Президентът на Украйна Володимир Зеленски предлага свикване на специална среща на върха за прилагане на украинската мирна формула.
"На срещата на върха на Г-20 в Индонезия предложих украинската формула за мир - 10 ясни точки, които са доста реалистични за изпълнение. В името на мира, мира в Украйна, в Европа и в света. Всички сте наясно с тези 10 точки. Благодарен съм ви, че подкрепихте тази инициатива. Предлагам да се свика специална среща на високо равнище - среща на високо равнище за глобалната формула на мира - за да се определи как и кога можем да приложим точките от украинската формула на мира. Приканвам вас, както и други добросъвестни страни, да покажете своето лидерство в прилагането на Формулата на мира като цяло или в някои конкретни точки в частност", каза президентът, обръщайки се към лидерите на Г-7.
Страните от Г-7 ще координират помощта, която ще бъде натрупана за възстановяването на Украйна. Създаването на съответната платформа беше обявено от германския канцлер Олаф Шолц след онлайн срещата на Г-7.
Източник: Лента.ру
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
Коментиран от #4, #8, #9, #20, #26
22:58 12.12.2022
2 Просяка
22:59 12.12.2022
3 ти да видиш
Коментиран от #5
23:00 12.12.2022
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 бай Станчо
23:02 12.12.2022
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Добре де
ще се стигне само до кафявата ти точка накрая.
Коментиран от #14
23:04 12.12.2022
11 Последния Софиянец
До коментар #8 от "Гаглей":
Урсула ще тегли 18 млрд от твое име за Украйна.Честито на децата и внуците ти.Коментиран от #13, #15
23:04 12.12.2022
12 цирк Буш
23:05 12.12.2022
13 Гаглей
До коментар #11 от "Последния Софиянец":
А ти иди си тегли една виза за Параша, там децата и внуците ще процъфтят хахахахаКоментиран от #16
23:05 12.12.2022
14 Путин
До коментар #10 от "Добре де":
Да махне 5та и 6та точка и си стискаме ръцете.23:06 12.12.2022
15 Гаглей
До коментар #11 от "Последния Софиянец":
Ще имате верига ресторанти, оборота ще е в рубли и най важното Запомни заъ котлона трябва да има портрет на Путин.... Иначе нали знаешКоментиран от #35
23:07 12.12.2022
16 Последния Софиянец
До коментар #13 от "Гаглей":
Поне ще живеят достойно ,а не като роби.Коментиран от #19
23:07 12.12.2022
17 Ставри
23:07 12.12.2022
18 Красен
23:09 12.12.2022
19 Гаглей
До коментар #16 от "Последния Софиянец":
Ама що не си там още?????? Много ти се чудя, каква сила те държи в скапания прогнил ЕС. ако искаш да ти съдействам незнам с удоволствие. И без пари обещавамКоментиран от #29
23:09 12.12.2022
20 Вярно е,
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
Но като гледам ръцете му, не за паничка, а за голем леген става дума...."Страните от Г-7 ще координират помощта, която ще бъде натрупана за възстановяването на Украйна." - Но пък, колкото по-малка Украйна, по-малко дране на народите от ЕС. Логично е нали?23:11 12.12.2022
21 Вярно е,
23:18 12.12.2022
22 Абе продажнико
23:29 12.12.2022
23 Зеленски
23:30 12.12.2022
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Сатана Z
Коментиран от #30
00:13 13.12.2022
28 пешо
00:26 13.12.2022
29 Начко
До коментар #19 от "Гаглей":
Ти па нали си цъфнали в ЕС , а и вързал. Огледай се и виж къде и в какво живееш. Щом не усещаш как ни се подиграват от този така наречен ЕС. Живееш по европейски да им цъкаш на стандарта , че ходиш по цяла Европа, голям праз.Коментиран от #36
01:03 13.12.2022
30 Лалето
До коментар #27 от "Сатана Z":
Той че няма да стигне Хага, а ние ще плащаме на наркоман разноските , докато го сложат на скамейка в Москва и от там Сибир.01:06 13.12.2022
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Няма почивка от наркомана Зелен
04:53 13.12.2022
35 Хахаха
До коментар #15 от "Гаглей":
Излезте най вече от дебрите на своите изостанали представи за света. Демонстрирате сами, колко сте неграмотни и г л у пави. Нищо не знаете за Русия и се излагате само. Добре, че не можете там да отидете поради своето изостаналост, иначе щеше да се разплачеш от осъзнанието, в каква морална и материална з а д ни ца се намираш.Коментиран от #37
05:15 13.12.2022
36 Хахаха
До коментар #29 от "Начко":
И като ходи, какво вижда там? След бачкане, се прибира и спи. Няма излишни пари за културни мероприятия, защото трябва да храни своята челяд тук. Нещастни хорица са.05:18 13.12.2022
37 Гаглей
До коментар #35 от "Хахаха":
Бил съм в Русия няколко пъти хахаххаах10:29 13.12.2022