САЩ, Великобритания или НАТО, а срещу бившата колония, съветска република Украйна??? И какво като САЩ и Великобритания и помагат? Същите помагаха , по същия начин на СССР за да победи Германия през ВСВ.Коментиран от #64
22:05 12.12.2022
47 110 процента си гьон
До коментар #31 от "Баро":
Като Соломон Паси получовек полумаймуна22:05 12.12.2022
48 КОНТРАОФАНЗИВАТА
До този час 22.00. са унищожени 1360 орки,
42 танка и няколко склада за боеприпаси !
Близо 300 от ЧВК Вагнер елиминирани в един
хотел ! До сутринта има още време !
Коментиран от #51, #60
22:06 12.12.2022
49 Недейте така
До коментар #38 от "Баро":
A народите от ЕС не само че плащаха яко и до сега, но и ще плащат много повече и по-дълго. За този дето вее листата.Русия обаче верно ще плаща за възстановяването на новопридобитите си територии. Това обаче в дълъг план е на далавера, защото това са най-доходните икономически и геостратически райони от бивша Украйна. Докто за ЕС само ще остане гърченето.
22:10 12.12.2022
50 селянин
До коментар #2 от "Зеленски":
Ми те руснаците разправяха че за една седмица ще стигнат до Ламанша, след което сигурно за месец Англия щеше да е паднала и на втория месец щяха да са кацнали във Вашингтон, от там за 2-3 месеца на бързо да стигнат до Аляска и от там право в къщи. Ама това какво сънуват(бълнуват) и какво е в действителност са дже съвсем различни неща.Коментиран от #54
22:14 12.12.2022
51 вечерната сводка..
До коментар #48 от "КОНТРАОФАНЗИВАТА":
На урсула-до сутринта бандерите дека нема да ги има ще минат-122 000..22:16 12.12.2022
52 Артилерист
22:21 12.12.2022
53 Скоро Путин ще играе на руска рулетка !
22:25 12.12.2022
54 ами те..
До коментар #50 от "селянин":
Сеяните разправяха че повече нема да има,,референдуми,,а то благодарение на бюлетините-80% от херсонска и запорожка область от бандерски станаа русски..Коментиран от #56
22:25 12.12.2022
55 Този коментар е премахнат от модератор.
56 Българин
До коментар #54 от "ами те..":
И сега ребятата стрелят по россия тоест по Херсон,нещо много тъпо22:27 12.12.2022
57 Русофил.
22:30 12.12.2022
58 Станислав
Защо на автора публикувал това не му е станало, аз незнам!
22:31 12.12.2022
59 малеййй
22:39 12.12.2022
60 ааа неее
До коментар #48 от "КОНТРАОФАНЗИВАТА":
Не знам дали са ти вярни данните или не - както и да е-- просто умножи бройките по 6 и ще получиш резултата за украинските, полските ( и британските, френските, американските) жерви! Което е пак по-добре отколкото когато нападаха и резултата бе 10 към 1.22:52 12.12.2022
61 стоян георгиев
Коментиран от #67
23:54 12.12.2022
62 Сатана Z
23:55 12.12.2022
63 Вирус
00:46 13.12.2022
64 US UK Помагат
До коментар #46 от "Рашка с чашка":
е елегантно но меко казано . Те въоръжиха ,и обучиха 250,000 армия + наемници , пари , стелитнo разузнаване ,лазерно маркиране на мишени , техн екипи за Хаймърси , гориво , дронове , санкцииТанкове и самолети . Те потопиха крайцера Москва , взривиха Сев Поток .
Без тях войната да е свършила отдавна .
Те не помагат а вършат главната работа независимо че армиите им не са там .
Освен части на полската и румънската а планът е и части на българската .
Коментиран от #65, #66
04:13 13.12.2022
65 Този коментар е премахнат от модератор.
66 Този коментар е премахнат от модератор.
67 Моряка
До коментар #61 от "стоян георгиев":
Тези данни Стоянчо може да ги е придобил по 4 начина:-пряка връзка с украинския Генерален,щаб,оперативно управление.
-дълбоко законспириран агент на същото място,връзка по Вайбъра.
-от нощнити фейкове на Зеленски
-от агентурата на женския пазар.....
Ха познайте от първиа път,не е трудно.
-Забележка: допуска се и два отговора на въпроса,но само от буряти.
09:57 13.12.2022
68 Този коментар е премахнат от модератор.